Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogyan készültetek fel egy...

Ti hogyan készültetek fel egy közeli rokon várható halálára?

Figyelt kérdés

Nagymamámról van szó, ezért írtam ide. 87 éves, az utóbbi időben eléggé leromlott az állapota. Talán daganatos beteg, bár ezt nem tudjuk, és lehet, hogy a kórházi kivizsgálásra sem akar majd elmenni. Mindenesetre egy orvos ismerősünk nem biztatott semmi jóval azok alapján, amiket elmondtunk neki a betegséggel kapcsolatban. Furcsa, mert sose voltunk igazán közeli kapcsolatban, ugyanakkor viszont gyerekkoromban szinte minden nyarat a nagyszüleimnél töltöttem. Igazából hihetetlen, hogy ennyire elszaladt az idő, és bár tudja az ember, hogy egyszer mindenkinek meg kell halnia, mégse vártuk ezt, eddig bele se gondoltunk abba, hogy ez a lehetőség ilyen közel van. Nem igazán utalt erre semmi korábban, tavaly se volt még semmi komolyabb probléma. Tudom, hogy 87 évesen már túl sok jót nem remélhet az ember, és hiába motoszkál a tudatalattiban, hogy bármi történhet (főleg ilyen idős korban), mégis annyira hihetetlen ez az egész. Időnként elfog a sírhatnék, most is hullanak a könnyeim, elég nehezen tudok megnyugodni, sajnos meglehetősen érzékeny vagyok (bár elvileg sokak szerint férfiembernek nem illik sírnia). Szerintetek ez szánalmas? És ti hogyan dolgoztátok fel, amikor hasonló helyzetben voltatok? Előre is köszönöm a válaszokat.


29/F



2013. jún. 22. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Mikor az én nagyim is, sokáig kiszolgálásra szorult a lába miatt, hiába csináltam/tuk szívből de tényleg, látszott rajta hogy rossz neki ez a ki szolgálósdi

Sajnos Ő már nem akart így élni, gondolta hogy a terhünkre van pedig ez nem így volt

Ezekben az időkben teljesen ki voltam magamból, sokat ittam, az ablakban álltam csak bámultam kifelé a pohárral

Lefeküdtem úgy aludtam el hogy sírtam, élni sem volt erőm már

Ezt nem tudom mai napig feldolgozni mert most egy éve hogy ez történt, nekem csak az segít ha úgy fogom fel mintha nem egészen lenne így,hanem csak elment egy hosszú útra

Ugyanúgy beszélek vele, magamban is, hangosan is mintha a konyhában ülnénk

Az a fájó hogy én elmondom neki, de ő nem felel már

21/F

2013. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én mamámnak 2,5 éves haláltusája volt. Ezidő alatt annyira kisírtam magam, hogy a halálakor már "kiürültem".

InsaAllah jó helyen van most.

2013. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én dédim 100 éves korában halt meg. Az utolsó évben arra kért minket, hogy azért imádkozzunk, hogy végre meghalhasson, mert elég volt ennyit élni. Ezt mosolyogva mondta, és valahogy el is hittem neki, hogy már a lelke is kívánkozik egy másik világba.

A temetésen mamám szomorú volt, én meg furcsa mód örültem, hogy dédim kívánsága végre teljesült.

2013. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!