Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A szüleim nem gratuláltak...

A szüleim nem gratuláltak (telefonon sem) a kislányom születésnapjára és névnapjára. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Húsvétkor nálunk volt a 15 fős családi uzsonna, jó pofiztak mindenkivel ahogy illik. Azóta volt a szülinap is és a névnap is. A szülinapra rendeztünk gyerekzsúrt, de ők már pár éve kijelentették, hogy ilyenre nem jönnek szívesen. A páromat mindig is lenézték, folyamatosan teszik rá a gonosz megjegyzéseiket és rám is, de engem ez már régóta nem érdekel. Részben emiatt is, évente úgy négyszer találkozunk egy órára plusz karácsonykor, húsvétkor nagyobb körben, pedig csak 20 percre laknak tőlünk. Mindig megköszöntöttem őket, ha máshogy nem telefonon. A párom azt mondja, hívjam fel őket és köszönjem meg a sok jókívánságot a kislányom nevében és tegyem le a telefont. Szerintetek?
2016. ápr. 8. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem Gratuláltak?

Tudtommal nem Gratulálni kell születésnapkor az ünnepelnek,hanem felköszönteni.Hagy rájuk magadat minősítenéd le ha ilyen gyerekesen vissza vágnál elég ha ők gyerekesek.

2016. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Semmit.
2016. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Mekkora a gyerek?

Szerintem ő nem hiányolja a gratulációt...


Nem tennék semmit. Nálam nem akkora szenzáció a szülinap pontos napja. Sőt, képzeld, néha én sem köszöntöm aznap a fiam, ha pl hétköznap. Mert még csak 3 éves, szóval neki tök mindegy, hogy kedden, vagy vasárnap köszöntik. És mivel hétvégén van buli, ezért neki az a szülinap (vendégek, torta, ajándék).

Nem sok mindent tud vele kezdeni, ha felhívja a mama, hogy "Boldog születésnapot!", és amúgy nem történik semmi. Ugyanúgy bölcsi, vacsi, alvás, mert kedd van...


Szóval felesleges ekkora feneket keríteni neki. (Az is előfordul, hogy én szólok a férjemnek, hogy hívd fel anyukád, mert szülinapja van. Mert ő nem néz rá a naptárra és esetleg pár nappal később hívná)


Ja, és nem úgy kellene reagálni, mint egy óvodás: "hívjam fel őket és köszönjem meg a sok jókívánságot a kislányom nevében és tegyem le a telefont". Hanem értelmes felnőtt ember módjára megmondani, hogy NEKED rosszul esett, hogy nem gratuláltak a GYEREK név és szülinapjára...

2016. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Én se tennék semmit
2016. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy irtak: semmit.


Minek? Ahogy irod, kb semmi jot nem kapsz toluk, nincs csaladi kapcsolat. Akkor minek eroltetni? Ti nem elvezitek, ok nem elvezik, akkor meg?

2016. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Nos, felénk az ember meghívást a nagyszülőket, mint csaladtagokat, ha valakinek születésnapja van. Ez az egyik. A másiknak, hogy ha te nem vagy képes a 20 percnyi utat megtenni hozzájuk, nekik miért kellene? A harmadik meg a férjed kB ovis szintű otlete kimondottan nevetséges.


Nem köszöntik meg, akkor nem köszöntik meg. Ennyi.

2016. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha nekik ez nem fontos, akkor ti se köszöntsétek fel őket a "jeles napon"..Elhiszem, hogy rosszul esik, de nincs mit tenni. Ezt a telefonálósdit pedig inkább hagyagoljátok. Semmi értelme, szerintem nem rázná meg őket a dolog sőt...tennének rá magasról..
2016. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nincs értele összeveszni velük. Időnként mondd nekik hogy átjöhetnének hozzátok, aztán ha nem jönnek, akkor ne foglalkozz vele. Ha ők nem nagyon kíváncsiak rátok, akkor Te se nagyon érdeklődjél arról, hogy hogy vannak, mi történt velük. Születésnapunkon, névnapjukon azért köszöntsd fel őket, aztán ha nem hívnak át Titeket, azt se vedd a szívedre. Mikor csak kisebb baj éri őket (apróbb betegség, baleset, anyagi kár, stb.), akkor azt bagatellizáld el, de azért akkor legyél támaszuk, ha véletlenül szükség lenne rá.
2016. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Te magad írtad, hogy alig alig találkoztok, beszéltek. Neked is 20 perc, nem csak nekik, ugyanannyi meglátogatni őket neked is, sőt gondolom ők már azért idősebbek. Ezt az óvodás sértődött szintet, nem véletlenül nem bírják a párodat ezek szerint. Mire jó ez a veszekedés provokálás? Hagyd, ne tegyél semmit, majd megköszöntik személyesen egyszer, ha találkoztok.
2016. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Semmit ne tegyél, ne ereszkedj le a szintjükre, egyszerűen ne foglalkozz velük. Őket minősíti, hogy ennyit jelent nekik az unokájuk.
2016. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!