Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 2 eves kislanyom befolyasoljak...

2 eves kislanyom befolyasoljak, vagy komolyan gondolja ezeket? Ti mit csinalnatok a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislanyom egy hete elkezdte hajtogatni, hogy az egyik mamaja nem jo, nem szereti a babat, a baba nem szereti ot. Eloszor elengedtem a fülem mellett, nem akartam felfujni, gondoltam elmulik magatol. Aztan elkezdte mondani a zöldséges nenire, a postasra, akikkel egyebkent joban van, es persze a mamara is. Es efogyott a turelmem, megkerdeztem tole, ki mondta azt neked, hogy rossz a mama, es azt mondta a masik mama. Mindket mamat, ugyanannyit latogatjuk, mind a kettonel szeret lenni, es joban is vagyunk mi is veluk. De sajnos el tudom kepzelni, hogy ilyet mondott neki, de megvadolni sem akarom alaptalanul, ha ezt csak a kicsi talalta ki. A ti gyereketek mondott ilyeneket 2 evesen? Ti mit csinalnatok a helyemben?

2016. febr. 10. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell túlreagálni, a 2 éves gyerek nem tudja annyira értelmesen és szabatosan kifejezni magát, mint egy tanult szónok. Az is lehet, hogy a saját szókincsével akar kifejezni valamit, ami nem is vele, nem is a nagyajaival, hanem teljesen kívül állókkal kapcsolatban tapasztalt.
2016. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is kétéves múlt a kisfiam. El se tudom képzelni, hogy magától találna ki ilyet.

Ha kerek-perec azt mondta, hogy a másik mama mondta ezt neki, akkor a gyerek jelenlétében igenis rákérdeznék a másik mamánál.


A mi gyerekünk soha senki emberfiára nem mondta, hogy nem szereti őt. Sőt, még olyan állatokra sem, amiktől fél (pl. ugatós kutya). Én mai viszonyok között szigorú apának számítok, de énrám sem mondta, mikor feleségemmel kettesben vannak, akkor sem.


Szerintem pont azért mondogatja ezt előtted, mert megzavarodott ettől a megjegyzéstől: azt érzi, hogy a másik mama szereti őt, de hát ha az egyik mama ezt mondta, akkor mégsem? Szegény kislány nem tud mit kezdeni ezzel az ellentmondással.

Esetleg próbáld vele tisztázni, milyen helyzetben, szövegkörnyezetben hangzott el az ominózus mondat.

2016. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Én meg el tudom képzelni, hogy fantáziál. Próbára tesz, hogy mit szólsz hozzá. Türelmesen mondd el neki, hogy melyik miért jó,de ne szídd a másik mamát sem, várj még a megkérdezéssel.Lehet hogy egy játék része. az én fiam is fantáziált ebben az időben, de elmúlt.
2016. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tegnap ugy döntöttem, elmagyarazom neki, ha ilyeneket mond akkor anya is, meg a mama is nagyon szomoru lesz, a mamat anya is, apa is, es o is nagyon szereti. A zöldséges neni, meg jo, es azt kell neki mondani ha talalkozunk vele, hogy csókolom, ez működött. Sokkal kevesebbszer mondja, es akkor elismetlem neki ugyanezt. Hétvégén ott fog aludni délután annál a mamanal, aki elvileg ilyeneket mondott neki, kivancsi vagyok, újrakezdodik e nála ez. Remélem nem, nem vagyok konfliktus kerülő, csak szeretnek joban lenni veluk. Nem tudom rahagyni a gyerekre ezt, mert ha azt mondana a mamara, vagy akarkire hogy buta, dagi, hülye stb.azt sem hagynam, ez nem egy jo viselkedésminta, ugyanúgy mint a nem szeretlek, vagy rossz, főleg úgy, hogy látszik, nem tudja mit jelent. Hiába tudnám hogy csak 2 éves a szomszedgyerek,ha ilyeneket mondana nekem, hogy a néni rossz, nem szeretem, nem keltene szimpatiat. Arrol nem beszelve, hogy higyan esik ez a masik mananak. Tudom,hogy nem tudja mit mond, de akkor sem hiszem, hogy ra kellene hagyni.
2016. febr. 10. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kivancsi lettem :-)

Varom a hetveget.

2016. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Én a helyedben használnék ékezeteket...
2016. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Igazából én az első mondatodat nem értem, de maradjunk annyiban, hogy a 2 éves gyereked, nagyjából mindenkire azt mondja, hogy nem szereti, stb., ez teljesen normális is lehet ebben a korban és minden egyéb magyarázat nélkül azt kell tenni, amit te is tettél: "A zöldséges neni, meg jo, es azt kell neki mondani ha talalkozunk vele, hogy csókolom" Ennyi, semmi mást nem kell erről beszélni, mert akármilyen filmben, vagy bölcsiben hallott mondat is leköthette annyira a gyerek figyelmét, hogy ezeket ismételgesse, nem érdemes belemenni vele a témába, hamar abba fogja hagyni, csak minden esetben ki kell javítani, a fenti módon. A nagymamának nem hoznám fel ezt, egy elfogult szülőnek is meg kell érteni, hogy egy két éves nem feltétlenül mond igazat, mert a fantázia nála még összekapcsolódik a valósággal.
2016. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valami prózaibb oka van? Én ennyi idősen mindenkit utáltam, aki leállt integetni, mosolyogni meg hogy jajj de cuki kislány. Egyszerűen nem szerettem idegenekkel barátkozni. Egy ismerősöm pedig 4 éves koráig félt a nagymamájától, mert a szokásosnál hangosabb volt a a nagyi üdvözlésnél. Tudod nagy hangerővel "jajj, itt a kisunokám", felkapta, megszorongatta. Nem biztos, hogy a másik nagyi uszít, lehet, hogy csinálnak valamit ezek az emberek, amit a kislány még nem tud megfogalmazni és neked pedig ártatlannak tűnik felnőtt fejjel.
2016. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Snapette ***** válasza:
55%
Valami valóságalapja van annak, amit mond, még akkor is, ha teljesen félreértett valamit. Jó lenne rákérdezni a mamára, együtt a gyerekkel. Nem számonkérően, csak úgy, hogy nézd, mit mond a gyerek, vajon mire gondolhat?
2016. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Az én gyerekem 4 évesen mondta azt az óvodában, hogy az apja börtönben van. Semmi alapja nem volt, külföldön dolgozott. Én meg nem tudtam egy ideig, miért néznek rám furcsán, mikor hozom-viszem a gyerekeket. Szóval azért ne vedd túl komolyan amiit a kicsike beszél.
2016. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!