Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a nagymamám, és olyan...

Meghalt a nagymamám, és olyan furcsán érzem magam. Nektek milyen volt elveszíteni a nagyszülőket?

Figyelt kérdés
Igazából azért nem lepett meg, hogy meghalt, mert 2 hete kórházban volt már, és egyszer csak apám mondta telefonon, hogy haldoklik, és akkor szembesültem vele, hogy meg fog halni. Éppen a barátomnál voltam, szóval nagyon sírtam mikor letettem a telefont. Ma megint voltam nála (a temetés amíg le nem megy, addig nem nagyon megyek át hozzá, itthon kell lennem), és megint sírtam, pedig ma már egészen jó kedvem volt. Nem akarom túldramatizálni, és nem akarom erőltetni a fájdalmat. Szerintem az az őszinte gyász, amikor valaki csak annyira érez fájdalmat, amennyire tényleg érzi, és nem játssza meg magát. Csak mégis olyan rossz, még soha senkim nem halt meg. Félek, hogy a temetésen is mi lesz, nem akarok ott mindenki előtt sírni meg ilyenek :(

2012. márc. 30. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
hát nagyon rossz volt :( viszont a temetés nekünk megkönnyebülést hozott, és igen, sírtam mások előtt, ez nem ciki, a nagymamád temetése, az lenne érdekes, ha nem sírnál. utána sokkal jobb lesz. legalább is nekem.
2012. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem.Amikor meghalt a nagypapám,engem nem ért váratlanul,hogy meghalt.Mivel egy ideje kórházban volt,és el is búcsúztunk tőle.Igen sírtam,amikor megtudtam és ha rá gondolok még most is fáj.Miért nem akarsz a temetésen sírni?Senki nem fog téged nézni,mert sírsz,mert sokan ezt fogják tenni.Semmi nem lesz,ha sírsz.
2012. márc. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen természetes és a korodnak megfelelő a viselkedésed. Sírni szabad, nem kell szégyellned, de "udvariasságból" ne sírj, a látszat (és a közönség) kedvéért. Nekem a nagymamám halálát segített feldolgozni dr. Michael Newton amerikai pszichológus "Lelkünk útja" c. könyve, annak is első része. Ha érdekel, innen letöltheted:

[link]


Dr_M_Newton_Lelkunk_utja_IV.zip (6,4 MB, PDF)

Lelkunk_utja_I-III.zip (55 MB, PDF)


Ha esetleg kér jelszót a letöltéshez, akkor a jelszó: rudolf.th


A fájlok 7 nap után törlődnek a tárhelyről, a letöltési határidő: 2011.03.31 13:03:43 (GMT +01:00).

2012. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne féld kimutatni az érzelmeidet, hiszen a fájdalom elfojtása később rengeteg probléma, és feszültség forrása is lehet.A lelki megpróbáltatás gyengíti az immunrendszert, ezért egyél rendesen, feküdj le korán, és végezzél testgyakorlatokat.Oszd meg a gyászod valakivel a családban, vagy egy jó barátoddal.Ne szégyelld, hogy sírsz, hisz egy szeretett lényt veszítettél el!
2012. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon jól estek! Amúgy alapból mások előtt nem szeretek sírni. Csak magamban vagy a párom előtt tudok, és így nekem jó. De azért furcsa, mert nem gondolok rá folyton, meg nem érzem azt, hogy hiányzik (főleg mert az utóbbi pár évben elég keveset is láttam), de ma ahogy rá gondoltam, mégis elkezdtem sírni...
2012. márc. 31. 00:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, én 20 körül voltam, amikor meghalt a mamám. Azóta már ugyanennyi eltelt, fölneveltem a fiam, aki nem ismerhette őt.

Bánt, hogy későn ismertem meg a szeretet fogalmát, én még az elvárós-természetes korban voltam akkor, nem az adósban.

Ma már adnék, és fáj, hogy neki nem tudok.

Sokkal gyakrabban gondolok rá mint régebben, és ez arra legalább jó, hogy a körülöttem élőket jobban becsüljem és szeressem, amíg lehet.

2012. márc. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem novemberben halt meg a nagymamám, aki rettentő közel állt hozzám. nem voltam rá felkészülve, pedig sokat volt kórházban a nyáron és ősszel is. de valahogy az volt bennem, hogy tavaly is mennyit volt kórházban, és mindig hazament. nagyon bánom, hogy nem töltöttem vele elég időt, nem fejeztem ki eléggé azt, hogy mennyire szeretem. mikor apukám felhívott, az utca közepén leültem a padkára és sírtam, nem érdekelt, hogy furcsán néznek az emberek. a temetés volt a legrosszabb. megfogadtam, hogy nem nézem meg őt a koporsóban. de mikor odakerült a sor, és felhajtották a lepelt, az egész szertartás alatt csak álltam és néztem. semmit nem hallottam abból amit a pap mondott, csak néztem őt, és nem sírtam, inkább csak pityeregtem. de mikor elindultunk a sírhely felé, és mikor beeresztették a földbe a koporsót, na akkor kaptam hisztériás rohamot.

azóta másra sem tudok gondolni, csak hogy mi lesz velem, ha más szerettemet is elveszítem.

ne haragudj h hosszú lett. részvétem, sok erőt és kitartást kívánok ezekben a nehéz időkben. és még annyit h ne szégyellj sírni mások előtt, hidd el, hogy jobban leszel, ha kisírod magad.

2012. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Két hete temettük el a nagymamámat. Én azóta,pontosabban az eltelt másfél hónapban,míg haldoklott,majd meghalt és lement a temetés,mindent átértékeltem,az embereket,az életemet, a másokhoz fűződő viszonyomat... a mamám egy erős,vidám, pozitív személyiség volt,Istennek hála a családom is összetart, így próbáljuk átvészelni.

Nekem segít a tudat,hogy pl. hordom a gyűrűt,amit tőle kaptam.A tudat,hogy jobb helyen van,nem szenved többé.Spirituális vagyok,hiszek a lélek erejében (nyilván bizonyos határokon belül), ezért sokszor mondom azt magamban "nah mama,hát látod ezt?" vagy "ez és az történt ma velem mama"...amikor a temetőben vagyok (amitől édesanyám nagyon óv egyébként), a sírjánál,akkor is megnyugszom.

Ez volt az első temetésem,és nagyon érdekesen éltem meg.Erősebb voltam jóval,mint hittem, de amikor eltemették a koporsót,akkor tudatosult,úgy istenigazából.Előtte is tudtam,nyilván elfogadja az ember felnőtt fejjel (25 éves vagyok), csak nehéz volt.

Azt mondják,az idő begyógyít minden sebet,idővel könnyebb lesz... azt gondoltam,ez hülye humbug... de egyáltalán nem az. Az őszinte gyász nem egy fekete ruha, vagy sírógörcs vagy látvány.Az őszinte gyász az benned van,a lelkedben...

Sok erőt és kitartást Neked,és őszinte részvétem!

2012. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindent!

Jól vagyok egyébként. Csak akkor fáj, ha eszembe jut, pl. tegnap családi összejövetel volt, és ő nem volt ott. De nem depizek miatta. Neki tényleg jobb így. Úgyhogy megnyugodtam.

2012. ápr. 23. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

2-3 napig volt furcsa érzés, olyan hiány, egy üres hely az aurámban, ami nem tudtam, honnan fog pótlódni.

De magától regenerálódott aztán.

2012. júl. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!