Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek én fújom fel?...

Tünde1989 kérdése:

Szerintetek én fújom fel? Anyósom túl tolakodó, beleszól a gyerek nevelésbe.

Figyelt kérdés
Kislànyom 7 hónapos,anyósom kezdettől fogva úgy tesz mintha az övé lenne.FolAmatosan ledegradàlja ahogyan nevelem az unokàjàt,szerinte minden hülyeség amit csinàlok,mindenbe beleköt.Ő egészségügyis (hozzàteszem én is),és azt hiszi mindent tud,mindenhez jobban ért mint màs,szerinte mindenki hülye....Neki 3 fia van mindegyiket sokàig szoptatta,szuper anya,hàziasszony,és szuper nő is egyben (magaszerint)...:)Babàmmal túl vagyunk màr pàr szopizàsi sztràjkon,nyàron volt hogs bevittem a klinikàra mert se vizet se tàpszert,se cicit nem akart csak sìrt...Nem tudtàk ott se mi a baj,azt mondtàk lehet,hogy refluxos...A lényeg,hogy azóta a csalàd szerint "elvesztettem a tekintélyem anyaként" (ezt pàrom mondta)és azóta szerintük minden rossz ami csinàlok,az se jó ami adok enni a picinek.Hétvégente àltalàban együtt van a csalàd és egyfolytàban beszólogatnak,hogy etessem mert biztosan éhes,megkérdezésem nélkül adnak neki enni,vagy a kezébe nyomnak kajàt(babapiskótàt,vagy sültkrumplit,vagy szopi elött megetetik tökkel)...Én màr úgy érzem nem birom.Holott babàm ügyes,okos szép,még mindig szopizik,igaz hogy csak kettesben elvonulva mert ha bàrki bejön nem hajlandó tovàbb enni.Elejében mikor szoptattam anyósom àllandóan bejött és nézte vagy szólt hogy elegett szopott màr adjam oda neki elviszi büfiztetni,ez is gondolom hozzàtett ahhoz hogy elvesztettem az önbizalmam a szoptatàshoz.Amikor bevittem a kicsit a klinikàra akkor Ő vitt el minket kocsival,bejött velünk és úgy csinàlt mintha ő lenne a kicsi anyja,kivette a kezemböl,hogy majd ö dajkàlja,szàmonkért engem hogy miért nem intéztem a gyereket,holott mindig vittem a hàziorvohoz nek akar szopizni.....Nem tudom,hogy tudnàm leszerni...
2015. nov. 9. 12:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%

Itt az ideje, hogy a sarkadra állj, és kiállj magadért/magatokért!!!


Hogy adnak egy 7 hónaposnak a megkérdezésed nélkül bármit?

Vagy a kezedben van, vagy el se menj, ha ilyenek. Ennyi.

2015. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 klopusz ***** válasza:
91%

És hol van ilyenkor a párod? Behúzza fülét-farkát az anyja előtt? Álljon már ki a feleségéért és gyerekéért!

A Te csemetéd, a Te családod és a Te életed! Ne hagy magad! Mondd el, hogy álljon le, tudod, mit csinálsz. Ha megsértődik, sértődjön, ő lesz az, aki nem láthatja az unokáját.

2015. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%
Nem te fújod fel, igen zavaró a helyzet amin keresztül mész, és a legtöbb anyánál sajnos előforduló baj, hogy túl sokat enged meg az anyósnak. Az önbizalmadba már úgy látom kellően bele is taposott, de fel a fejjel! Azért mert anyósod szerint nem vagy jó, tekintélyes anya, még nem biztos hogy ez így is van. Mindenkinek megvan a saját nevelési típusa, egyáltalán nem biztos hogy az övé a helyes, hogy bármit is jobban csinálna mint te. A leírásod alapján te egy nagyszerű, gondoskodó, aggódó anyuka vagy, nincs semmi okod az önbizalomhiányra! Szoptatáskor meglehet hogy az is bezavarta a kicsit hogy felettetek állnak... ez minden lehet, csak jó nevelési, szoptatási módszer nem. Nyugodtan vedd fel a kesztyűt anyósod ellen, persze nem bunkón vagy durván, de az a gyerek a tiéd és a férjedé, kettőtök dolga az, hogyan is nevelitek őt. Talán nem ártana megemlíteni a párodnak sem azt, hogy mennyire zavaró anyósod viselkedése. Remélem rendbe jönnek a dolgok, még egyszer, ne hagyd magad hogy valaki elnyomjon, csak azért mert már felnevelte a sajátjait. Egyáltalán nem biztos attól még , hogy a te módszereid rosszabbak.
2015. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
én nem mennék át többet, egyszer elmondanám a véleményem, aztán jöhetnek hozzánk párszor,de az én házamban már az én szabályaim lennének, ha nem tetszik akkor havonta egyszer láthatják a kicsit,de egyébként se szívnék ott minden egyes hétvégén egy olyan családnál,amit utálok
2015. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%
Elég nyomorult egy férjed van hogy ezt hagyja. Tuti elköltöznék egy hétre hogy észbe kapjon, mert ha ö nem szól az anyjára kutya egy életed lesz és majd 10 év múlva kattansz be és lépsz le...
2015. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
86%
Olyan távolságba kell költözni, hogy ne tudjon naponta átugrani.
2015. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
55%
Rendezz balhét. Hogy észrevegye magát mindenki. Fenyegesd meg a párodat, hogy elválsz, mert nem bírod elviselni az anját, és ő mellette áll, nem mwlletted. Anyósod majd bekussol, mert ha elváltok, siha nem fogja látni az unokáját, ráadásul te ellene is tudod nevelnia gyeteket, ás a kisunokája elveszik.
2015. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%

PÁrod kiáll érted?

Elsősorban neki kellene az anyját leállítani, de ha neki nem megy, elsősorban vele beszélgess el, hogy mekkora egy anyámasszonykatonája, és a kedves mamát is állítsd le, hogy nem ő szülte a gyereket, unoka, de más köze nincs hozzá.ÉS a te dolgaidhoz sem.

Bólogass neki egy sort, aztán csinálj mindent úgy ahogy te akarsz.

2015. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

És ezt miért nem tudtad neki eddig elmondani? Szóból ért az ember nem? Egyszer jól meg kéne mondani neki, aztán egyből minden simán menne, neked lenne tekintélyed. Amíg úgy viselkedsz mint egy gyerek, ne várd azt, hogy felnőttként kezeljenek.

Párod ugyanez.


Vagy tévedek? Visszaszoktál neki szólni?

2015. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 acelsziv ***** válasza:
84%
Ez így marhára nem oké. Ideje gerince növesztened és kiállnod ellene. A párod mit szól mindehhez? Mert ha ő is az anyja mellett áll, akkor komoly baj van. Egyre figyelj: Ne a kicsi előtt kezdj balhézni.
2015. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!