Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális ha így dolgozom fel...

Normális ha így dolgozom fel a gyászt?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban meghalt a mamám.Iszonyat szomorú vagyok, de amikor anyukám elmondta nekem nem tudtam sírni.Sőt, szomorúságot se éreztem, csak ürességet.Azt gondoltam magamban: ez hogy lehetséges?Hisz egészséges volt!

Jelenleg nem tudok arra gondolni, hogy meghalt, csak arra, hogy segítsek a szüleimen feldolgozni, és minden haladjon tovább a temetés után, és újr boldognak lássam őket.Ez normális?

13/L



2016. márc. 8. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Nemhiába van az a kifejezés, hogy "gyászév". Egészen máshogy látjuk a világot egy szerettünk halála után, időnként még magunk számára is furcsán. Benned most a segítőkészség van túlsúlyban, de később lehet, hogy máshogy érzel majd, az is normális lesz, meg ez is az.
2016. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Mindenki másképpen reagál a halálra, erre nincs törvényszerűség. Az, hogy nem sírsz nem jelenti azt, hogy érzéketlen vagy, vagy hogy nem szeretted a nagymamádat. Nem kell, hogy rosszul érezd emiatt magad.

Nálam mindig a temetés volt a "vízválasztó". Előtte valahogy olyan felfoghatatlan volt az, hogy valakim meghalt és általában a temetésen éreztem a véglegességét a halálnak.

2016. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor meghalt a nagypapám egyáltalán nemsírtam temetésén se,azthihették h nemszeretem,de nekem felfoghatatlan volt,hogy nincs többé,aztán eltelt vagy másfél két hónap akkor tudatosult bennem igazán hogy tényleg nincs,senki nemértette hirtelen miért kezdtem el bőgni,ordítani.ugyhogy normális,mindenkinél másképp zajlik a gyász
2016. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!

Ahogy valaki írta, mindenki másképp dolgozza fel az egészet.

Amikor apu meghalt (teljesen váratlanul), akkor (nem voltam jelen, úgy értesítettek), az első ami volt, hogy az egész testem remegett, nem tudtam megfogni egy poharat, vagy egy telefon számra nyomni. Hosszú percekig.

Én sokat sírtam.

Nálam is a temetés volt egy lépcső vagy hogy írjam.

2016. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, mikor apu meghalt. Mikor kórházban volt és azt mondták, valószínűleg hamarosan meg fog halni, akkor nagyon sírtam. Aztán legközelebb a temetésén. De mikor felhívtak a halálhírével, nem sírtam, fel sem fogtam, szinte mintha akkor meg sem érintett volna.
2016. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!