Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni ha a mamám...

Mit lehet tenni ha a mamám mindig megbánt a betegsége miatt? Részletek lent L/18

Figyelt kérdés
A mamám Alzheimer-kóros és már félek menni hozzá mert mindig szid mindenkit főleg a szüleimet, mindenkit lehord mindennek . Tudom, hogy a betegsége miatt lett ilyen, de egyszerűen már nincs kedvem menni hozzá, mert majdnem mindig megbőget olyanokat mond. Sokszor elhív ebédre, de mostanában mindig kitalálok valami kifogást, hogy ne kelljen menni mert nagyon felidegesít, de részben bűntudatom is van amiért nem megyek.

2014. jún. 11. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Ezt borzalmas lehet hallgatni, és a legnehezebb a tehetetlenség. Ha nem mész, ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem tudsz segíteni ezen, és ne sötétítse a lelkedet. Ill. próbálj úgy menni, ha valamiben tudsz segíteni neki, kérdezd is meg, miben tudsz segítségére lenni.
2014. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

megértelek! de azt tanácsolom hogy menj hozzá, mert eljön az a nap mikor már kèső lesz, és bánni fogod hogy nem mentél

az hogy mit mond azt el kell nézned neki, hisz te is tudod hogy beteg. gondolj ugy rá mintha viccből mondaná.

menj hozzá! hidd el nekem egy életen át fog bántani az hogy nem mentél míg lehetett! tapasztalat, sajnos :(

2014. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon nehéz, de próbáld meg elengedni a füled mellett, amit mond. Gondolj a régi szép időkre, amikor még nem volt beteg, és tégy úgy, mintha ezt valaki más mondatná vele. Hiszen te is tudod, hogy ő nem ilyen, csak a betegség tesz ezt vele. Próbáld meg nem magadra venni.

Gondolj bele, valószínűleg neki az, hogy lát téged, nagy öröm- lenne neki, ha nem lenne beteg. Néha néha azért látogasd meg, ha már nem lesz, nagyon fogod sajnálni, hogy nem töltöttél vele több időt.

2014. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ki tudja, meddig lesz még veletek Mamád. Tölts vele annyi időt, amennyit csak tudsz. Próbálj meg kívülállóként viszonyulni ahhoz, amiket mond. Nagyon sajnálom, hogy már ilyn korán meg kell ezt tapasztalnod, de nem menekülhetsz el a bajok elől. Sajnos, neked ez jutott, nem tudsz segíteni ezen, és elbújni sem tudsz előle. Szembe kell szállnod az élet nehézségeivel.
2014. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
Pontosan tudod, hogy a betegsége miatt mond ilyeneket. Akkor miért kell sírni? Elvileg 18 éves felnőtt vagy, tudd már kezelni a nagymamádat!
2014. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18L vagy. Felnött. Már a helyén kell tudnod kezelni a dolgokat. Ne idegesitsen, bántson ha a betegsége (és nem a gonoszsága) miatt beszél bánto dolgokat. Szeresd és viseld el a rossz szavakat. Tudod, nem teljesen ebben a világban él (?).
2014. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ha te is tudod, hogy nem "komolyan" mondja ezeket, akkor nem érdemes rajra kiakadni.
2014. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a nevelőapám is ebbe a betegségbe szenved. Mellé még más betegségei vannak, és bár az orvosok lemondtak már róla, mert nem tudnak már rajta segíteni, idős, a szervezete nagyon gyenge.

A napjai abból szólnak, hogy anyumat 24 órán keresztül szapulja minden féle ok miatt,néha azt sem tudja, hogy ki van mellette.

Amikor legutoljára lent voltam, engem nem bántott, mert mindig aludt, de amikor magánál volt, akkor bepisilt, és még sorolhatnám.:(

Rossz volt látni, főleg, hogy annak idején pár évvel ezelőtt futkározott, autózott, mindig vitt fagyizni amikor kedve volt. Most meg ,egy össze esett ember, aki nem is tudja, hogy mi van körülötte, a múltba él.

Ennek ellenére nem bántam meg, hogy lent voltam, hiszen tudom, hogy nem tudja, hogy meglátogattam, mert elfelejtette, ennek ellenére valahol tudja.

Amkor nem vagyok lent, akkor emleget. Lehet, hogy a mamád is, amikor nem vagy ott, emleget. Lehet, hogy nem tudja hirtelen a nevedet, de biztosan emleget, és hiányol, ha nem mennél.

Amikor lent vagy, és bánt, gondolj arra, hogy nem ő mondja, hanem egy idegen, talán úgy könnyebb lenne elfogadni.

2014. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sztem azért látogasd meg néha. Az én mamám a végén már fel sem ismert ki akart dobatni a házból. Teljesen kivoltam.

Próbálj meg ne figyelni a szitkokodására, vagy finoman jegyezd meg neki, h mégse kéne előtted.

2014. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy volt egy kis agyvérzése is és már nem tudja mit beszél. Nem kell komolyan venni , a betegsége hozza ezt ki belőle.ha mész hozzá, vidd el a tesód vagy 1 barátot és elöttük nem fog így beszélni. Ha igen, mond neki azt, ha nem hagyja abba a szidkolodást, akkor többet nem látogatod. Talán megváltozik.Mond el a szüleidnek majd ők beszélnek vele.
2014. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!