Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Három hete meghalt a nagymamám...

Három hete meghalt a nagymamám és rajtam kivül van még 6 unokája. Egyedül csak engem hagytak ki AZ örökösödésböl. Van még esélyem ügyvéd segitsegevel a rendeletet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamádnak a gyerekei örökölnek nem az unokák. Vagy már nem élnek?
2014. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Unoka nem örököl, csak a gyerekek (vagyis a szülőd). Ha ő meghal, akkor kerül hozzád a nagymamád öröksége.
2014. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Unoka csak akkor örököl, ha nagymama úgy végrendelkezett. Azt is általában úgy szokták, hogy amíg az unoka kiskorú, addig a szülő felügyeli az örökségét végrendelet ide, vagy oda. Törvény szerint viszont a gyermekei örökölnek, ha azok nem élnek akkor csak az unokák. A törvény akkor lép életbe, ha nagymama nem végrendelkezett.
2014. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy úgy van, amire itt tippelnek? Hogy a mamának volt pl 3 gyereke. A te valamelyik szülőd, meg annak 2 testvére. A 2 testvére nem él már, így azok gyerekei, azaz a többi 5 unoka örököl. Neked viszont él a szülőd, így nem te, hanem ő örökölt?
2014. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok: jut eszembe, hogy a kérdésre is válaszoljak. Egyébként mindent lehet, ergo fogadhatsz fel ügyvédet és támadhatod a végrendeletet is, illetve a törvény szerinti eljárást is. Az esélyeidet viszont az ügyvéd fogja megmondani. Az idő jelen esetben nem számít esély faktornak, akkor számítana, ha mondjuk már sokkal inkább számítana, hogyha több év is eltelt.
2014. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
AZ anyukám meghalt akinek AZ anyukája volt.és mind 6 unoka szerepel AZ öröklési lapon csak engem hagytak ki róla.
2014. nov. 6. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Pont ezért van a végrendelet. Hogy a vagyont azok és olyan arányban kapják, ahogy az elhunyt szerette volna, nem pedig úgy ahogy az örökölni vágyók gondolják.
2014. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mi a fene ***** válasza:
El kell menni az önkormányzathoz, megkérdezni az okot. Ha volt is végrendelet, köteles rész is van. amig ezt nem tisztázod, ne költs ügyvédre.Lehet hogy nem tudták az adataidat, vagy a hagyatéki előadó volt figyelmetlen. Ha már a közjegyzőnél van a leltár, nála is érdeklődhetsz. A hivatalban megmondják melyik kjö-nél van.
2014. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!