Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen az anyám?

Miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés

Valahogy gyerekként, kamaszként sem sikerült megértenünk egymást, de felnőttként ez folytatódott. Az a problémám, hogy anyukám szerintem igazságtalan. Bátyámnak van egy 25 éves nevelt lánya, ő a mindene. Nekem van egy 8 éves fiam és egy 6 éves lányom, de látványosan megkülönbözteti őket… A legrosszabb, h először a férjemnek, majd a gyerekeknek is feltűnt… : (

Minden a bátyám nevelt lánya körül forog: anyukámtól értékes ékszereket, karórát, drága ruhákat kapott a születés- és névnapokra. 10. szülinapra biciklit, 20. születésnapjára a jogosítvány árát, majd most a 25. egy autót! A sógornőm is mindig ilyen drága dolgokat kap… A bátyámmal sem foglalkozik különösebben, csak a feleségével és a lányával. Nekem gyerekkoromban még a hajasbabát is alig akarta megvenni… Az én gyerekeimnek meg vesz a turiból egy pulcsit vagy egy plüssállatot, míg anyósomtól legót, babaházat, táv. kisautót, és sokkal több szeretetet kapnak…

Anyósommal süteményt sütnek, anyám rászól a gyerekre, hogy ne vegyen belőle, az másnak lesz… (sógornőméknek)

Minket sosem vitt el külföldre nyaralni, sógornőmékkel rendszeresen elmennek…

Ami a legrosszabb, egyszer kértem, h vigyázzon egy fél napot a gyerekekre, és azt mondta, h nincs ideje...


Sosem voltam rossz gyerek, anyámmal mégsem jöttünk ki.

De mit tegyek, h a gyerekeimet jobban szeresse?

N/32



2015. máj. 24. 18:45
 1/4 mtke ***** válasza:
100%
Szerintem hanygold! Ha hív rázd le.ha a gyerekekről kérdez mondd jól vannak és köszönj el!te ne keresd ne hívd! Ha szeret titeket és akar kapcsolatot változni fog. Ha nem akkor nincs értelme.
2015. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

sajnos tenyleg nem tudsz mit tenni, foleg ha ilyen latvanyos a megkulonboztetes. nekem kiskoromban az apai mamam volt ilyen, apa testvere / es csaladja volt a minden, az unokatesom sokkal tobb figyelmet kapott, stb...elegge meg voltunk kulonboztetve. aztan valahogy ez elmult, es mar egyforman oszlik meg a mama figyelme / szeretete, pedig nem csinaltunk semmit, amiert ez kellett volna tortenjen.

talan kerdez ra nyiltan, miert csinalja. ha a gyerekeidnek is feltunik, akkor ha nem hajlando valtoztatni, valoban hanyadold kicsit, de azert ne teljesen.

2015. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te ne csinálj semmit nem neked kéne valamit csinálni.

És, ami azt illeti én nem is kérnék az ilyen ember figyelméből többet.Nem hiszem, hogy az ilyen ember képes lenne őszintén szeretni bárkit is.

Még azon sem lepődnék meg ha valami haszna lenne a sógornődből vagy a tesódból, amiről te nem tudsz ő meg nem mondja el.

Egyszer alaposan kiosztanám aztán nem keresném többet.

Ha kíváncsi majd keres!

És kezeld nyugodtan hűvösen.

Én sorozatban azt veszem észre a szűkebb-tágabb környezetemben, hogy egyre több olyan "szülő" van, aki pont a normálisabb gyerekét sz....ja le vagy hordja el mindennek és a másik a favorit akkor is ha az rosszabb.

Ennyi. Nem tudsz, mit csinálni engem nem is érdekelne.

Azért mert ő az "anyád" még nem kell függni tőle nem kötelező mindenáron kapcsolatot tartani. A rokonait nem választhatja meg az ember és te sem könyörögtél, hogy megszüless.

Ha nem tud felnőtt módjára, normális anyaként viselkedni akkor nem érdemli meg a gyereke figyelmét.

Van a gyerekeidnek másik normális nagyszülője, aki nem tesz különbséget, amikor osztogatni kell a szeretetet.

Valószínűleg mivel régen sem jöttetek ki egymással nem kötődik úgy hozzád és a figyelmét mások felé fordítja és az unokáin veri le a port. És figyeld meg ha rákérdeznél kézzel-lábbal tiltakozna tagadná talán fel sem tűnik neki.

2015. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én remélem, h talán az unokáival másképp fog viselkedni a jövőben.
2015. máj. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!