Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az anyós-nagymama kérdésről?

Figyelt kérdés

Ma volt egy konfliktusom az Anyósommal, amiről érdekelnének a vélemények.

Először is szeretném elmondani, hogy bár Anyósom elég sok mindenbe bele akar szólni, de már egész jól "megneveltük";)) az évek során, nem vészes. Imádja a gyerekeinket, családcentrikus, szóval tényleg rendben van.


Van két kisfiunk, 1 és 3 évesek. A Férjem elutazott, nekem pedig muszáj volt elmennem otthonról másfél órára, hát eljött segíteni.

Az is tény, hogy a nagyobbik Fiam elég nehéz eset, s nem éli éppen egyszerű korszakát. Nagyon aranyos, okos, de heves vérmérsékletű, hisztikorszak tombol, sokat ellenkezik. Mint a hasonló korúak. De az igaz, nagyon intenzíven.

Nekünk van egy elvünk a Férjemmel, méghozzá az, hogy soha semmilyen körülmények között, semmilyen formában nem emelünk kezet a gyerekeinkre. Ezt nem is titkoltuk soha senki előtt. Vannak szabályok nálunk, vannak következmények, ha csúnyán viselkedik. De ütni soha. Én haszontalannak tartom. De leginkább arról van szó, hogy én arra tanítom Őt, hogy soha senkit nem szabad bántani. És hiszem, hogy a jó példa által meg is fogja tanulni. Hogy lehetnék hiteles, ha én meg megütöm? Na mindegy, így neveljük a gyerekeket.


És azt is kell tudni, hogy sajnos a Fiam nem veszi komolyan Anyósomat. Legfőbb okát abban látom, hogy ha rászól akkor mindig mondja neki: " ha nem fogadsz szót, ez meg az lesz. Nem jövök többet, nem kapsz ezt-azt, stb." De soha nem tartja be, nem tudja kezelni. Így hamar megtanulta a Fiam, hogy nem kel komolyan venni. Nem is csoda.


Szóval ma hazaértem, s meséli Anyósom, hogy mi történt. A sztori lényegtelen, nem volt vészes annyira, nem fogadott szót többszöri figyelmeztetés ellenére sem. Büszkén meséli Anyósom, hogy bezárta a szobába, s kulcsra zárta az ajtót. Biztos vagyok benne, hogy nagyon kihozta a sodrából, de azért nekem már ez sok volt. Aztán mivel a Fiam magán kívül üvöltött és ugrott neki az ajtónak, verte stb( csoda?), Anyósom megcsapta a fejét. Gondolom nem olyan nagyon, de odacsapott, s akkor állítólag a Fiam valamelyest észhez tért, meglepődött.

Én nagyon kiakadtam, hogy ezt hogy gondolja? Az a véleményem, hogy a "testi fenytés", ilyen egyhe formában is az ember saját tehetetlensége, ötlettelensége, kratívatlansága miatt történik. Mondtam neki, hogy ezt még egyszer nem szeretném, mert nagyon a dolog ellen vagyok, s nagyon sok energiámba kerül úgy nevelni a gyerekeimet, ahogyan szeretném. Erre csak erősködött, hogy de ez kell, és így meg úgy, márpedig kell. Én kifejtettem a véleményemet, hogy megértem, hogy nehéz egy dackorszakos gyerekkel, én nem tudnám... S nem szólok bele, lehet következménye a dolgoknak, ennek ezer módja van...De nem a csapkodás. NEm akarom, hog yazt tanulja meg, ha valami gond van a másikkal, bántani lehet.


Nem arról van szó, hogy a neveletlen kölyök mit művel, de vele semmit nem lehet. Én is szigorú vagyok bizonyos dolgokban, nagyon igyekszem következetesen, jól, szeretve , kötődve nevelni.


Mi a véleményetek a szituról? Igazából nem az érdekelne elsősorban, hogy ki szerint helyes vagy nem helyes megütni egy gyereket, ebben nem is szeretném, ha vita alakulna ki.

Inkább az a kérdés, hogy szerintetek jogos a felháborodásom? Én azt gondolom, hogy Ő az én gyerekem, s ha én nem engedem, hogy bárki megüsse, akkor kötelesek tiszteletben tartani a kérésemet.


Azt is mondta, hogy Ő is megcsapta annak idején is a gyerekeit, mert muszáj nevelni, és mégis nagyon rendes emberek lettek. Csak én másképpen képzelem a szülő-gyerek kapcsolatot. Köszönöm, hogy elolvastátok, hog ykiírhattam magamból!


2014. ápr. 10. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Elvileg annyiban igazad van, hogy a gyereket ti nevelitek, a saját szabályaitok szerint, és ezt lehetöleg a mamának is be kellene tartania.


Viszont böven el tudom képzelni, hogy egy idö után elfogyott a türelme, és mivel a gyerek nem hallgat rá, ösztönösen reagált, ahogy ö szokta meg régen.


"Én azt gondolom, hogy Ő az én gyerekem, s ha én nem engedem, hogy bárki megüsse, akkor kötelesek tiszteletben tartani a kérésemet."


Igen, kötelesn LENNE betartani, de ha nem boldogul a gyerekkel, akkor viszont legközelebb NEM köteles elvállalni a felügyeletet, ha a gyerek nem fegyelmezhetö.


Igazán nem csinálnék belöle ügyet.



Más téma: Azzal, hogy a gyerek azt tanulja, hogy soha nem szabad mást megütni, igen sebezhetö lesz, mert attól kezdve, hogy közösségbe kerül, neki (valószínüleg) LESZNEK gátlásai, a többieknek viszont NEM.

2014. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Azt nem értem, hogy miért lesz attól gátlása, mert Ő nem üt meg senkit, vagy őt mi nem ütjük.

Persze az oviban megütik egymást a gyerekek, vagy megkarmolják. Egyszerűen ez van, nem lehet mit tenni, az enyém is kap néha, s ő is ad, vagy ellök valakit kicsit, a gyerekek ilyenek.

Én inkább arról beszélek, hogy felnőttként megütni egy gyereket...

Persze nem tragédia ami történt, csak azt érzem, hogy ezt muszáj most komolyan venni, mert ha ez máskor is előfordul és "engedem", az sztem egyenes út ahhoz, hogy a csapkodás, pofozkodás mindennapos legyen.


Amúgy szeretem Anyósomat, s brutál nehéz sokszor bírni a gyerekeket cérnával, csak nekem kicsit rosszul esett, hogy mindössze másfél órára megyek el, s ennyi idő alatt jön ki annyira a sodrából, hogy bezárja, megcsapja..Én soha nem jutottam el idáig, pedig én töltöm velük a legtöbb időt, s az tuti, hogy én sem vagyok egy különösebben higgadt természet..

2014. ápr. 10. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Meg tudlak érteni, de ha eleve soha nem veszi komolyan anyósodat a gyerek, akkor elöfordulhat ilyen (mégha nem is értek vele egyet), mert teljesen tehetetlen a mama a gyerekkel szemben.



A gátláshoz meg: a gyereket úgy nevelitek, hogy senkit nem SZABAD megütni, ö ezt megtanulja, és belerögzödik. EZÉRT - mert ezt alapvetö normaként tanulja meg - nem fog TUDNI megütni mást. (Ahogy sok minden mást sem tesz meg: pl iskolában nem fog a többiek elött az osztályban WC-zni, hogy egy extrém példát hozzak fel, mert ez is le van benne gátolva)

Viszont rengeteg gyereket kimondottan agresszívan nevelnek, azt tartják normálisnak, hogy "elöször ütök, utána kérdezek".

Ezekkel a gyerekekkel szemben lesz hátrányban, mert ök agresszívak, a te gyereked meg nem.

Ezért jobb megtanítani, hogy önvédelemként megengedhetö, hogy VISSZAÜT valaki.


Ez ugyan nem az eredeti kérdésre válasz, de te kétdeztél rá, ezért írtam le.

2014. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Legalább ezentúl nem feszegeti a mama idegeit.A szép szóból még sem értette meg üljön el a seggén.Nem halt bele a tockosba.Túl liheged.Eljön majd az az idő is amikor magad zavarsz le neki egy maflást.
2014. ápr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Megértelek...é n is agyalnék rajta,és én is ellene vagyok a verésnek...de,ha segít,vigyáz rá,akkor el kell fogadni,hogy ő így tudta megoldani a helyzetet. Legközelebb adj valami tanácsot...mit tegyen,ha nem bír a gyerekkel,te mit szoktál tenni.

Én is nagyon hittem abban,hogy arra kell tanítanom a gyereket,hogy nem verekszünk...mára odáig jutottam,hogy itthon anya-apa nem üt rád,akkor te se tedd! Az oviban a másik 4 kiscsoportos fiú állandóan verekszik...igen eljutottam oda,hogy védje meg magát. Nagyon szomorú ez :(

Mondjuk nálam a te szitudban jobban kiverte a biztosítékot,hogy bezárta a szobába...ültesse büntiszékre,állítsa a sarokba...szerintem itt csak az a megoldás,hogy TE mond meg,hogy hogyan fegyelmezzen,és akkor nem kell elővenni a "régi berögződéseket".

2014. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Na én pont olyan gyerek voltam, aki nem tudta magát megvédeni, mert mindig arra gondoltam, hogy nem szabad fájdalmat okozni a másiknak. Hát jó párszor megtéptek, nem volt kellemes. Szóval arra azért vigyázzatok, hogy visszaütni tudjon, ha kell.
2014. ápr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!