Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Köteles-e az elvált szülő,...

Köteles-e az elvált szülő, akinél a gyermek el van helyezve, láthatást biztosítani a másik fél szüleinek ( tehát a nagyszülőknek) arra az időre, amíg a másik fél külföldön tartózkodik? Ha igen, milyen gyakorisággal?

Figyelt kérdés
Korábban, míg a gyermek másik szülője itthon volt, a gyermeket a láthatás idejére a nagyszülőkhöz hozta, mindketten a nagyszülőknél tartózkodtak az alatt az idő alatt.

2014. dec. 13. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
I
2014. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen, a nagyszülőknek is van láthatási joguk, ez független az apától.
2014. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
van...havi 1 alkalom a minimum amit kérhetnek tudtommal...
2014. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
De ez neked miért jelent gondot ? Ha szereted a gyerekedet, akkor csakis azt akarhatod, hogy őt is szeressék mások, tehát nem fosztod meg őket a nagyszüleitől. Egyébként meg gondolj arra, te hogyan éreznél, ha majd az unokáidat nem engednék látnod.
2014. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
4: Sok esetet el tudok képzelni, ami miatt gondot okozhat biztosítani a láthatást, pl. ha nincs pénze/ideje odavonatozni, odarepülőzni, stb. a nagyszülőkhöz, vagy ha megítélése szerint a nagyszülők veszélyesek a gyerekre (maradandó kárt tesznek benne, stb.). Ezer nehézség lehet.
2014. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
AKkor menjenek a nagyszülők.
2014. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Persze. De a kérdés szerintem pont arra vonatkozott, hogy a szülő köteles-e ugyanúgy vinni, ahogy a másik szülő vitte.;)

Szerintem nem köteles.

2014. dec. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jog kérdése, hogy engedem, hogy a nagyszülei szeressék a gyerekemet.
2014. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Havi min. 1 láthatásra joguk van mindkét fél szüleinek, függetlenül attól, hogy a szülők épp hol tartózkodnak és hova vitték láthatásra a gyereket. Az nem számít nagyszülői láthatásnak, hogy az egyik szülő elvitte hozzájuk a saját láthatása alatt.


Engem amúgy csak az érdekelne, miért akarod a gyereket eltiltani a saját nagyszüleitől??

2014. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen, joguk van hozzá,tehát köteles a gondozó szülő láthatást biztosítani a nagyszülőknek.
2014. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!