Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőknek van láthatóság...

A nagyszülőknek van láthatósági joguk és feltételeket szabhatnak-e ebben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám mindenféleképpen bíróságra akarja terelni az ügyet hogy nem láthatja az unokáját(öszzeszámoltuk a facebookon kb 10X lett leírva hogy Bármikor jöhetsz illetve ugyanez telefonban temérdekszer) úgy hogy mikor Ő jön a feleségem elmegy a LAKÁSÁBÓL!(albérletből, ami szerintem mellékes) csak akkor hajlandó jönni ha párom nincs itthon vagypedig én vigyem hozzájuk a gyerkőcöt.

Hozzátartozika dologhoz hogy nincs se autónk se semmi járművünk,nekik viszont 2 autójuk is van, de mi cipeljük a picit BKV-n csövesek meg minden egyéb között... Van ilyen???



2015. febr. 25. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Láthatási joga van. Ebben az esetben azonban a bíróság ezt nem fogja neki megítélni.

Csak pereskedjen!

Majd jól körberöhögik!

2015. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg havi pár óra. Viszont a nagyinak kell utaznia.

Miért akar ennyire találkozni a nejeddel?

2015. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem, pont hogy nem akar, nem akarja hogy párom ittlegyen mikor ő itt van
2015. febr. 25. 11:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Van láthatási joguk, bíróság megítélheti.

2. Ilyen feltételt a büdös életben soha nem fog a bíróság megítélni, hogy a nagymama láthatásánál az anyának kötelező legyen lelépnie. A bíróság körül fogja röhögni anyádat, ha ezzel hozakodik elő.

2015. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolog, hogy a bíróság ezt megitélje neki!
2015. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
bárkinek mondom ezt a dolgot a válaszban mindig bennevan hogy:körberöhögnek/kiröhögnek.. sőőőt én még a telefonban is ugyanezt mondtam neki de a válasz csak annyi volt hogy majd meglátjuk :)
2015. febr. 25. 11:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Így, ezzel a hozzáállással nem fognak megítélni nekik semmit, hiszen ti biztosítjátok a kapcsolattartást, ők nem élnek vele. Max lepapírozhatják, havi 1 alkalmat szoktak adni, ha jól emlékszem 2 óra. Ha egészségi állapotuk nem akadálya, akkor nem kötelezhetnek arra, hogy ti vigyétek a gyereket, nekik kell menni. Ha pedig édesanyád kinyilváníthatja az utálkozását a feleséged felé a bíróságon, az ront a helyzetén.

Miért jó neki egyébként ez az ellenségeskedés? Én a feleséged helyébe biztos, hogy el nem mennék otthonról a kedvéért. A kedves mama kénytelen lesz tudomásul venni, tetszik neki vagy sem, hogy ahogy ő a te anyád, és ezt senki el nem veheti tőle, úgy a feleséged a gyereketek anyja, és ez így is marad.

2015. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 intrepid ***** válasza:
73%
Ha ilyen igényei vannak, ne is csodálkozzon, ha ritkábban láthatja az unokát. Nehogy már az ott lakó feleségednek kelljen elmennie otthonról. Nem tudnának legalább annyira kibékülni, hogy arra a fél órára elviseljék egymás közelségét? Feleségednek van hova mennie ezalatt? Vagy az utcán bolyong? Ha más nincs, üljön be könyvtárba, olvasgassa az ujságokat addig, amig el nem megy. Azért kiváncsi lennék, hogy mi okozta ezt a haragot. Szőleidben ha lenne jóindulat, értetek mennének, látogatás végén hazavinnének, de ugy látszik fukarok, sajnálják a benzinre a pénzt. Ti meg sajnáljátok a buszjegyre.
2015. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 OlivO ***** válasza:
100%
Azért akar anyád pereskedni, hogy a feleséged menjen el a lakásából, amikor ő megy? Mert a láthatás biztosított, szóval amiatt nem indíthat pert.
2015. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ez a rosszindulat már a kapcsolatunk elején kialakult, még nem is ismerték a párom, már utálták. A feleségem nehezen nyílik meg, nem egy csacsogós nő és ez nagyon szúrta a szemüket.

Októberben, amikor a párom 7 hónapos terhes volt, összevesztek velem mert nem kértem segítséget tőlük a költözködésnél, jelzem ők fel sem ajánlották hogy segítenének, ezért nem is kértem őket. Ekkor azt mondta anyám, hogy 22 évig nem volt unokája, ezután is meg lesz nélküle... Innentől kezdve nem beszéltünk a szülésig. Apám annyit nem mondott azóta sem hogy bakfitty.

Eljött a szülés napja, a párom könyörgött, hogy hívjam fel anyámat is és szóljak nekik, mert én úgy gondoltam ha ilyeneket mondd nem érdemli meg hogy tudjon róla. Felhívtam. Miután hazajöttünk a kórházból, csak azért nem jött el 3 hétig, mert anyósom itt volt segíteni. Nem arról van szó hogy sajnálom a buszjegyre a pénzt, de azért álljon már meg a menet, nincs még 3 hónapos a pici és én hurcibáljam szegényt? Arról nem is beszélve, hogy apám még nem is látta, és én vigyem el hogy ugyan nézze már meg az unokáját?!

2015. febr. 25. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!