Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az apa nem vállalja a gyereket...

Az apa nem vállalja a gyereket, de a szülei szeretnék látni az unokájukat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom még terhesen ment el. Már a kapcsolatunk elején megmondtam neki, hogy bár nem akarok még gyereket, védekezek, de ha becsúszik én nem vetetem el, ennek az oka most nem is lényeges, de ő is elfogadta az álláspontomat. Terhes lettem 3 év után, az exem pedig elhagyott, gyerektartást fizet, de nem kíván a gyerekem apja lenni. Most 4 hónapos a lányom egyébként. Az exem szülei viszont nagyon szeretnének a lányom életének részei lenn., Már látták az unokájukat imádják és bár nem értik a fiúk miért ilyen rá sem haragszanak, de engem arra kértek, hogy ők szeretnének nagyszülők lenni.

Mi ilyenkor a jó megoldás? Szeretnék párkapcsolatot és remélem olyan valakivel hoz össze a sors, aki pótolhatja a lányomnak az apát egy napon. De ha hagyom, hogy az exem szülei legyenek a nagyszülei néha majd elviszik, érte mennek az oviba, stb. Mi van, ha találkozik az igazi apjával? Hogyan magyarázom el neki egy napon, hogy igen, ő az apád, de nem kellettél neki, a nagyszüleid azért a nagyszüleid. Főleg, ha egyszer mást fog az apjának tekinteni, még ha tudja is(és nyilván el fogom neki mondani), hogy nem ő a vérszerinti apja.

Mi a legjobb egy gyereknek ilyen helyzetben?


2013. okt. 31. 07:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Az, ha teljes mértékben leválik az édesapja családjáról.
2013. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jajj de idiótán fogalmaztam. A párom még terhesen ment el...szóval én voltam terhes, mikor lelépett és nem ő. Nem tudom hogy sikerült így írnom, bocsánat.
2013. okt. 31. 07:55
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha ok melletted allnak marmint a nagyszulok igenis hagynod kellene h lathassak. Attol fuggetlenul h az igazi apjaval talalkozhat. Ha meg parkapcsolatban ez akadalyozna az a ferfi nem hozad valo. Ha a lanyodat elfogadja bele kell abba torodnie h van neki mas verszerinti rokonai is. A gyerekkel meg majd jobb oszintenek lenni mert elobb-utobb ugyis rajon, gyerek nem hulye. :-). Nekem nem lenne szivem megtagadni olyan nagyszuloktol a gyereket akik latni szeretnek.

Az en szuleim 3 honspod koraban lattak utoljara a lanyomat mar 9 honapos es majdnem egymas szajaban lakunk, megse kivancsiak ra. Holott nem szultem senki nyakara. Dolgozunk vagyis en ugye most nem, sajat lakasunk van autonk hazas vagyok, sot mar gyerekek sem mert en 26 vagyok a ferjem 28. Ilyen termeszetuek. Nem tudom elkepzelni h lehet vki ilyen h nem kivancsi a dajat unokajara. Hidd el ne foszd meg toluk a kislanyodat, hiszen csak az unokajuk. Az h a fiuk egy barom, mar bocsi de ok ezen mar sajnos nem valtoztathatnak.

2013. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Mivel így is, úgy is el akarod (és kell is) neki mondani, hogy az apukája elment tőletek, szerintem ez nem szempont a döntésben. Nézd inkább úgy, hogy a nagyszülei szeretik, és az, hogy két emberrel több szeret egy gyereket, csak jó neki. :) Ha amúgy az exed szülei rendes emberek és tudod, hogy a lányoddal is normálisan viselkednének, ha mondjuk náluk tölt egy-egy délutánt ovi után, akkor szerintem hagyd őket, hadd szeressék a kislányodat. :) (Persze ha olyanok, hogy már akkor sem szerettél velük együtt lenni, mikor még együtt voltatok a pároddal, mert mondjuk isznak, vagy bármi gond van velük, akkor más a helyzet.)


Az is lehet, hogy a későbbi párodnak nem is élnek majd a szülei, vagy épp nem lesznek jóban, és a gyerekednek így se lennének részéről pótnagyszülei, szerintem mindenképp jobban jár, ha több biztos pont is van az életében, nem csak te és a családod.

2013. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

" De ha hagyom, hogy az exem szülei legyenek a nagyszülei"


Tény, hogy az exed szülei a nagyszülei, és vannak jogaik, hogy láthassák az unokájukat. Így leírva kedvesnek tűnnek, nem hiszem hogy gond lenne a későbbiekben.

Én mindig azt mondom, hogy a saját sérelmünket, ne ruházzuk rá a gyerekre. Téged hagyott el az exed, ezáltal te sem láttad az anyóst-apóst. De az anyós-após nem hagyta el a gyereket.

Egész egyszerűen a lányodat úgy kell felnevelned, hogy hagyod, hogy részese legyen az életének a nagyszülei, és amikor jönnek a kérdései, hogy ki az apja, nyugodtan meg lehet mondani az igazságot neki. Kicsinek úgyis a párodat fogja tekinteni apának, akivel minden nap találkozik aki veletek él. Nagyobb korában, amikor értelmes lesz, már nem fogja izgatni ki az igazi apja, mert mindig is tudja hogy nem az aki felnevelte. Nem kell hazugságban felnőnie. A nagyszülőknek meg esélyt kell adni.

2013. okt. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Amit te írsz, akkor lehetne megvalósítani, ha apuka semmilyen formában nem lenne képben, mert most gyerektartás szintjén, gyerek neve, de legalábbis papírokon apa szintjén van. A gyerek tudni fogja, hogy van egy apja valahol, ezt nem is fogod tudni eltitkolni. Ha nem beszélnél róla, akkor is feltűnne neki pár évesen, hogy az (új) apuka neve miért más, mint az övé. Te jönnél ki rosszul, hogy miért nem mondtad. Sőt, ha megtudja, hogy vannak nagyszülei, akik szerették volna őt látni, hát nem köszönömöt mond, az biztos.


A nagyszülők, mint látod, rendesek, szeretik a gyereket. Erkölcsileg sem lehet őket eltiltani, sőt jogilag sem, ha nagyon eldurvul a helyzet, mehetnek a gyámhivatalhoz láthatásért (ha jól tudom, általában havi 1 alkalom, de ez nyilván helyeztfüggő).


Ezemkívül ki tudja, mikor tudnak ők segíteni neked akármiben.


Hagyd, hadd szeressék a gyereket. Ne aggódj, a gyereknek le fog esni, milyen is az apja, és csak őt fogja hibáztatni majd, míg ellenkező esetben téged is.


Kicsit hasonló cipőben járok. Lányom apukája fiatalon meghalt. (ő volt 25 éves, lányom 5). Azóta férjhez mentem, vannak közös babák is, a férjemet apunak hívja (még mielőtt nekem esnének, az igazi sincs elfelejtve), viszont nálunk a nagyszülők akik nem is kíváncsiak rá. Pedig azt hinném, hogy ha meghal a fiúk, legalább az unokájuk érdekli őket, de nem. Most 12 éves. Néha szoktzam kérdezni, hogy nem akar-e mamákhoz menni, de azt mondja nem. Ha őt nem érdeklik, (pedig FB-n is csak 1 email lenne), inkább férjem szüleihez megy, őket hívja mamának-papának. Szóval látod, nem attól függ, hogy te mit szeretnél, hanem hidd el, agyerek értelmes, és felfogja, megérzi, hogy ki milyen.


Ja, és a gyereknek is szüksége van a nagyszülőkre, ne 3 kívülálló ártatlan fizessen 1 hülye miatt. Majd ő egyszer a lányod elé áll, és majd szépen el kell mondania, hogy milyen dicső dolgokat tett, de az az ő gondja lesz.

2013. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Sőt, az is lehet, hogy jó ideig nem is lesz komoly kapcsolatod, így pótnagyszülők sem. Így legalább a kicsinek ha apukája nem is lesz, nagymamája és nagypapája viszont igen, így mégis teljesebb számára a család. (4-es)
2013. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Én is azt gondolom, hogy engedned kéne a nagyszülőknek, hogy részt vegyenek a gyerkőc életében. Ha érdeklődnek iránta akkor biztos sok szeretetet fog tőlük kapni és neked is jól jöhet ha számíthatsz valakire ha esetleg gond lenne.

Felnőve a gyerkőc szerintem örülni fog neki, ha ismeri a nagyszüleit. Sok embernek nem adatik ez meg. Az, hogy az apja így viselkedik az meg nem a szülei hibája. Egy napon mindenképp el kell neki magyaráznod, hogy miért nincs veletek a vér szerinti apukája.

2013. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

"Majd ő egyszer a lányod elé áll, és majd szépen el kell mondania, hogy milyen dicső dolgokat tett, de az az ő gondja lesz."


Mert milyen dicső dolgokat tett? Tisztázta az elején, hogy nem akar gyereket, ennek ellenére a nyakába varrták, mert a kérdező szokás szerint "védekezés mellett, véletlenül" esett teherbe, ki tudja milyen megfontolásból, talán így akarta 3 év után megfogni at illetőt, aki most fizethet évekig olyasmiért, amit sosem akart!

2013. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

9- es valaszolo de egy dolgot lefelejtettel...azt is irta a kerdezo h o meg tisztan erthetoen megmondta ha teherbe esne akkor bizony megtartja es el is fogadta az allaspontjat ha visszaolvasod...

A masik meg honnan tudod h vedekeztek? Merz ha a megszakitasos modszert hasznaltsk ott nem csak a no a felelos hanem a ferfi is ugyanugy... ha meg a gumi szakadt ki akkor egyutt kellett volna tablettara gondolni, de ha valoban a kerdezo nem szedte be direkt a tfog.gatlot akkor igen az az o hibaja.,,de ezt nem tudod es ilyen informaciok hianyaban miert vadaskodsz? Nem ez volt a kerdes h jogosan hagyte-e ott a gyereket....akarmilyen formajaban tortent is a sajat gyereket ha elhagyja vki az gerinctelen dolog. Az a gyerek semmirol nem tejet csak azzal a tudattal no fel h vkinek nem kellett holott semmi rosszat nem tett az eletben csak megszuletett....

2013. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!