Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Illik a felnőtt unokát megpusz...

Illik a felnőtt unokát megpuszilgatni, megcirógatni? Kellemetlenül érzem magam, amikor ezt kérdezem, de nagyon idős anyám szerint, az már bűnnek számít!

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bűn a francokat! Miért lenne bűn, ha a nagyszülő így is kifejezi a szeretetét? Az még nem egyenlő a molesztálással.
2016. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illem kérdése, hanem kapcsolaté. Miért lenne bűn kimutatni a szeretetét az unokája iránt? A felnőttnek is jólesik, nincs ebben semmi illetlen vagy szégyellnivaló.:-)
2016. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illés vagy nem illés kérdése. Családon belül (de akár más jellegű emberi kapcsolatnál is) a testi érintéseknek komoly összetartó hatása van (hasonlóképpen, mint majmoknál és főemlősöknél). A társadalmi és egyéni, valamint életkorra jellemző sajátosságokat azonban mindenképpen figyelembe kell venni. Az életkor előre haladtával a gyerekek, unokák ilyen irányú simogatási igénye csökken és esetenként még kellemetlennek is érezhetik (különösen kortársaik jelenlétében). Ennek ellenére jól esik nekik, de csak mérsékelten, visszafogottan szabad velük viselkedni.
2016. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bűn? :O

Szerintem a nagyszülők vagy egyéb rokonok zöme ezt teszi... Milyen család az, hogy rég nem látott rokonnál vagy szülinaposnál nincs puszi? :D Ez teljesen normális. Engem a párom már nem elő apjának a 2. feleségének a gyereke is megpuszil, ha évi párszor találkozunk s ebben sem látok semmit. Családi dolog, akkor is, ha elég távoli, kb. semmi közöm nincs hozzájuk, de olyan a helyzet, hogy tartunk valami laza kapcsolatot, karácsonykor, húsvétkor van esély rá, hogy találkozzunk... S akkor családias a légkör.


Egy nagyszülő pedig? Az nagyságrendekkel szorosabb s természetes, hogy nagy unokát is megpuszil, mert szereti és családtag. Semmi rosszat nem vagyok képes felfedezni benne, talán mert nincs.

2016. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:
22%
Felnőttek felé kizárólag odaillő megfontolt lehet. Különben rosszul veszi ki magát a helyzet. Egy puszi rendben van de puszilgatás nem hinném. Főként cirógatás. Akkor se ha unoka, illemből nem fog szólni de nem fog jólesni neki mert egy felnőtt puszilGATÁST és MEGCIRÓGATÁST a párjától kap. A kisgyerekeknél más ott rendben van de még náluk is oda kell figyelni hogy hogyan veszi, ha kelletlenül akkor még nekik s.
2016. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
24%

Üdvözlő puszi vagy egy kedveskedő puszi rendben van.

Megpuszilgatni, megcirógatni azt nem igazán.

2016. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

El vagyok képedve némelyik válaszon.

Én 39 éves nő vagyok, nagymamám 93, kis madárcsontú nénike.

Amikor találkozunk, megölelgetjük, megpuszilgatjuk egymást, de simán van, hogy megsimogatjuk egymás arcát, ha elmegyünk egymás mellett, vagy megfogjuk egymás kezét, ha egymás mellett ülünk az asztalnál.

Ki tudja, meddig tudjuk még ezt megtenni.......

2016. márc. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Ember függő a dolog. Engem, mamám mindig ölelgetett, puszilgatott. Ennek az lett a következménye, hogy azóta is rosszul vagyok, ha valaki találkozáskor meg akar ölelni, puszilni.
2016. márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös, ez hülyeség, engem (33 éves vagyok) anyukám szokott ölelgetni, és puszilgatni is, és imádom :)

Szerintem is ez attól függ, hogy az unokának ez tetszik-e. Meg kell tőle kérdezni, és megmondani neki, hogy nyugodtan legyen őszinte, nem baj, ha ő ezt cikinek (nem bűnnek) tartja. Ha őt sem zavarja, sőt szereti, akkor senkinek semmi köze hozzá :)

2016. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
9es az anyuka az más mint egy unoka. Helyzete válogatja.
2016. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!