Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagyszüleimnek,...

Igaza van a nagyszüleimnek, hogy túlságosan felnőttes a viselkedésem?

Figyelt kérdés
Tizenhárom éves vagyok, ebben a tanévben kezdtem meg a tanulmányaimat a hatosztályos gimnáziumban. Eddigi eredményeim nagyon jók (félévkor 4, 78, ha jól sikerül a matematika dolgozatom (min. 4) akkor az év végi átlagom elérheti a 4, 9 -et). Kicsi korom óta vonzott a természet, itt a gimnáziumban is a fizika, kémia és biológia amik nagyon érdekelnek. Ha eljutok az érettségiig ezekből a tantárgyakból szeretnék majd emelt szinten érettségizni, mivel szeretnék majd orvos, vagy vegyészmérnök lenni és úgy hallottam, hogy ezekből a tantárgyakból emelt szintű érettségi szükséges. De a nagyszüleim szerint ezek túlságosan felnőttes tervek egy fiatal alig tizenhárom éves kislánynak, szerintük inkább még gyerekesebb dolgokkal kellene foglalkoznom.

2015. jún. 2. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem, teljesen normális tervek ezek. Majd közbeszól a hormonváltozás nemsokára, és akkor majd meglátod, a józan lelkesedésből mi marad :) én drukkolok! De néha azért lazítani is kell, pláne, ha a fél életed tanulással akarod tölteni, és orvos leszel. Stresszlevezetés nélkül odavész az agyad!
2015. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sok barátom és barátnőm van, szoktam velük lógni :) Meg inkább a vegyészmérnökön gondolkodok jobban, bevallom picit félek a tűtől :). Nem pánikolok tőle, csak pöttyet megremegek :)
2015. jún. 2. 14:43
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Az a jó az orvosiban, hogy a tű másik végén vagy :D én sem szeretem a tűt, sőt, fehérköpeny hipertóniám van, de csak akkor, ha szembejön velem a köpeny és nem rajtam van :)))
2015. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

vegyészmérnökire jelentkeztem, idén vagyok végzős. attól függ melyik egyetemen gondolkozol, van ahova emelt nélkül is felvesznek simán. van ahova azért nem árt 1 vagy 2 emelt a pontok miatt. szerintem jó , hogy előre gondolkodsz. én inkább orvosnak mennék a helyedben, hogyha az is vonz, több lehetőséged lesz vele:)) ;)

sok sikert és továbbra is ilyen jó jegyeket hozz:)

2015. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
és szerintem ez a jó, aki előre gondolkozik. van pár osztálytársam aki a felvételi jelentkezés határidejének estéjén döntötte el, hogy hova adja be a jelentkezését.. ez a másik véglet, de úgy gondolom, hogy minél előbb kitűzöd a célokat magad elé, annál jobb.:)
2015. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyetemre mindenképpen a legjobbra szeretnék majd bejutni, úgy hallottam, hogy Szegeden meg Debrecenben van a legjobb képzés ezen a téren, vagy külföld (Anglia, Ausztria) de oda úgy hallottam, hogy külföldi egyetemekre elég nehéz bejutni. Igaz addig még sok időm van.
2015. jún. 2. 15:23
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Ez rossz kategóriában van a "nagyszülőknél", mert nem a nagyszülőkről szól a kérdés lényegében...
2015. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit eltértem a lényegtől
2015. jún. 2. 15:29
 9/24 A kérdező kommentje:
Módosítom egy kicsit, a nagymamám szerint nem normális dolog hogy valaki az én koromban ennyire előre tervezi a jövőjét. Mert ha csalódás éri akkor nagyon baja lehet belőle.
2015. jún. 2. 15:32
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Anyukám 10 éves korától tudta, hogy orvos szeretne lenni. Középiskolába egészségügyi szakközépbe járt, mert a nagyszüleim ragaszkodtak ahhoz, hogy legyen szakmája. ( a családban nem volt jellemző a diplomaszerzés) Utána felvételizett orvosira, a szakmai versenyeken elért eredményei miatt könnyen bekerült plusz előnnyel indult a gyakorlati órákon, mert ő ezeket már rég tanulta a latinnal együtt, ellenben azokkal akik gimnáziumból jöttek és csak elméleti tudásuk volt, az is inkább az általad is felsorolt tárgyakból.


Orvosi képzés tényleg Szegeden és Debrecenben jó, viszont ha félsz a tűtől esetleg megpróbálhatod a Semmelweist Pesten, mert ott akár esetleg kutató orvos is lehetsz. (nem kell beteget és tűt látnod :))


Vegyészmérnöknek azonban a matek is nagyon fontos, mivel mérnök. Rengeteg számításos óra van, az emelt matekra kellő anyagot tanulják az első két évben. (rokon szakon vagyok, ugyanazok az alapozó tárgyaink voltak, csak nekik a kémia kellett jobban oda-vissza, nekem a biológia a kémia mellett) Tehát ha nem vagy jó matekból én nem ajánlom. BSc képzésen elvéreznél. :( Ráadásul a felvételi tantárgy a matek és valami (biológia, kémia, fizika, informatika, szakmai tárgyak)


Egyébként szerintem jobb már most tudni. Én általános közepétől arra készültem, hogy közgazdász leszek, mert azt hallottam, olvastam, hogy matek és történelem kell hozzá és pénzzel foglalkozik. Végül biomérnöknek mentem az utolsó pillanatban (konkrétan a leadás utolsó hetében döntöttem el) és nem bántam meg, szeretem, a gimis osztálytársaim közgázra mentek elsősorban és láttam mit tanultak, hát nekem nem jött volna be.


Szóval nem, nem túlságosan felnőttes a viselkedésed. Manapság előre kell gondolkodni ha jutni szeretnél valahová és nem csak lézengeni a világban. Pl. ülj neki a nyelvvizsgá(k)nak, most van időd rá készülni és jól jön a pont.

2015. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!