Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez normális reakció anyósomék...

Ez normális reakció anyósomék részéről? Kezdek tőlük megijedni. Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Anyagi problémák miatt 2 éve hozzájuk költöztünk. Még örültünk is, hogy kicsit tudnak majd unokázni is, mert addig elég messze laktunk. Ők anyagilag elég jól állnak, a házban is gond nélkül elfértünk, a rezsit mindig kifizettük, a tiltakozásuk ellenére is. Nagyon sokat segítettek nekünk. Nélkülük, nem is tudom, mi lett volna velünk. Elég jó (volt?) a viszonyunk.

Mostanra minden elrendeződött, a férjem megint kapott munkát, kifizettük az elmaradásainkat. Lehetőségünk adódna elköltözni.

Mikor ezt elmondtuk a férjem szüleinek, anyósom, kikelt magából, hogy csak nem képzeljük, hogy elszakítjuk őket az unokáiktól, nem mehetünk sehová! Először azt hittük, ez csak a pillanatnyi sokk miatt volt, de azóta többször elmondta, hogy ha megpróbálunk elköltözni, minden követ meg fognak mozgatni, hogy az unokáikat elvegyék tőlünk. Azt mondta vannak olyan jó ismerősei és barátai, hogy ezt megtegyék neki.

Anyósom nyugdíja alapból magasabb, mint a férjem és az én fizetésem a csp.-al együtt. Arra hivatkozik, hogy ők jobb életet biztosíthatnának nekik mit mi és többet is tudnának velük foglalkozni, mert mi dolgozunk, ők meg már nyugdíjasok.


Hogyan gondolhatnak egyáltalán ilyenre?


Józan ész alapján tudom, hogy nem ilyen egyszerűen működnek a dolgok, ahogy anyósom elképzeli, de azért a félelem is bennem van. Nem is igazán tudom hová tenni ezt a reakciót.


2015. jan. 28. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hoyg a szülöktöl elvennék a gyereket csak azért, mert a nagyszülöknek jobb anyagi körülményeik vannak, ez csak üres fenyegetés.
2015. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a jog ezt megengedné, a gyarekeknek a szüleiknél a helyük, nincs jogalapja elvenni őket. De mit szól ehhez a férjed??
2015. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek max láthatási joguk van, ez hetente max 1 óra, amiről nekik kell gondoskodni, tehát utazniuk ha azzal élni akarnak. De ez is csak akkor ha a bíróság is kimondja, amúgy akkor engeditek magatokhoz őket amikor akarjátok. Az nem jogalap a gyermekelhelyezés tekintetében, hogy a nagyszülők jövedelme magasabb. Ha megfelelő körülményeket tudtok biztosítani a gyerekeknek és el tudjátok őket látni és nem veszélyeztetitek őket, akkor semmi alapon nem vehetik el a gyerekeket akármilyen ismerőse is van a nagyinak. De ha így áll a dolgokhoz, akkor nem várnám meg míg elfajulnak a dolgok és elköltöznék. Mert ha tényleg pert akar indítani, akkor ha hivatalból kiküldenek egy családgondozót nem árt ha látja hogy van helyük a gyerekeknek, szval ha lépni akartok marha gyorsan tegyétek meg, mert ha előtte perel mielőtt lenne hol laknotok, akkor tényleg érdekesen fog kinézni ez a hivatali "családlátogatás" hogy nem lesz hova beinvitálni őket. Mert a majd lakunk vhol az nem elfogadható jogi értelmezés.
2015. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem is az érdekelne hogy a férjed mit szólt? Nem lehet hogy a férjed sem akar onnan elmenni?

Ezt még én is tudom hogy ezért nem vehetnek el gyerekeket a szüleiktől, mert a nagyszülők gazadagok. Nyugi....

2015. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok még.

Sajnos én már hallottam ilyen esetről, és tényleg a nagyszülőkhöz került a kislány, mert a szülei elbagatelizálták, hogy á dehogy fog a nagyi lépéseket tenni és ők is tőle költöztek volna el, csak nagyi beelőzött és amikor kimentek ellenőrzésre a szülők nem tudtalk felmutatni fix helyet hogy hova mennének a kicsivel. Nem venném félvállról és keresnék egy ügyvédet és egy másik lakhelyet, mielőtt már csak egy idézést kaptok kézhez és már semmire nem lesz idő. Egy beteg elméjű nagymama nem vicc.

2015. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A férjem is tehetetlenül áll a helyzet előtt. Azt mondja, hogy nem ismer az anyjára. Világ életében elég határozott és önfejű asszony volt, de ez már azért sok. Teljesen begőzölt. Az egyik pillanatban még aranyos, kedves, a másikban meg fenyegetőzik.

Tegnap a gyerekek kaptak valami chips mintát a boltban és anyósom itthon meglátta a zacskóját. Üvöltött, hogy ilyen emberekre nem bízhatja az unokáit, akik mérgezik őket, biztos minden szart megetetnénk velük, ha magunk maradnánk, kész csoda, hogy még nem lett bajuk... Rá 10 percre megint tündéri volt.

Apósom meg csak hallgat mint valami bútor a sarokban.

2015. jan. 28. 17:12
 7/17 szántóvető ***** válasza:
1%
megszépítitek,kitöltitek a hátralévő életüket.örülj neki hogy így állnak hozzátok,sokkal rosszabb lenne ha nem segítenének rajtatok.a fenyegetésük ne befolyásoljon,ha költözni akartok akkor költözzetek.
2015. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyósod fejében van egy kis zavar. Gyorsan keressetek egy lakást, lehetőleg elég távol tőlük aztán el onnan.
2015. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez már fanatizmus, amit az anyósod csinál. A legrövidebb úton elköltöznék tőlük, mert a gondolat már szöget ütött a fejükbe, hogy kisajátítsák a gyereketeket. Nem kell mindent közölni vele, hogy ne tudjon áskálódni. Vegyetek házat/béreljetek albérletet, intézzétek el a hivatalos átjelentkezést, írassátok át a kicsit másik oviba, ha az esik közelebb.. Majd egyik nap fogjátok magatokat, és költözzetek. A gyerek és a ti címetek is már az új helyre fog szólni, egyszerűen nem tarthatja ott erőszakkal, mert az már emberrablás. A segítségért hála illeti őket, de gondolom ha tudod, hogy ezért el akarják venni a gyereked, akkor nem kérsz belőle. Beteg ember az anyósod. Az unoka ad új értelmet az életének, úgyhogy nem érdekli, kit hogyan tesz tönkre, hogy elérje a célját.
2015. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

Elvenni nem tudják a gyereket. De mindenki jobban jár ha ott maradtok. A gyereknek adottak lesznek a körülményei, suli, továbbtanulás, sport, minden. Nektek is több időtök marad ha anyósék besegítenek. Nem kell fizetnetek lakbért. És nem utolsó sorban a jó viszonyt érdemes megőrizni, mert egyszer úgyis elpatkolnak.


Én sem tűrném, hogy belepofázzanak a dolgaimba, de azért az elég súlyos, hogy ő többet kap havonta mint ti összesen.. Ennyiért már lehet megéri elfogadni a helyzetet.

2015. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!