Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van köztetek olyan, aki ha...

Van köztetek olyan, aki ha pók van a lakásban, kiviszi az udvarra? Vagy csak az én nagyszüleim ilyen furák?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy lecsapnák újságpapírra futtatják fel (nagyapám sokszor a saját tenyerében) és kiviszik. Mondtam már főleg nagyapámnak, hogy ez veszélyes, de ő csak kinevet, meg szerinte ez a dolog csak egy olyan városi gyereknek fura, mint én vagyok. A nyári konyhában ha van pók, akkor azt ki se viszik, örülnek neki, mert hogy ott sok a légy és majd "pókúrfi" kivégzi őket (ez nagyapám szavajárása). Ez csak tényleg nekem furcsa, mert néhány barátom ugyanúgy nagyot nézett amikor elmondtam. Nem lehet ettől bajuk? Mondjuk halálos csípés?

2015. aug. 22. 14:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Nincs Magyarországon halálos csípésű pók. Én nem viszem ki őket a lakásból, mert megfogják a legyeket, ha nagy a pókháló, akkor kicsit megcakkozom, de úgy, hogy a póknak ne legyen baja. Amúgy, amit nem muszáj, azt nem ütöm agyon szóval a legyeket, szúnyogokat igen, a többit kirakom a lakásból!
2015. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Mi is kivisszük mindig :D Babona :D
2015. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Ne meg tudom fogni, akkor én is kiviszem. Minek öljem meg, ha nem muszáj. Miért lenne veszélyes?

Ha össze-vissza mászkál és nem lehet megfogni, akkor összenyomom.

Ha nem zavaró helyen van, nem mászkál, akkor én sem bántom. Most is van egy az egyik sarokban a szobában. Én is arra gondoltam, hogy legalább megeszi a hülye bogakarat és nem fognak bejönni :)

2015. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
jav.: Ha meg tudom fogni . . .
2015. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
88%
Én felpórszívzom.xddd
2015. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
82%

Engem nem zavarnak a pókok a lakásban, de ha valamelyik családtag fél tőle, akkor én is kiviszem, képtelen lennék bántani, hagy éljen ő is. Ha egy trópusi országban laknék, akkor nem merném megfogni őket, de az itthoni, lakásban előforduló pókoktól nem tartok, egyébként is egy ronggyal szoktam megfogni, úgy könnyebb.


[link]

2015. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik gyerek szobájából ki szoktam vinni, vagy összenyomom, ha másképp nem megy, mert ő fél tőlük. Papírra futtatom fel, hozzányúlni azért én se szeretek, nem a csípés miatt, hanem idegenkedem tőle.

Máshol nem zavarnak, amúgy se nagyon szokott lenni nálunk pók.

2015. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
Én is csak szúnyogot vagy legyek ölök meg. A többi nagyobb bogarat kiviszem. Vagyis mostanában inkább kidobom az ablakon mert az emeleti szobában lakom xD Jófej nagyszüleid vannak, irigyellek érte.
2015. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%

Nekem szörnyű rovarfóbiám van, de olyan, hogy ha meglátok egy pókot, leizzadok, remegek, és hányingerem van.


Mindig lefújom, akármivel rovarirtó, hajlakk, megfagyasztom sűrített levegővel... ami legközelebb van. Lecsapnám, de annyira remeg a kezem, hogy volt már, hogy elvétettem, és nem láttam, hova esett.

2015. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van neki, miért kéne bántani ezeket a hasznos jószágokat? Szépen meg kell fogni és kirakni én is ezt csinálom kiskorom óta. Magyarországon pedig semmilyen veszélyes pók sincs, maximum akkor támadnak ha úgy bánsz velük, de akkor sem lesz semmi bajod. Nem megmarkolni kell őket hanem hagyni, hogy beleszaladjanak a tenyeredbe, vagy amibe ki akarod vinni. Egyébként én is sokszor tapasztalom, hogy amikor jönnek ide a városi gyerekek nyaralni aztán meglátnak akármilyen rovart már sírva futnak el. 20F
2015. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!