Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudják az idős emberek...

Hogy tudják az idős emberek elfogadni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi ez ügyben idős emberekkel kapcsolatban.Nagymamámról lenne szó.Combnyaktörése volt,megműtötték.Egészségi állapota eddig se volt jó,egyetlen öröme a cigi és a kávé volt,egyedül szeretett lenni,nagyot hall már,és az emlékezetével is sokszor gond volt.És most egy kiszolgáltatott helyzetbe került,utálta a kórházat,sehova sem szeretett menni.Cigi,kávé ebben a helyzetben megszűnt,felkelni-mozogni nem tud,idős korban állítólag ez már veszélyes,rövid időn belül meghalnak tüdőgyulladás,trombózis,stb. miatt,tehát nem a törés a fő ok.A pszichés részre lennék főleg kíváncsi : mikor rádöbben,hogy nem csak 1-2 napig lesz kórházban,innentől kezdve segítségre szorul,nem mehet többet haza,lehetséges hogy annyira depresszióba zuhan,ami végül a halálát okozza ? Nagyon sovány,olyan ételeket már rég nem tud enni amit rágni kell például,a kórházban ez pont nem érdekel senkit.Van olyan dolog egyáltalán ilyen helyzetben ami jobb kedvre derítené őt ? Vagy kezdjem magam felkészíteni a legrosszabbra ?
2015. okt. 19. 23:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Persze, simán elhagyhatja magát az ember, ennél kisebb okból is... Én se bírnám. Van, aki igen, de aki szeret önálló lenni s nem tűri a kiszolgáltatottságot, annak még ideiglenesen is pokoli lehet ez. Ha pedig tudja, hogy így marad, s az életben már nem sok öröme lesz... Brrr.


Már az állapota is gond, de egy kórházban, ahol az étkezésével sem foglalkoznak, különösen gond van (a kórházak ijesztőek, szerte a világban, még csak a cukorbetegek sem hatják meg őket, hallottam történeteket. pedig azt azért elvárná az ember, habár a cukorbeteg diéta sem cukorbetegeknek való, sok benne a szénhidrát).

Írod, hogy nagyon sovány. Ha nem tud rendesen enni, akkor ez hamar még nagyobb bajt okoz... :( Sajna nem tudom, mit tehetnél.


De tegyük fel, hogy nem hal lassan éhen vagy szerez komoly hiánybetegséget, s "csak" a többi gond van.

Ami jobb kedvre derítheti? Nem tudom, van-e hobbija, amit most is tud végezni. Szeret-e olvasgatni, rejtvényt fejteni, ilyesmi... Gondolom, az is feldobja, ha gyakran meglátogatod és beszélgetsz vele.

2015. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Lehet hülye kérdés volt az,hogy mi okoz neki örömet,hiszen nagyon rosszul lát és hall,menni se nagyon tudott már,maximum a látogatás ami talán ér valamit ilyenkor.Nem pártolom a cigit,de mivel ez volt az egyetlen öröme,és már ez sincs,szerintem teljesen fel fogja adni az élni akarását :( Még biztató dolgokat se tudok mondani,mert nem hallja :( Sírnom meg nem kellene látogatáskor,rossz ilyen helyzetben látni valakit.
2015. okt. 19. 23:56
 3/22 anonim ***** válasza:

Igaz, ebbe bele se gondoltam, nekem majd' megszakadna a szívem, még egy idegent sem szívesen látok elesetten :( Szegény öregek, akik nem tudják magukat még nagyjából sem ellátni :( Az én családomban ez szerencsére menni szokott, max. főzés, bevásárlás segítség kell, az mégiscsak más, mint minden baj s még a megszokott falak sincsenek ott.

Jó esetben akad a kórházban egy kedvesebb nővér vagy valaki, aki ha nem is ér rá sokat, de legalább pár szót szól az emberhez. Hogy ez kinek mire elég, azt nem tudom.

Sajnálom.

2015. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen valószinű hogy már szinte várni fogja. Na meg a legtöbb korházban lesz.arják a betegeket. Egyszer pl látogatni voltam és a wcben véletlen a nővérhívót nyomtam meg a lámpa helyett, hát nem jött senki oda.
2015. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nagyanyáddal törődj, ne magadat sajnáld. Vidd haza, és ápoljátok ti. De készülj fel rá, hogy nektek is a pokol lesz, mert mindenért piszkálni fog titeket.


A kórházban egyébként kap megfelelő kaját, ha nem tud rágni.

2015. okt. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

Miért ne mehetne többet haza? MEnnyi a felépülési idő?

Rágni miért nem tud, miért nincsen protézise?

2015. okt. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Pont a nővérektől félek,igen.Jó pár éve,mikor nagypapám meghalt,még most is az ideg fog el hogy bántak vele az utolsó napokban.Attól meg még idegesebb leszek,ha belegondolok,hogy nem törődtek vele,mit érezhetett az utolsó pillanatokban.Teljesen egyedül volt.Meg fogom kérdezni más betegtől akivel együtt van,hogy milyenek a nővérek.
2015. okt. 20. 00:47
 8/22 A kérdező kommentje:
5-ös,ez aztán nagyon korrekt válasz volt ... ha nem zavarna nem magamat sajnálom,hanem őt.
2015. okt. 20. 00:50
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Tudom, korrekt szoktam lenni. Viszont ha magadat akarod a legrosszabbra felkészíteni, és nem neki segíteni, az bizony önsajnálat. Akkor is, ha te másképp gondolod, és kicseszett jó embernek érzed magad, miközben bambulod ahogy szenved. Amúgy miért ne szenvedne, belöktétek egy pokolba, mert nektek így kényelmes. Minek éljen ott?


Nem az a kérdés, hogy mi deríti jobb kedvre, hanem az, hogy mikor kezd el róla szó szerint élve lerohadni a hús, mert nem pelenkázzák át azonnal, és ez szétmarja a bőrét.


A nővérek akkor foglalkoznak vele, ha kenik őket. Kend.

2015. okt. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Ezres naponta mindegyiknek, és foglalkozva lesz vele. Így csinálják. Vagy hazaviszed, és ápolod. Vagy hazaviszed, és kifizetsz érte havi 200 körül, hogy másvalaki csinálja.


Vagy hagyod ott ahol van, és az interneten panaszkodsz, hogy mennyire sajnálod.


Ezek a lehetőségeid.

2015. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!