Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, nem akarok...

Mit csináljak, nem akarok hálátlan unoka lenni?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim mindig elég arisztokrata módon viselkedtek: sose hívtak senkit,mindenki csak őket, és látogatni se jöttekk,mi mentünk. Nagyon sértődékenyek, pl. hozzám se szóltak egy családi ebéden, mert a szülinapomon nem vettem fel a telót, kinyomtam, mert órán voltam, és csak este küldtem köszönő smst. Ha náluk vagyok, megjegyzésekeet tesznek a súlyomra, a hátam mögött meg a basátomra, amit én visszahallok más helyről. Mindig felhozzák, h keveset látogatom őket, de már kedvem sincs rá. Nem akarok velúk rosszban lenni, mert szeretem őket, és főként a nagymamám kavar, a nagypapámmal jobban kijönnék. Nem tudom mit tegyek, nehéz lenyelni már mindent meg bocsánatot kérni. Elmondjam nekik vagy nyeljem le a békát? Vagy már idősek és jobb nem felzaklatni őket?

2013. nov. 11. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleidet kérdezd meg, mit kellene, ő ismeri őket, végül is a szüleik.

Nehéz helyzet, ha szereted őket, akkor próbálj kicsit alkalmazkodni hozzájuk, már lehetnek rigolyáik.

Ha érzed, hogy Téged szeretnek, akkor meg pláne.

2013. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, a nagyszüleid már nem fognak változni. Gondolom idősek, máshogy voltak nevelve, az ő szemükben lehet, hogy bunkóság sms-t küldeni pl. köszönésképp (legközelebb mondjuk visszahívhatnád őket iskola után).


A megjegyzéseket engedd el a füled mellett, ha összeveszel velük akkor sosem éred el a célodat.


Sok idős ember már egyszerűen nem fogja fel, ha valamit rosszul csinál vagy nem illik vagy már idejétmúlt, és ha veszekszenek vele csak megsértődik. Az én nagyapám is ilyen, bár nem rosszindulatú, de sokmindent félremagyaráz, olyankor anyukám, nagynéném veszekednek vele hogy miért. Mindig mondom nekik, hogy hagyják már békén, hát 92 évesen örül hogy még járni és beszélni tud, nem tehet róla, hogy szenilis! Annyit érnek el a veszekedéssel, hogy megsértődik a papa és nem érti vele miért veszekszenek...

2013. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért küldtem csak smst, mert amikor nem értek el, ők is azt küldtek. Egész napom teli volt, csak este jutott idő válaszolgatni. Bár az az igazság, hogy amúgy sem szívesen hívtam volna őket vissza, mert pont azelőtt derült ki, hogy már megint kibeszélték a barátomat (és engem is) a hátam mögött.

Fontolgattam, hogy simán visszamegyek hozzájuk, de nem tudom mit csináljak ezzel a sértődés dologgal. Kérjek bocsánatot? Nem hiszem, hogy hibáztam, és ők se kértek bocsánatot, azután, hogy megbántottak (valamelyik nap sírva mentem el tőlük, erre az volt a reakció, hogy látom nagyon a szívedre vetted).

2013. nov. 11. 16:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy példa abból, hogy miket szoktak mondani: Miért vagyok ennyire elhízva? Barátom miért ilyen udvariatlan? (Mert csókolom helyett jó napot kívánokkal köszönt!!) Nem illünk össze, nevetségesen nézünk ki egymás mellett stb stb. És ez az állandó mást bezzeg látogat az unokája dolog. Én mentem/megyek hozzájuk olyan két hetente egyszer, míg a testvéreimet kb évente egyszer látják. Ehhez képest hozzá és a feleségéhez kedvesek tudtak lenni, azon a bizonyos családi ebéden mosolyogva diskurálgattak vele, hozzám meg hozzám se szóltak.
2013. nov. 11. 16:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajj, az öregek tényleg ilyenek sajnos...én is ismerek olyan nénit, akinek csak a "kezit csókolom" köszöntés felel meg, másképp bunkó az illető.


Szerintem ne kérj bocsánatot ha ők sem teszik, csak próbálj meg elmenni a rosszindulatú hülyeségeik mellett.


Ha nem szólnak hozzád nyugodtan kérdőre vonhatod őket, hogy miért, vagy ha nyaggatnak hogy te miért nem mész, érdeklődd meg hogy na és ők miért nem, hisz nyugdíjasok, egész nap ráérnek.


Feleslegesen szerintem ne állj le velük veszekedni, mert az öregeket lehetetlen meggyőzni bármiről is...

2013. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!