Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez demencia? Mi a megoldás?

Ez demencia? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A nagyim 83éves s mostanában furcsa. Olyanokat hisz, hogy anyu, a lánya meg akarja ölni. (Egyutt laknak amúgy. Nagyim, anyum, tesóm, apum.)Nyilván nem így van.

Most engem is kipécézett, üvöltött velem, mert pénteken 3x hívott, de futni voltam, aztán tusolni voltam. Amint megláttam visszahívtam, de lecsapta. Szombaton felhívtam, hogy átmenjek-e látogatóba, de lecsapta. Vasárnap átmentem sütivel, de elzavart. Ma megint átmentem megbeszélni vele, s közölte, hogy az a baja, hogy én azt mondtam, hogy vénlanyokkal nem beszélek. Természetesen soha nem mondtam/gondoltam hasonlót sem. Anyukámmal beszéltem erről, azt mondta, hogy elég régóta ilyen, engedjem el a fülem mellett. Hogy oldjuk meg?


2015. szept. 14. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Demencia gyanús.


Beszéljetek dokival,vannak-viszonylag-jó gyógyszerek.

2015. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
demencia, és schizofrénia is szóba jöhet, idős embernél már pláne felborul az agyban termelt bizonyos vegyületek aránya, illetve az érrendszer elhasználtsága miatt is kialakulhatnak ezek. Bár ennek a helyzetnek pont az a bökkenője hogy egy ilyen embert hogy visz el az ember orvoshoz. Ha rossz időpontra esik a vizsgálat, akkor vagy meghiúsul, vagy a nagyi pont tisztább hangulatban teljesen tünetmentesnek is tűnhet...talán jobb perceiben egy átlagos rutonvizsgálatnak kéne álcázni.
2015. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!