Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fog enyhülni a nagymamám...

Fog enyhülni a nagymamám halála iránti fájdalom? (bőv. Lent) 13l

Figyelt kérdés
2011 novemberében halt meg.emlékszem,ahogy napokig enni és aludni sem tudtam,mert aggódtam érte.Agyvérzése volt,4 napig volt a korházban. A 2. estén azt mondták,hogy sokkal jobb az állapota,sokat javult. Viszont azt mondták,hogy mivel a fél agya vérben volt, vagy meghal,vagy túléli és lebénul.De a 4. nap feladta a küzdelmet,és itthagyott minket.A legjobban az fáj,hogy nem tudtam elbúcsúzni tőle. Anyáék azt mondták,hogy ne menjek a korházba,mert most csak megijesztene látni,hogy milyen állapotba van,hanem ha majd felépül,beszélek vele. A temetésén sem mehettem oda a koporsójához. Így már soha nem tudtam neki elmondani,hogy szeretem és hogy mennyire fontos a számomra. Kisebb koromban mindig együtt tervezgettük a jövőmet,és hogy majd közösen megvalósítjuk az álmaim. Ő ilyen korán itthagyott,úgyhogy megfogadtam,hogy elérem az életben a céljaim és boldog leszek.De nem tudom elfogadni,hogy nincs többé. A házát már eladtuk,de még nem költöztek be. Annyira leírhatatlanul fájdalmas ott ülni az udvarán,és nézni ahogy a szüleim ott pakolásznak,elrakják és kidobják a nagyim dolgait az új lakók miatt. Ilyenkor csak ülök ott könnyes szemmel,és elképzelem magam 1 évvel ezelőtt,ahogy ugyanott ülök a fűben,és nézem a kis tyúkjait,amiket annyira imádott.Vagy ahogy ott ülünk a kis teraszán,kezébe a cicájával,akit megmentett. És minden alkalommal,ahogy rá gondolok,sírnom kell. Rengetegszer kapok sírógörcsöt.Eszembejut a mosolya,ahogy megpuszilt,egy-egy mondat amit mindig mondogatott,a kedves szavai,a szerető támogatása.Kimondhatatlanul hiányzik,és csak vissza szeretném őt kapni.Ez az egy év alatt kicsit sem enyhült a fájdalom és az űr a szivemben. Fog ez változni,vagy örökre ilyen fájdalommal a szívemben gondolok majd rá..? válaszaitokat köszönöm :)

2012. szept. 3. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy közhely, de az idő mindenben segít. Nekem 4 éve halt meg nagymamám, igaz nála számítottunk rá. A ház még mindig megvan, azt szeretnék, ha családban maradna. Én sajnos nem tudok odaköltözni, máshova köt a munka.

Gondolj arra, hogy ott jobb neki, mint itt szenvedni. És hogy mennyi szép évet töltöttetek együtt. :)

2012. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hiányát mindig fogod érezni,de fájdalom lassan el fog múlni.A gondolataidban veled él,s ez erőt ad majd az álmaid megvalósításához.Erőt,és kitartást kívánok hozzá!
2012. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 13 éves vagyok és nekem is meghalt a mamám 2012 februárjában sajnos feladta a küzdelmet (tüdőgyulladás.Én se tudom elfelejteni de egy idő után a fájdalom csökken. Gindilj arra higy mennyire szeretett téged és a te mamád meg az enyém se lett volna a régi es szen edett volna. nekem is hiányzik de fentröl figyel.Ugyhogy nem vagy egyedüL .pribalj programokat csinalni es akkor addigis lekotod magad (en is ezt csinalom)fel a fejjelevy idő utan jobb lesz.
2012. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Ezek szerint nem csak én vagyok így vele. Mi 15 éves koromig együtt laktunk a nagyszüleimmel, és 16 voltam, mikor teljesen egészségesen, egyszer csak szívinfarktusban meghalt. Ez 9 év volt, de még mindig hiányzik. Az is, hogy mindig, mindketten azt mondogatták, hogy "csak az esküvőmet érjék meg", de egyikőjüknek se sikerült.:S (A papám is hiányzik, de a mamám sokszor ült az ágyamnál, ápolt, mikor beteg voltam.. Ezek így 'beégnek' az embernek..)

Szóval azt hiszem, ezek mindig fájni fognak valamilyen szinten, főleg, ha ilyen hirtelen mennek el. Nekem az segített, hogy ha épp nagyon elfogott az érzés, és el tudtam menni, akkor vittem virágot a sírjukra, elképzeltem, hogy most látnak fentről és örülnek, gondolatban beszéltem hozzájuk, elképzeltem, mit válaszolnának.. Ennyi jutott hirtelen eszembe, remélem, segít!

2012. szept. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ahogy olvastam a soraidat, könnybe lábadt a szemem. :S

Kitartást neked, még fiatal vagy, könnyebben túl lépsz talán rajta. Nekem is van nagymamám, nagyon szeretem, nem is tudom mi lesz velem ha már nem lesz.. :/ már 79 éves. Olyan mintha az anyám lenne. :)

Remélem sikerül túl lépned a dolgon és elmúlik a fájdalmad. El sem tudom/merem képzelni milyen lehet most neked.

Én idáig csak egy barátomat vesztettem el. Öngyilkosság.. :(

2012. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Egy idő után nem érzel majd fájdalmat csak a hiányát.

"soha nem tudtam neki elmondani,hogy szeretem és hogy mennyire fontos a számomra"

Ezt minden Nagyszülő pontosan tudja.

"Kisebb koromban mindig együtt tervezgettük a jövőmet,és hogy majd közösen megvalósítjuk az álmaim."

Ő fentről most is lát téged. Nagymamád is azt szerette amikor boldog voltál, így ne rágódj rajta fogad el mert változtatni nem tudsz rajta. Légy boldog mert a Mamád is az szeretné nem azt, hogy te miatta legyél boldogtalan.

2012. szept. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik hozzászólóhoz hasonlóan nekem is könnybe lábadt a szemem amikor olvastam, bér én napok óta így vagyok. Én 22 éves vagyok, most csütörtökön lesz 2 hete, hogy nekem is meghalt a nagymamám. Elütötte egy autó, 3 nap után feladta a küzdelmet,nem ébredt fel a kómából. Ami a legrosszabb, hogy 6 éve elköltöztünk abból az országból, faluból ahol lakott és azóta én nem is találkoztam fele, talán 2 éve beszéltünk skypeon. Nem sajnáltatni akarom magam, csak elmondani, hogy nekem is milyen rossz, szerintem még kicsivel rosszabb nekem. A bűntudat a legrosszabb. De sajnos már nem tehetek mást. Visszafordítani nem tudom az időt. Most is a sírás kerülget. Jövőre lesz az esküvőm és ő nem lesz ott. Borzasztó ez az érzés. Bármit megadnék, csak még egyszer beszélhessek vele. Remélem az idő majd begyógyítja a sebeket.
2012. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
76%
en is 2012_ben elvesztettem aszt hitem osze dol a vilag ,de tom hogy fentrol figyel es vigyazok tatara hogy o meg sokaig velem legyen
2013. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én az egyik legjobb barátomat vesztettem el :(
2016. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!