Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám elterelni a...

Hogyan tudnám elterelni a figyelmét, jobb kedvre deríteni egy kicsit? Nektek hasonló helyzetben mi segítene?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm elvesztette egy hét eltéréssel a nagymamáját aztán a nagypapáját is.Ő csendesen gyászoló típus, inkább magában próbálja lerendezni a megrázkódtatásokat.Az elmúlt évben rengeteg szörnyű dolog történt vele ezért kérném a tanácsotokat hogy mivel segíthetnék rajta.A találkozástól egyáltalán nem zárkózik el, már a nagymamája halála után is találkoztunk közvetlenül.Én amikor ilyen helyzetben voltam sajnos egyáltalán nem vágytam senki társaságára ezért vagyok tanácstalan.

2015. dec. 12. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szeret, a szépség élménye felemelő. Zenét hallgatok, ha ki vagyok borulva, vagy operafilmeket nézek, szeretem a színházat is. Ha őt leköti az ilyesmi, próbálkozz ezzel. Van, amikor az is elég, ha baráti társaságban van az ember, beszélgettek, játszotok valamit. Vagy elmentek egy pánikszobába játszani pl. Van, akinek az ad megnyugvást, ha valamilyen jótékonysági, közösségi programba folyik bele, addig sem a saját kínján mereng.

Nem baj, ha el-elsírja magát, a csendes gyászolóknál pont az a legnagyobb baj, hogy magukba fojtják, nem tudják kiadni magukból, nehezebben mennek végig a gyászfolyamaton. Néha az a legnagyobb segítség, ha feloldódik a görcs, jól ki tudja sírni magát az ember, és érzi, hogy vannak mellette, akikre számíthat.

2015. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elnézést,nagyon hasznos volt a válaszod csak telefonon véletlenül a félig hasznosra kattintottam.Nagyon szépen köszönöm ,hogy vàlaszoltál tegnap elmentünk gokartozni meg moziba a következő biztosan egy színház lesz vagy az a kiszabadulós játék:)
2015. dec. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!