Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen és mekkora koszorút...

Milyen és mekkora koszorút illik csináltatni nagyszülő temetésére?

Figyelt kérdés

[Megkérném az adminokat, hogy NE tegyék át a kérésemet, mert itt többen válaszolnának a kérdésemre, mint más kategóriába]


Még kérdéses, hogy hamvasszák-e a lányaim dédpapáját (férjem részéről való rokonság) vagy normál temetés lesz.

Ha hamvasszák, akkor is sírhelybe "fektetik", nem külön urnába (urnatemetőbe) rakják.


Ez esetben milyen koszorút és mekkorát illik csináltatni?

Valamint hol érdemes megcsináltatni? Temetőnél lévő virágosnál vagy bárhol máshol?

A temetés vidéken lesz, de mi a fővárosban lakunk, így valószínűleg innen vinnénk.



2015. márc. 3. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én virágboltban csináltattam nagy koszorút, 10ezer Ft volt, egy katalógusból választottam, de temetőknél is csinálnak nagyon szépeket, és talán még olcsóbb is valamivel.
2015. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha fontos az ár, inkább vidéken csináltassátok a koszorút, jóval olcsóbb lesz. Telefonon is meg tudjátok rendelni, elég elmondani, mekkorát szeretnétek, milyen virágból. Ha tanácstalanok vagytok, az elhunyt életkora és neme alapján a virágos tud tanácsot adni, milyen virágból szokás/illik a koszorút összeállítani. Ha a temetés helyén lévő üzletet bíztok meg, még azt is meg tudják mondani, hogy arrafelé mekkorát szoktak ilyen rokonsági foknál rendelni.


A méret és a koszorú szerkezete függ a temetés módjától is, azért érdemes lenne megvárni, hogy dönt a család, és utána rendelni meg a koszorút.

2015. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én annyi szál virágból (piros) csináltattam koszorút, ahány éves voltam, hiszen annyi időt tölthettem együtt a Mamámmal. A közepébe 3 szál más színűt (sárga) rakattam, annyi idős volt akkor a kislányom, Ő annyi ideje ismerte
2015. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kérd meg valamelyik rokonodat, intézzen a helyi virágosnál Nektek koszorút, ne kelljen a fővárosból vitetni. Vagy másik megoldás: hívd fel a virágüzlete, rendeld meg telefonon.
2015. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Álló koszorút illik az ilyen közeli rokonnak. ezeknek megvan a nagyjából szokott méretük, az ára virág, és az üzlet függvénye.

Én fekvőt csináltattam nem olyan régen 6500 volt, ugyanott 27E volt a liliomból, rózsából az álló

2015. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jah és érdemes a helyi virágostól rendelni, mert akkor nem kell vinnni, hanem ki is viszi a temetőbe, az az árban benne van
2015. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.

Nem csináltatunk állót, csak anyósomék egyedül. Senki más a családból.

Voltam a közelünkben lévő virágüzletben, ott 6 ezerért csinálják meg. Valószínűleg onnan fogom megrendelni.

2015. márc. 3. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

csak 1 álló?

szokatlan..persze mindenhol más a szokás, sajnos gondolom kiderült, hogy mi is most temettük el egy hozzátartozónkat, neki 6-7 álló koszorúja volt.

erre nálunk van protokoll, eszerint válaszoltam.

nálatok gondolom akkor kevésbé formálisak ezek a dolgok.


részvétem

2015. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor vidéken szokták megrendelni, mivel a szállítás nem tesz jót neki. A virágos is jóval hamarabb készíti el, min. előző nap. Nekünk nagyon sok vidéki, külföldi rendelőnk van (virággal is foglalkozunk), sokkal egyszerűbb nekik, elutalják az árát, s kivisszük a temetőbe.
2015. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dolores55 ***** válasza:
Nekem is az a véleményem, hogy a koszorú helyi és családi szokás függvénye. Én sem szállítanám, hanem megrendelném a szertartás helyén vagy közelében lévő virágosnál. Ő legalább az előző dolgokkal is tisztában van (Helyi szokások)
2015. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!