Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » SOS, a nagyim kibírhatatlan,...

SOS, a nagyim kibírhatatlan, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éve agyvérzése volt, azóta folyamatosan lágyul az agya, de már nem bírjuk, tegnap és ma is elsírtam magam, annyira kivagyok. együtt kényszerülünk élni, míg el nem tudunk menni, és állandóan mondja ránk a magunkét: az is baj, ha nevetünk, az is, ha nem, az is, ha megmozdulunk, pocskondiáz, mindent a szemünkre hány, mindezt a nap 24 órájában, pedig mi mindig kedvesen állunk hozzá, viccelődünk vele, pozitív irányba próbáljuk terelni a gondolatait. sikertelenül. :( sajnálom, hogy idáig fajult a dolog, mi igyekszünk toleránsak lenni, de ma már én is kifakadtam, elordítottam magam, hisz félve kelek fel, nem tudom, mit fog mondani! lek*rváz és lebolondoz, csak mert egyszerűen nem bírom (nem illettem sértő szavakkal most sem). mit lehet tenni? nem bírjuk, tényleg nem. olyan szinten veszélyes önmagára nézve, hogy van, hogy üti magát, ha felhúzza magát, s azt is tudom, hogy az állapota rohamosan fog romlani.

2015. márc. 11. 12:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

magáét*

ja, és mielőtt valaki belekötne, krízishelyzet miatt költöztünk össze, közösen dobtuk össze a pénzt, szóval nem tehénkedtünk rájuk.

2015. márc. 11. 12:55
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
hát segíts be neki és üsd te is őt ez a legjobb amit tehetsz
2015. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2: nem ütném meg soha. de komoly a kérdés.
2015. márc. 11. 12:57
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha valaki családban él, annak ez a hátránya. Ha meg nincs családja, akkor abba pistul bele.
2015. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez jobb nem lesz, csak rosszabb. Édesanyám, akit a világon a legjobban szerettem, nála voltak hasonló tünetek. Ő egyedül lakott, de folyamatosan romlott az állapota. Többször beengedett idegeneket, elvittek tőle minden értéket, leégette a kajákat, úgy felejtette a gázt. Az volt az utolsó csepp a pohárban, amikor télen bóklászott az udvaron hálóingben, elesett és majdnem megfagyott, mert nem bírt felállni. Az utolsó pillanatban értünk oda a munkából. Akkor döntöttük el, hogy nem maradhat egyedül, kerestünk neki helyet idősek otthonában. Szóval ne reménykedj, mert ők ezt a betegségük miatt nem fogják fel. Hirtelen válnak agresszívvá, utána nem emlékeznek szinte semmire.

Mi lesz, ha elköltöztök és romlik az állapota? Ki fog rá felügyelni? Ezen is gondolkodnotok kell.

2015. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hát, ismerős a dolog :( nekem sajnos agylágyulás nélkül is hasonlóan viselkedett nagyapám, de azért neki voltak jó pillanatai is, amikor nagyon megtudott nevettetni a bolondozásaival, így legalább kompenzálva volt kicsit az, amikor a ház körül üldözött nagy késsel... Mit tudnál tenni? Hát a személyiségén és az állapotán nem tudsz változtatni. Gondolj bele abba, hogy te is ide juthatsz öreg korodra. Próbáld meg elviselni és amikor szidalmaz, gondolj arra, hogy hát oké, hogy ezeket mondja, de ezeket az állapota hozza ki belőle. Mondanék világmegváltó ötletet, ha lenne, de sajnos tapasztalatból tudom, hogy tűrni kell. Én szinte imátkoztam ,hogy legyen már vége (ha érted, mire gondolok), de aztán, mikor elment, akkor meg úgy éreztem, hogy bárcsak üldözne a ház körül megint, mert akkor élne. Ezek a rossz emlékek idővel elhalványulnak, ma már csak nevetek rajta, hogy a "bolond ki öreg" milyen harcias volt :) most már a szép dolgokra emlékszem csak :) kitartás!
2015. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Rhadtul szegyelld el magad, te liba! A nagyid beteg, nem is tudja, hogxy mi baja, te meg ordibalsz vele?! Gratulalok... Es hidd el, tudom, mit beszelek, nagyapammal ugyamezt jartuk vegig, o is sertegetett, de nekem eszem agaban sem volt uvolteni vele. Ugyanis felfogtam, hogy nem szandekosan teszi, habem, mert beteg! De ugy latszik, te ehhez is gyengeelmeju vagy!
2015. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7, te vagy a gyenge elme, nem a kérdező... Ha te valóban átélted azt, amit a kérdező és amit én is a nagyapámmal, akkor tudnod kell, hogy a legjóindulatúbb embernek is elpattan a cérna. Tudod én azt is becsülöm a kérdezőben, hogy csak a hangját emelte fel és a káromkodást, pocskondiázást mellőzte, ugyanis én már képtelen voltam olyankor, amikor a tél közepén a hóban a diófa mögött lapultam, nehugy megtaláljon és leszúrjon a nagyapám. Na meg akkor, amikor éjjel rámrontott a szobámban, hogy leszúr, mert biztos elloptam a nyugdíját, holott hozzá nem nyúltam, csak épp elfelejtette, hogy hová dugta 5 perccel azelőtt. Na és amikor már magatehetetlenül összesz*rta magát és próbáltam kimosni belőle, meg lecserélni az ágyneműt és hozzám vagdosta a széket, meg belém rúgott, leköpött, előkapta a kést a párnája alól, hát olyankor nagyon sok csúnya dolgot mondtam neki! De az vessen rám követ, aki sz*ros szivaccsal a kezében szó nélkül tűrte volna, hogy a másik (bolond ide, vagy oda) rátámadjon, mikor én csak segíteni akarok és a kötelességemet végzem....
2015. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Eloszor is, koszonom a biztatast! Nemi vigaszt jelent, hogy mas is van/volz igy. Mindenkepp elkoltozunk, de akkor ott lesz vele a nagyapam.

7: nyugodtan libazhatsz, latatlanban, nem benne lenni a helyzetben konnyu beszelni. A nyolcasnak igaza van, es nagyon jol leirta, mit erzek: van, hogy nem birom tovabb. Borzasztoan sajnalom a betegseget, de en nem szeretnek tonkremenni mellette.. arra jutottunk anyuval, hogy beszelunk az orvosaval, hatha tud valamit mondani, esetleg ajanl otthont.

2015. márc. 11. 13:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én mamámnak agysorvadása volt. Az utolsó években már fel se ismert, de gyakran a szüleimet sem, a saját lányát. Bár ő nem volt ilyen mogorva, agresszív, próbáltuk mindig lefoglalni, mert mindig takarítani, vagy csinálni akart valami, hát adtunk neki diót hogy törögesse (onnantól mindig arra keltem reggel hogy kalapál) Amikor már nagyon nehéz volt vele foglalkozni akkor anyáék kerestek neki egy megbízható otthont.
2015. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!