Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti milyen titulust adnátok a...

Ti milyen titulust adnátok a jövendőbeli "nagypapának" aki nem áll rokonságban az új jövevénnyel?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak és újra is házasodtak. Édesanyám férjével szorosabb a viszonyunk, mi pedig szeretnénk bejelenteni, hogy babát várunk a párommal. Gondolkodtunk feliratozható ajándéktárgyakon és egyéb kreatív ötleteken de gondba vagyunk a megszólítással, hiszen nagypapák vannak vér szerintik is viszont nem szeretnénk ha kirekesztve lenne.

Van egy jó ötleted?


2013. dec. 4. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Papa1: papi

Papa2: papa

2013. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk papám Papuska. Mindenki így ismeri már a baráti körben is így hívják.
2013. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagyszülők esetében is úgy van, mint a szülőknél; az ember "apunak" szólíthatja a nem vérszerinti apját is, ha az apai szerepet ő tölti be.


Ha az apukád pl. Ferenc, az anyud új férje pedig József, akkor legyen Feri papa és Józsi papa. Lehet három papája is a picinek. :)

2013. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy ti hogy szólítjátok őket. A férjem szülei is elváltak, mindkettőnek van új kapcsolata és keresztnéven szólítjuk őket. A gyerekeink sem fogja őket papázni, mamázni, ha a férjem sem szólítja őket anyának, apának. Az unokák keresztnév + bácsinak/néninek szólítják őket.
2013. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az "X" papa jutott eszembe.
2013. dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sanyi papa, Géza papa...élő példa..
2013. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is négy nagypapám volt. Sajnos már egy sem él.

Józsi papából kettő is volt, aztán Volt még Imre papa és Árpi papa. :-)

2013. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Édesanyám jó kapcsolatban maradt az előző férje édesanyjával (anyum megözvegyült, nem elvált). A mai napig őt is mamámnak szólítom, pedig egyik szülőm sem szólította "anyunak". Egyszerűen mikor kicsik voltunk, mindig úgy jelentették be, hogy "megyünk mamához" így automatikusan 3 mamám lett.

Szerintem nem gond, ha a nem vérszerinti papa is papa.

2013. dec. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem baj, ha a kicsinek 3 papája van.

Nálunk a pápákat vezeték név szerint különböztetjük meg.

Nem így hívják őket, csak példaképp:


Végh papa

Kovács papa

Balogh papa.


Én a harmadik papát is ugyanígy bevenném a sorba, egyáltalán nem baj, ha nem vér szerinti papa. Attól még lehet ugyanolyan soros a papa-unoka viszony, mint a vér szerinti papákkal.

2013. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én nagyszüleim is elváltak, mikor még anyám gyerek volt. A születésem előtt már mindketten újraházasodtak. Mi (én és a tesóim) is a nem vér szerinti nagyszülőket is nagymamának/papának hívtuk, és nálunk is vezetéknév szerint voltak megkülönböztetve a nagyszülők. Nyilván nem úgy szólítottuk őket, hogy Kovács papa, csak mikor beszéltünk róluk otthon, akkor így különböztettük meg. Én úgy nőttem fel, hogy nekem 3 pár nagyszülőm van, számomra ez mindig is természetes volt.
2013. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!