Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti meghívnátok a babátok...

Ti meghívnátok a babátok keresztelőébe, olyan nagyszülőket, akik nem támogattak semmilyen módon vagy segítettek volna? De nektek kellett volna rajtuk segíteni többször is

Figyelt kérdés
Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom viszont a szüleivel sehogy sem vagyok én nem szeretem őket,bár milyen csúnyán is hangzik.Mindig lehúzták anyuékat és kértek pénzt meg anyum kisebb húga 1 évig itt lakott velük ,mert ők külföldön dolgoztak akkor sem támogattak semmilyen módon .pedig itt volt anyunak a húga akire ugyan úgy vásárolt ruhákat,cipőket,iskolába ..zsebpénz stb ,kaja...stb ..Nem szegények a nagyszüleim csak kihasználják a gyerekeiket mindegyiktől pénzt kérnek.A jövedelmük 3000 euró körül van egy hónapban a és már anyunak a kisebb húga is férjnél van külföldön Egyik gyereküket sem támogattak semmivel nem is adtak nekik.Gyermek korában már anyum dolgozott..Egyszer sem jöttek le ,hogy esetleg segítsen,főzni vagy takarítani, mert anyu is külföldön dolgozik meg apu is és ez így van 12 éves korom óta .Ha lejöttek mindig pénzt jöttek kérni anyutól,hogy nincs már nekik .És anyukám mindig adott amit apu sose nézett jó szemmel és én sem .Nem szokták vissza adni csak ,néha .Születésnap ,karácsony egyszer kaptam 6 évesen egy plus macit azóta 3 szor 3 ezer forintot még fiatalabb koromban és ennyi nem szoktak hívni nem keresnek én sem őket .Szerintetek megsértem vele anyukámat ha nem hívom el őket a babám keresztelőébe ?
2016. febr. 15. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez rólatok szól. Azt hívj meg, akit szívesen látsz ott.
2016. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2016. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szívem szerint nem hívnám őket.

De hogy anyukád mit gondol, azt nem tudom. Ha olyan jóban vagy anyukáddal, miért nem kérdezed meg őt?

Ha ő sem ragaszkodik hozzá, hogy ott legyenek, akkor ne hívd meg őket.

2016. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyukád tudja, hogy hogy vélekedsz a nagyszülőkről. Tehát sejtheti. Ez a ti döntésetek, hogy kit hívtok meg. De ha ennyire aggaszt, akkor beszéld meg anyukáddal a dolgot.
2016. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Decemberben mikor itthon voltak céloztam neki,de észre vettem rajta ,hogy rosszul érzi magát ebben a beszélgetésben és el is terelte a szót másra.Utána pedig hagytam nem akartam el rontani a karácsonyt.Aztán majd csak márciusban valamikor jönnek újra haza és nem telefonon akarom ezt vele közölni,hogy figyelj nem hívom őket ,mert még a jelenlétük is idegesít.Ezért gondoltam megkérdezem előtte nektek mi a véleményetek .Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 15. 10:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem konkrétan kérdezz rá anyukádnál, hogy mit szólna hozzá. Aztán majd a válasza alapján döntesz.

Azért biztosan nem fog megharagudni rád, mert felteszel egy kérdést.

2016. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nyilván tisztában van azzal, hogy

1. önálló családot alapítottál, ami az "eredeti családotokhoz" képest egyrészt bővebb,hiszen a férjed rokonsága is hozzátok tartozik, másrészt szűkebb, hiszen Neked is lehetnek preferenciáid, hogy ki az, akire családként gondolsz;

2. Azt is nyilván érzékelte az éves során, hogy az ő szülei mennyire gázak, és neked mennyire nem jelentenek semmit;

3. Ez a Te családod ünnepe, azt hívtok meg, akiket Ti úgy gondoltok, hogy a családotok részei, akiket szívesen láttok. Ha ebbe az ő szülei nem tartoznak bele, és ez az öregeknek sért, akkor inkább gondolkodjanak el azon, hogy az unokájuk életében miért is szorultak ilyen szerepkörbe...

4. Anya vagy, saját kis családod van. Elég nagy vagy ahhoz, hogy ne anyud elvárásaihoz, vélt vagy valós rosszallásának mércéjével mérd az életedet, hanem aszerint, hogy Nektek mi a jó. Akarsz ilyen, "nem szeretem", parazita népséget az életedbe vagy sem? Ne azt tanítsd a gyerekednek, hogy hogyan kell magunkban utálkozva, fog-összeszorítva elviselni olyan embereket, akiket a halálba kívánunk, és mégis jó kedélyűen kerülgetni őket a lakásotokban. Az életben annyi helyzet van, ahol meg kell alázkodni, nyelni kell és tűrni (pl. munkahely), legalább a család ne ilyen legyen!

2016. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. És azt javaslom, gondol át, hogy miért akarsz még mindig önző embereknek pedálozni.
2016. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a gyereketek keresztelője. Nem a tiétek, ahogy mások mondták.


Jogotok van azt meghívni, akit csak akartok, ettől függetlenül.


De a család nem az előző tevékenységek miatti igazságszolgáltatásról szól, hogy valaki "megérdemel-e" ezt vagy azt; most épp egy meghívást, hanem a valahová tartozásról. Most éppen a családhoz, hiába viselkedik helytelenül.


Hogy anyukád mit gondol, azt nem tudhatjuk, esetleg elmondaná, ha kérdeznéd, de még az se biztos.


A baj az, hogy ha nem hívod meg őket, akkor később nem tudod pótolni, még ha szeretnéd is. Sajnos senki nem tudja ezt a felelősséget átvállalni tőletek. És ez nem arról szól, hogy megérdemlik-e. Nyilvánvalóan nem, de én magam ettől függetlenül meghívnám őket.

2016. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!