Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek van igaza? Nagymamánk...

Kinek van igaza? Nagymamánk egyedül él vidéken. Hol illik lennünk karácsonykor?

Figyelt kérdés
Nagymamám egyedül él vidéken, Budapesttől 200km-re. Szüleink elváltak, édesanyánk is Budapesten él. Mindig is ezzel a nagymamánkkal és a az ő élettársával karácsonyoztunk, mióta ő meghalt, több, mint tíz éve, azóta is mi hárman+anyukánk a nagymamánál töltjük a szentestét. Ez sokáig mindenkinek megfelelt, mióta viszont aktív dolgozók vagyunk, nagyon nehéz megoldani ezt az egészet. Az elmúlt három évben csak a cirkusz ment karácsonykor, a nagymama sápítozik, hogy mi lesz a kaja, mikor eszünk, mindenkinek tüsténkednie kell körülötte, takarítani. Nem kevés pénzbe kerül az odaút és az ottlét. Mióta saját háztartást kell vezetni, munkában teljesíteni, szabadnapokat számolni, egyre fárasztóbb. Nem vagyok férjnél és gyerekem sincs, párommal élek. Egyik testvéremnek van kisbabája, másik ugyancsak saját háztartásban a párjával. Mivel szeretjük a nagymamánkat és egymással is szívesen töltünk el időt, javasoltuk neki, hogy utazzon fel Pestre 2 napra anyukánkhoz (ő 2 napban benne lenne), szervezünk neki fuvart. Ő erről hallani sem akar, azt mondja, nagyon rosszul van a kocsiúthoz(80éves), látszik, hogy rettenetesen meg van bántva. Abszolút megértem őt is. Hol van szerintetek a határ, ameddig alkalmazkodni kell? Évek óta túlélésre megy a karácsony, én meg csak nyugiban lennék, akár egyedül is, meg a barátaimmal, párommal lazítanék. Közben úgy vagyok vele, ki tudja, meddig van mellettünk még a mamánk. Szerintetek?

#karácsony #nagyszülő #kinél karácsonyozzunk
2014. nov. 24. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
365 napból egyszer kellene lemennetek, de te inkább 2x200 km-t utaztatnád a 80 éves szerencsétlent. Ki tudja, hány karácsonya lesz még?
2014. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
hát igen, kocsiban ülni 80 évesen tényleg fárasztó élmény lehet..
2014. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! amúgy minimum havonta lemegy valaki hozzá hétvégén egy éjszakára. azóta úgy alakult ott a helyzet, hogy el sem férünk ennyien, plusz a karácsony az külön cirkusz, ezt nem tudom megmagyarázni, de teljesen más, mint egy szimpla hétvége. Évek óta kialakul valami cirkusz.
2014. nov. 24. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha már teher, ne menjetek!

Én mennék, de már nincs hová...

2014. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

80-as éveit taposó nagyinál nem lehet tudni mikor lesz az utolsó közös Karácsony:( Én biztos mennék.

Mondjuk azt nem értem, h nektek gond a távolság, de ha a nagyi jönne neki nem lenne az?

2014. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi a választ! ti a nagyszülőkkel vagytok ilyenkor vidéken 3-4 napot?
2014. nov. 24. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok: amíg élt, mindig leutaztam 23-án és együtt töltöttük az ünnepeket. Amikor lett párom, akkor ő jött 25-én, és 26-án meg mentünk közösen hozzájuk.

Amúgy az is fontos a kérdésnél, hogy milyen nagyi volt? ha 20 éven keresztül gondoskodott arról, hogy szép Karácsonyod legyen, akkor most nem érdemelne meg ő a részedről áldozatot? Sokszor mondják, hogy az idősek újra gyerekek lesznek.

2014. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Én már évek óta nem megyek, és haragszom is rá, amiért elköltözött az isten háta mögé. Ha még itt lakna Pesten, durván 20 perc alatt ott tudnék lenni nála. Így? Nincs autóm, valami busszal kell menni, aztán földúton kutyagolni.


Minden rokona itt van Pesten, de neki le kellett költözni valami vályogházba.

2014. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megértem, az én nagyagyám is ilyen, csak nálunk nincs távolság szerencsére, úgyhogy az elmúlt 2 évben más sikerült rávenni, hogy nálunk legyen. Amíg nála volt, addig egy kész stressz és munka volt a karácsony, mindenki sík ideg lett a végére, ő maga is, hogy minden tökéletes legyen. Nehéz az ilyen emberekkel, akik fiatal korukban betegesen rend-és tisztaságmániások voltak, és idős korukban frusztrálja őket, hogy már nem tudják tartani a tempót.

Azért nem kell drasztikusnak lenni, a kérdező nem akarja lepattintani a nagyit nem is azt várja el, hogy buszra üljön, az autó azért elég kényelmes, bármikor meg lehet állni, de egyébként is max. 2,5 óra a 200 km ha nincs autópálya. Gondolom a költségeket is a család fizetné. Szerintem, hogyha tartjátok magatok az ötlethez, akkor bele fog menni, nem hiszem, hogy szívesebben lenne egyedül.

2014. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!