Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha a nagyszüleim...

Mit tegyek, ha a nagyszüleim pénzt akarnak adni, mert felvettek egyetemre? Nincs szívem elfogadni tőlük, de sétődést sem akarok. Ráadásul államilag támogatottra vettek fel.

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 19:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, ha egyébként nekik nincs szükségük erre a pénzre, tehát nem lemondanak valamiről, hogy neked adják és szívesen adják, akkor miért ne adhatnának? Fogadd el! Tudom, hogy nincs szíved, de oké, hogy államilag támogatott, de gondolom azért van ez vagy az, amire meg pénzt kéne kiadnod, meg amúgy is, miért ne adhatnának csak úgy?
2015. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
98%

Nagyon rendes vagy, ritka az ilyen!

Mondd azt, hogy maradjon naluk, most nincs szukseged semmire, de majd szolsz ha kell, mert csak elcseszned hulyesegre, v ilyesmi.. En is ezt szoktam, mindig bejon, de termeszetesen sosem kerek ..:)

2015. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Tedd félre a bankszámládra, hidd el, baromi jól fog még jönni, ha nem is most az egyetem alatt, hanem majd később, mikor autót, házat, családot akarsz :D
2015. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Hát ez nagyban függ az összegtől. Ha egyébként nem nélkülöznek és csak néhány ezer forintról van szó, azt nem gáz elfogadni, sok kiadás van félév elején.

Nagyobb összeget azért már megértem, ha nem fogadnál el. Udvariasan el lehet utasítani, megmondod, hogy köszönöd szépen, de nincs semmi olyanra szükséged, amihez kellene a pénz, hülyeségekre pedig ne adjanak. :)

2015. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha ennyire szeretnének adakozni, én segíthetek nekik.
2015. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajnos a kis nyugdíjukból nagyon túlzásokba tudnak esni olykor. Névnapomra is pénzt kaptam, 4 számjegyú bankjegyet kaptam, de nem 10.000 Ft-ot. Egy névnap miatt. Nagyon kellemetlenül éreztem magam. Oké, hogy egyke vagyok, de akkor is túlzás, de nem értik...
2015. aug. 3. 19:49
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Hasonló helyzetben vagyok, mint te. El szoktam fogadni. Egyrészt bevallom, jól jön (nem cseszem el hülyeségre), másrészt látom, hogy tényleg szívből, örömmel adják. Fontos vagy nekik, és szeretnének örömet szerezni azzal, hogy segíteni tudnak. Helyetted nem tanulhatnak, így csak tanáccsal tudnak melletted állni, és pénzzel.
2015. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem fogadd el, és ölelgesd meg őket nagyon. A nagyszülők már csak ilyenek, nekik a te boldogságot a legnagyobb öröm.
2015. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, és tedd félre. Majd visszaadod nekik máskor, máshogy. Veszel nekik új hűtőt, tévét, vagy amire éppen szükségük lehet, elviszed őket nyaralni stb.
2015. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%

OFF (bocsi ezt muszáj) a 10.000 nem 4 hanem 5 számjegyű :D

ON nekem érdekes módon a nagyszüleim nem igazán szoktak pénzt adni,maximum 1-2 ezer ft-ot,viszont ezt teljesen megértem,hiszen egyáltalán nincsenek olyan helyzetben hogy többet adjanak...viszont a bácsikáméktól szülinap+névnap+ballagás alkalmából kaptam 50.000et...én elfogadtam,hiszen szeretetből adták,szerintem megbántottam volna őket azzal ha nem fogadom el...csak remélni tudom hogy egy nap viszonozni tudom majd ezt nekik :) szóval szerintem fogadd el nyugodtan,esetleg ha gondolod fordíthatnád a kapott pénzt egy közös, nagy, családi programra (pl állatkert, strandolás,színház stb) hiszen azt nem szabhatják meg hogy mire költöd a pénzt ;)

2015. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!