Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem tud nagyapám elfogadni?

Miért nem tud nagyapám elfogadni?

Figyelt kérdés
Öten vagyunk testvérek, én vagyok az egyetlen lány. A bátyáimhoz a nagyapám mindig máshogy viszonyult, mint hozzám. Ahányszor nálunk van, vagy nem szól hozzám, vagy gúnyos megjegyzéseket tesz, hol a ruházatomra, hol a kinézetemre. Amikor elmondtam neki, hogy most félévkor kitűnő lettem a gimnáziumban, csak annyit jegyzett meg hogy "Akkor most essek hasra előtted?" Nem tudom tényleg mit vétettem ellene

2015. máj. 20. 06:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idos vagy?

Ne foglalkozz vele. Az legyen a lenyeg, hogy magaddal legyel elegedett, semmi mas nem szamit! Ne vedd magadra a megjegyzeseit. (A nagyapad csak a nagyapad, nem kell, hogy annyira szoros legyen a kapcsolatod vagy, hogy szeressen. Szerintem. En alig ismertem a nagyszuleimet. Tulajdonkeppen mintha nem lettek volna, nem is tudtam sosem feluletes beszelgeteseken mirol dumalni veluk..... Most ezert viszont, kerlek ne pontozzatok le, oke? Ez az en velemenyem es tapasztalatom.)

2015. máj. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tizenhat éves vagyok
2015. máj. 20. 07:14
 3/24 anonim ***** válasza:
Őt kérdezted már?
2015. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Milyen gyakran találkozol vele?

Gondolom a viselkedése nagyon bánt téged, pedig valóban nem szabad foglalkoznod vele. Éreztesd vele, hogy ő se érdekel téged, vagy a szüleiddel is beszélhetnél erről, hátha valami konkrét oka van.

Neki úgy látszik, nem érdemes...pedig örülhetne, hogy ilyen unokája van.

2015. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, de eddig sose válaszolt, a szomszédunkban lakik, a nagymamámal
2015. máj. 20. 07:33
 6/24 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szüleid akkor vagy mondd a nagyapád szemébe, ha gyáva megmondani, hogy mi baja veled, tartsa meg magának a véleményét.
2015. máj. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Anyáéknak csak annyi volt a válasza, hogy a papa öreg és ilyennek kell elfogadni
2015. máj. 20. 07:47
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Te lány vagy, a többiek fiúk. Valószínűleg régivágású, aki szerint csak a fiúk képesek bármire is a lányok feladata pedig jól házasodni, vezetni a háztartást és kölyköket szülni majd nevelni. Hagyd rá, tanulj inkább továbbra is ilyen jól és ne foglalkozz vele.


Az én nagyapám is ilyen volt, amíg 8-10 éves nem lettem és a szüleim és a nagybátyámék is elhagyták azt a kort, hogy még gyereket vállaljanak, így ott maradt 3 lányunokával. Na utána rögtön "nagypapa" lett.

2015. máj. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 acelsziv ***** válasza:
Nem vagy köteles látogatni őt. És ugyanúgy állj hozzá, mint ő hozzád. Ne szólj hozzá köszönésen kívül és kész. Ha vén fejjel sem jött meg az esze akkor már nem is fog.
2015. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Voltam már majd' 16 éves, amikor az addig szeretett nagyapám (akivel a kapcsolatunk is jó volt) közölte, hogy élete tragédiája, hogy nem született fiú unokája.

Sajnos vannak ilyen emberek, akiknek csak a fiú a gyerek. Fogalmuk sincs, mitől fosztják meg magukat :(

2015. máj. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!