Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igaza van a nagyszüleimnek,...

Igaza van a nagyszüleimnek, hogy túlságosan felnőttes a viselkedésem?

Figyelt kérdés
Tizenhárom éves vagyok, ebben a tanévben kezdtem meg a tanulmányaimat a hatosztályos gimnáziumban. Eddigi eredményeim nagyon jók (félévkor 4, 78, ha jól sikerül a matematika dolgozatom (min. 4) akkor az év végi átlagom elérheti a 4, 9 -et). Kicsi korom óta vonzott a természet, itt a gimnáziumban is a fizika, kémia és biológia amik nagyon érdekelnek. Ha eljutok az érettségiig ezekből a tantárgyakból szeretnék majd emelt szinten érettségizni, mivel szeretnék majd orvos, vagy vegyészmérnök lenni és úgy hallottam, hogy ezekből a tantárgyakból emelt szintű érettségi szükséges. De a nagyszüleim szerint ezek túlságosan felnőttes tervek egy fiatal alig tizenhárom éves kislánynak, szerintük inkább még gyerekesebb dolgokkal kellene foglalkoznom.

2015. jún. 2. 14:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ooo, szóval még most jött be nektek a fizika, kémia és a biosz... Ne aggódj, majd ha veszitek a radioaktivitást, a fotoszintézist és egyéb ilyen nyalánkságokat, lehet kicsit meggondolod magad. :D Ezt azért mondom, mert én is ezzel a 3 tárggyal indultam neki 7.-ben, hogy huuu de szeretem, aztán ebből már csak a biosz maradt meg, annyira megnehezedett az anyag.

Persze az is lehet, hogy megmarad az érdeklődésed ezek iránt és a vegyészmérnöki foglalkozás iránt, de ilyen korban még gyakran, akár naponta változik (főleg majd gimiben), hogy minek is akarsz továbbtanulni.

Mindenesetre ez jó, hogy vannak ilyen komoly terveid és nem odakint züllesz a némelyik cigis-alkoholista korosztálytársakkal, mert sajnos belőlük egyre több van.

Egy a lényeg, hogy ennyi idősen még tényleg ne engedd, hogy a szórakozásról és a kikapcsolódásról elvonja a figyelmed a tanulás és a biosz-fizika-kémia-vegyészmérnök, mert most van az az időszak, amikor még van szabadidőd. Ne félj, egyetemen és utána már visszasírod ezt az időt! :D

2015. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem vonja el a tanulás a figyelmemet :) Arra azért odafigyelek :)
2015. jún. 2. 20:25
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon dicseretes, hogy igy gondolkodsz, gratulalok! :)
2015. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jún. 3. 11:30
 15/24 anonim válasza:
100%

Nagyon büszke lennék a lányomra, ha majd ennyi idősen így gondolkozna és tervezne, és ilyen szépen meg is tudná fogalmazni, mint Te!

Sok sikert kívánok az életben és váljanak valóra az álmaid, terveid!

2015. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a szüleim büszkék is rám, csak a nagyszüleim nem örülnek a gondolkodásomnak. Időközben kikaptuk a matematika dolgozatot, 97% ötös lett :)
2015. jún. 6. 16:56
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó amit csinálsz. Persze addig még változhat a véleményed, megtetszhet valami más is. De én a helyedben orvosnak mennék. :D Én művészeti pályán vagyok, ami ugye elég szabados, szóval én azt szeretem ha tudok variálni a dolgokon, helyzeteken. Neked is jobb lenne az orvosi, nagyobb a választék. Az én nagyanyám is mindig piszkál, hogy majd jól pofára esek. Valahogy nem tudja elfogadni, hogy kezdek felnőni és többet nem az ő pici, védtelen, ügyetlen bogárkája leszek. XD Lehet nálatok is ez a helyzet. Mond meg, hogy igenis te ezt eldöntötted, ne szóljanak bele és úgy viselkedsz ahogy akarsz (persze amíg nem iszol vagy drogozol vagy mittomén... :D). Sok szerencsét a terveidhez. :)
2015. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
és amúgy kémia bsc, vegyész szakirány nem érdekel? :) csak mert az közelebb van az orvosihoz, mint a vegyészmérnök
2015. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kémiai alapképzés? Ezen még nem gondolkodtam. Ahhoz még fiatal vagyok :), meg igen még változhat a véleményem.

Köszönöm szépen :)

2015. jún. 7. 07:56
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen kérdés láttán nekem mindig az az első gondolatom, hogy itt nem is az a probléma, ami a kérdés, hanem a kedves kérdező a dicséreteket várja, meg a hátba veregetést. Máskülönben minek írta volna le, hogy milyen átlaga van? Érdekes, hogy nekem pl sosem mondták, hogy felnőttes a gondolkodásom, azért mert 5 éves korom óta tudtam már, hogy állatorvos szeretnék lenni. Majdnem minden gyereknek vannak álmai, és?
2015. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!