Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti hogy vennétek egy ilyen...

Ti hogy vennétek egy ilyen mondatot az anyósotoktól?

Figyelt kérdés
Fültanúja volt egy vitánknak a férjemmel. Aztán a férjem kiment, ő odament hozzá, hogy beszéljen vele (egyébként szerintem hagynia kellett volna, mert ez a mi dolgunk), látszólag engem védett, de többször elismételte, hogy "előbb kellett volna gondolkodnod" (mármint az előtt hogy elvett feleségül és gyerekünk született, ez a szövegkörnyezetből egyértelmű volt, hogy így gondolja, és nem úgy hogy gondolja meg mit mond vagy ilyesmi..) Hát nem esett valami jól.. Ti mondanátok erre valamit (az anyósotoknak vagy akár a férjeteknek)?
2014. nov. 25. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

én ezt akár pozitívnak is érezhetem (persze nem ismerem anyósod), ugyanis lehet az az üzenete: Kisfiam, amikor házasságra adtad a fejed, akkor eldöntötted, hogy valakivel együtt élsz, és ugyanúgy számít ő is a kapcsolatban, mint te.

Persze lehet rosszindulatú is ez a mondat, de nem feltétlenül.

2014. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira a ti dolgotok, akkor mégis miért az orra előtt kellett csinálni? :)
2014. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Messze laknak, ha jönnek, akkor itt vannak egy hétig vagy napokig éjjel-nappal. A vita jött és kész, nem kérhettem meg hogy legyen szíves kimenni a lakásból, csak igyekeztem visszafogni magam a jelenlétére való tekintettel. :)
2014. nov. 25. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

De, igen, megkérhetted volna, mert a ti vitátok senkire nem tartozik rajtatok kívül.


Én kitessékeltem volna, vagy grabancon ragadom a férjem és mi húzunk el.

2014. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont inkább nem vitázom az anyósom előtt a férjemmel. Egyébként is csak ritkán szoktunk :D
2014. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anno idejen en orultem volna ha csak ennyi vita lett volna anyosom es koztem, vigyazz, hogy csak annyit magyarazzon a ferjednek!Engem anyosom le is cafkazott, Es az unokaja aki az en fiam a mostani percben nala van( szomszedomban lakik) Szoval anyosok utan nem kell hagyni, es sirtam eleget o erte, nagy hassal is es ujszolott el is!
2014. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, máskor kiküldöm a lépcsőházba :D. De nem ez volt a kérdésem. Az első válaszolónak köszi, lehet hoy tényleg én látom negatívan.
2014. nov. 25. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Rosszul esne, de nem beszélnék róla semmiképp az anyósommal. A férjemmel is inkább arról, hogy a konfliktusainkat, egymás között rendezzük, és erre a jövőben mindketten figyeljünk. Ha köztünk az anyós szeme láttára bomlik az egyensúly, naivitás azt hinni, hogy nem a fiát védi előbb vagy utóbb. De amúgy is, ha már véd valakit, akkor gyerekként kezeli a párt, mert felnőtt emberek szülők segítsége nélkül is megoldják a konfliktusaikat.
2014. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt ne mondd már, hogy nincs egy másik szobátok, ahova bemehettek értelmes hangnemben megtárgyalni a bajotokat, ha valaki ott van.


Mi külföldön élünk, hozzánk is hetekre jönnek látogatóba és mi is hetekre megyünk, mégsem veszekedtünk még egyszer sem a családjaink előtt.

2014. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egynek igaza van:

> Persze lehet rosszindulatú is ez a mondat, de nem feltétlenül.

Nem halottad a férjed és az anyósod teljes beszélgetését. A mondatot kiragadtad a szövegösszefüggésből, vagy eleve gyűlölettel értelmezted. Azt halottad, ami hallani akartál.

2014. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!