Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy özvegyasszony, aki időközbe újra férjhez ment nem engedi, hogy az apai agyszülők láthassák az unokájukat?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Bírósághoz lehet fordulni. A nagyszülőket is megilleti a láthatás joga.
2014. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A csapda csak az, hogy akkor meg megkezdődik a nagyszülők elleni nevelés...
2014. máj. 26. 07:43
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem lát is elszakad tőle, szóval így is ugyan ott vagytok.

Nem bíróság hanem gyámügy intézi a nagyszülői láthatást.

2014. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. máj. 26. 07:52
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
3-as, butaságot beszél, csak bírőság dönthet a láthatás ügyében. A gyámügynek ehhez semmi köze.
2014. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is úgy rémlik, hogy első körben a gyámügyhöz kell fordulni. De mindegy is. Ha odáig fajul a helyzet, hogy hivatalos láthatást kell kérnetek, akkor úgyis szükségetek lesz ügyvédre, ő meg majd felvilágosít a részletekről. A lényeg, hogy létezik nagyszülői láthatási jog.
2014. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem beszélj a menyeddel. Miért alakult ez ki? Egy normális kapcsolatban ez fel sem merült volna. Tisztelted és szeretted te a menyed? Miért döntött úgy, hogy nem engedi a láthatást?
2014. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Bírósághoz fordulhat, van sok pénze, amit ki akar dobni az ablakon.


Mindne ellenkező híreszteléssel ellentétben NINCSEN kötelező nagyszülői láthatás! Csakis szülői láthatás van, elvált szülők esetén.


Ha nem engedi a gyereket a nagyszülei közelébe, akkor nem engedi. Ez az ő lelkiismeretének dolga - majd elszámol a felnőtt gyerekivel, amikor felnőttként a képébe vágják, hogy önző aljas dög volt, aki nem engedte őket a nagyszülőkhöz.

2014. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is a menyeddel beszéld ezt meg. Mi az oka, hogy akadályozza a láthatást?

Aki szerint a gyámügyhöz kell fordulni, az azt is mondja meg, hogy mit fog csinálni a gyámügy bírósági határozat nélkül?

2014. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a menyeddel. Miért alakult ez ki? Egy normális kapcsolatban ez fel sem merült volna. Tisztelted és szeretted te a menyed? Miért döntött úgy, hogy nem engedi a láthatást?
2014. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!