Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Temetésre színesben? Lent

Temetésre színesben? Lent

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám. Soha nem ismertem, bár nem lakott messze tőlünk. Nem mennék a részletekbe, mert hosszú lenne, a lényeg, hogy semmi közünk nem volt egymáshoz, az utcán köszöntünk egymásnak, nem utáltam, nem szerettem, mint egy idegen.

Hamarosan lesz a temetése. Viszont nekem csak színes kabátom van ( az átmeneti világoszöld, a téli piros, tehát mindegy milyen idő lesz, csak ezek vannak).

Nem akarok csak ezért kabátra pénzt kiadni, és nem csak hogy nem akarok, nem is nagyon tudnék. Anyámék ragaszkodnak ahhoz, hogy elmenjek. Mit tegyek?



2015. nov. 13. 17:58
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
sajnos szerezni se tudok senkitől, körbekérdeztem.
2015. nov. 13. 17:59
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Ha ilyen idő lesz, nem is kell kabát. Szerezz egy sötét színű pulcsit!
2015. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Én az átmeneti világoszöldet venném fel,alatta persze fekete felső,kardigán,meg fekete nadrág.Esetleg fekete sálat köss a nyakadba,amit a kabáton kívülre teszel,így nem lesz gáz.Én sem vennék ezért kabátot.
2015. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm lila kabátban jött a nagymama temetésére, mert neki sem volt másik. Nem hiszem, hogy emiatt kirúgnak a temetőből, úgyhogy vedd fel, amid van.
2015. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%
Ma már nem veszik olyan szigorúan az öltözködési szabályokat. Szerintem az eddigiek teljesen jó javaslatok.
2015. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kell a kabát nem fognak leszólni érte főleg ha a ruhád többi része fekete. Nagyapám temetésén én a sötétbarna bőrkabátomban voltam mert nem volt olyan hideg ugyan de pénzem sem volt szövet kabátra. A blúzom, a szoknyám, harisnyám, csizmám fekete volt a kutyát nem érdekelte.
2015. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
A gyász, a szeretett személy elvesztesének ézése,fájdalom, nem a ruhától,annak színétől,függ,hanem az érzésektől.
2015. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
14%

Ha a nagymamad volt, gondolom anyukadnak van lehetosege szetnezni a nagymama hagyatekaban. Ott sincs vajami sotet kabat?

Esetleg jelmezkolcsonzobol nem lehet olcson kolcsonozni?

Nem tudom a hatteret, de nagyon szomoru, hogy igy mentetek el egymas mellett eleteben ameddig meg volt lehetoseg az emberi kapcsolatra. Barmi volt is , a nagymamad, igen el kell menned a temetesre, tisztessegesen, kozben mig a foldbe teszik elgondolkozhatsz mi is volt az az akadaly ami miatt nem tudtad megszolitani, amig elt.

Ha maskepp nem megy, menj el a piros kabatban, fekete kendovel es gyaszszalaggal , esetleg egy nagobb fekete vallkendovel.

2015. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
24%
Nekem tök más véleményem van a temetésről.A végső tiszteletet adod meg, minimum hogy sötétbe menj, ha nem is tök feketébe. Ha szeretted, ha nem. Nektek a ravatálnál kell ülni, elég furán fogsz virítani zöldben, pláne pirosban. Képmutatásból, meg neked mindegy alapon pedig minek a színjáték? Nem kell elmenni ha nem érzed úgy.
2015. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Nem mennék el. De anyám ragaszkodik hozzá ( gondolom, főleg mert mit szólnak mások ha nem vagyok ott. Anyámnak is gyakorlatilag idegen volt az anyja). MInd szép és jó, hogy a halál a gyászról szól, meg a tisztelet, meg a többi blabla, de ha erre lettem volna kíváncsi, akkor úgy teszem fel a kérdésemet. Kabátot nem veszek újat, amim van, abból gazdálkodom.

Hagyaték nincs semmi mi nem örököltünk ( ezt csak tájékoztatásul mondom, nem rosszallóan.)

2015. nov. 13. 18:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!