Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám után örököltem,...

A nagymamám után örököltem, de a nagynéném folyamatosan veszekszik velem, hogy az az ő öröksége. ÉN már teljesen kivagyok, most ez tényleg az övé, vagy mi?

Figyelt kérdés

16 èvew vagyok, a mamám fèl ève meghalt.

A vègrendeletèben rám hagyott 1millió ftot, meg pár db arany èkszert, porcelánt amiket kicsikènt szerettem.

Viszont a másik lánya zaklat engem is meg anyuèkat is, hogy nekem nem jár semmi ès hogy ezeket el fogja tőlem venni mert ez az övè ès nem az enyèm.

Èn már teljesen kivagyok, nem bírom ezt az egèszet, hogy ez már mindennapos.



2015. aug. 23. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom számított a pénzre. Ha már megvolt a hagyatéki, akkor nincs mitől tartanod.
2015. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

hívd a rendőröket rá, aztán lenyugszik!


ha a nagymamád rád hagyta, akkor a tiéd, ennyi

2015. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen megvolt. Akkor derült ki, èn nem ia számítottam rá.

Azt mondja, hogy nekem ezt kötelessègem neki adni mert ő a gyereke a mamának neki jár. Èn csak egy unoka vagyok nekem nem jár.

2015. aug. 23. 14:09
 4/19 Quasar07 ***** válasza:
86%
Ha a nagymama RÁD hagyta, akkor NEM Ő RÁ. Szegény, biztos le lehet égve, és azt hitte anyuci ráhagyja, aztán most megszívta.. xd Ha tényleg írásban van hogy te öröklöd, akkor te és kész. Ez az ő végakarata, és nem lehet megváltoztatni. Egyik füleden be, másikon ki, és ne nagyon cimbizz vele.
2015. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
a nagynénéd egy hülye p...a, ha legközelebb zaklat, akkor híd ki a rendőröket és tegyél feljelentést!
2015. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Téged zaklat a nagynénéd? És a szüleid mit tesznek ez ellen? 16 évesen ők a törvényes képviselőid, ha nem szóltál nekik, hogy téged is hívogat a nagynénéd, tedd meg, és intézkedjenek. Beszéljenek nagynéni fejével, ha nem ért a szóból, irány a rendőrség, feljelentést tenni zaklatásért.

Ha jogos lenne az igénye, megtámadta volna a végrendeletet, így viszont nagymamád akarata érvényesül, nyilván volt oka rá, hogy így rendelkezett.

2015. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Jól mondták: ha rád hagyta, semmi köze hozzá a nagynénédnek. NEM az övé, hiába ácsingózik rá. Ha NINCS írott végrendelet, akkor van olyan hogy törvényes öröklési rend. Amúgy attól, hogy a gyereke volt, még nem feltételül örököl. Ki is lehet zárni az örökségből, vagy kitagadni ha érdemtelennek találja rá az örökhagyó.
2015. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Mond meg nagynénédnek hogyha nem tetszik valami menjen a bíróságra reklamálni.

Amíg nem vagy a 18 senki sem használhatja fel kedve szerint az örökséget, szóval ha akarnátok se tudnátok odaadni mert a gyámügy jól megbünteti a szüleidet ha a kiskorú örökségét nem tudják felmutatni, bármit is csináltak vele.

A szüleidnek kéne lépni és leállítani őt, azért nem az összes vagyonát hagyta gondolom rád, nem egy házat örököltél egyszál magad. Amikor meghalt a nagymamám és a két gyereke örökölt utána, mi unokák is válogathattunk emlékeket,apróbb tárgyakat a szüleim meg nagynéném bele se szólt, nekik is fontos volt, hogy legyenek a mamáról saját emlékeink. Normális családban így kéne működnie...

A pénzkérdést nem tudom hogy mennyire volt gazdag a mamád, de biztos jó oka volt hogy hagyott rád is vmennyi összeget. Amúgy ha a gyerekeké a nagynénéd szerint minden örökség, akkor is max csak 500ezerre fenhetné a fogát, nem az egészre, mert anyud is ugyanúgy gyereke. Nem adnék neki semmit amúgy.

2015. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, kire hagyja, ne hagyd magad! Biztos ő is kap, de ne hagyd neki az egészet, mert sose lesz barátnőd. Nem fogja hagyni, hogy odavidd, nem lesz nyugton, tőle fogsz függni, és ezt nem hagyhatod!
2015. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

A nagymamád biztosan nagyon szeretett téged, ha gondolt azokra a porcelánokra, amiket szerettél, és szerintem a többit pedig azért hagyta rád, mert szeretett volna elindítani téged az életben. Az a pénz nagyon jól fog jönni a továbbtanulásnál, vagy kicsit később, ha gyűjtesz hozzá, meglesz az első autód...stb.

Ezt a nagymamád akarta így, gondolom nem véletlenül. Nagyon felháborító a nagynénéd viselkedése, nem ő dönti el, hogy kinek mi jár. Szerencsére a gyámhivatal megvédi az örökségedet, de ha betöltöd a 18-at, akkor se engedj a zaklatásának.

Egyébként ha ragaszkodnánk az öröklési rendhez, akkor sem csak neki járna az a pénz, meg ékszer, mert fele anyukádé lenne.

2015. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!