Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 19 évesen költöznék? Egyedi...

19 évesen költöznék? Egyedi eset. Felpontozlak.

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok. A nyáron fogok összeköltözni a barátommal egy kis albérletben, valószínű egy lakótársunk is lesz, hogy könnyebben boldoguljunk.

A lényeg, hogy szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, úgy 3-4 éve nem beszélgettünk, csak amikor a nagyiéknál vagyunk,akkor megy a színlelés- ők nem tudják hogy nem vagyunk jóban, meg már öregek, 80hoz közel , messze laknak(300km) és én se szívesen terhelném ezzel őket. Hadd ne legyenek abban a tudatban hogy a gyerekük megbukott mint szülő.

A lényeg, hogyan mondjam el a nagyszülőknek, hogy elköltözök?Mivel a városban maradnék, ezért nem sok indokot tudok felhozni. Egyedül a valóságot, az összeférhetetlen ellentétet ami itthon megy. De nekik tényleg nem szeretném ezt mondani, mert ők olyan jó emberek.

Valami ötlet?A külön gond , hogy elég konzervatívak, nem nagyon pártolnák a házasság előtti együttélést. A nagyim már 17 évesen férjnél volt, ezt tegyük hozzá. De akkor még másvilág volt, én még ugye tanulok is, mellette dolgozok. A párom meg teljes munkaidőben dolgozik.

Ők azt szeretnék hogy egyetem végéig lakjak itthon, és még utána is , hogy saját lakásra spóroljak, eszembe se jusson albérletre költeni.

De ezt is a távoli jövőben képzelik el és nagyon gyerekként kezelnek, talán amiatt is hogy ritkán látnak.

Nektek van valami ötletetek , hogy hogyan vezessem fel nekik? Nem szeretném hogy úgy tudják meg, hogy jönnek egyszer és a szobám már üresen áll.

A barátommal 14 éves korom óta vagyok együtt, ő 23 éves. Én másodéves leszek szeptembertől, még 4,5 évem van hátra, csúszás nélkül.

De nem nagyon veszik komolyan a kapcsolatomat sem a nagyszüleim, ezért is tanácstalan vagyok hogy mire hivatkozzak, nagyon régimódiak.

A másik, meg hogy a bátyám még 26 évesen is itthon lakik. Ő talán gyűjtöget külön lakásra, erről nincs információm. De gondolom azt is, hogy a nagyszüleim előbb várnák őt kirepülni a fészekből, mint engem.


2015. máj. 21. 15:49
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem függök a véleményüktől, de velük nagyon jó a kapcsolatom még így messziről is, azt szeretném hogy fogadják el a tényt.
2015. máj. 21. 15:51
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
Meg egyetemre jarsz, Kis alberletbe mennetek3-an mert nincs eleg penzetek, hajj.... mar rosszul kezdodik... nagyon meg fogod te ezt banni es a vege az lesz hogy hazakullogsz szuleidhez 1 honap utan.
2015. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:
14%
Biztos, hogy meg kell nekik mondani?
2015. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Menj csak. Varjú Vilmák meg csak károgjanak.
2015. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2# honnan veszed hogy a barátom mennyit keres? írtam valahol? én kapok ösztöndíjat és mellette havi 8 napot tudok dolgozni, spórolt pénzem is van, erre készülök mióta betöltöttem a 18at... nem ártana a kérdésre válaszolni.. de nyilván szeretnénk egyszer mi is saját lakást, ezért is akarunk még egy lakótársat, hogy legyen lehetőségünk akár félre tenni is, de legalábbis nem felélni mindent...

-.-


2# hát csak muszáj lenne, mivel úgyis észrevennék, hogyha jönnek hozzánk látogatóba: ünnepekkor. Az ágyamat szeretném elvinni , nem szeretnék más ágyában aludni. Meg van egy szép könyvesszekrényem, ezt is szeretném magammal vinni. így gyakorlatilag kiürülne a szobám

2015. máj. 21. 16:02
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiszem, hogy sokat kéne rajta magyarázni. Felnőttél, elköltözöl.
2015. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

szóval létszíves a pénz kérdését ne firtassuk már, nem ezen van a hangsúly.

nyilván átgondoltuk már, hogy van -e elég pénz rá.

2015. máj. 21. 16:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
En annyit mondanek nekik, hogy szeretned kiprobalni az onallo eletet, igy elkoltozol ket baratoddal.
2015. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%
Akkor pontozz fel!
2015. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8# köszi ez jó ötlet!!

és nem is nagy hazugság, van valóságalapja.. :)

2015. máj. 21. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!