Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mégis mit kéne tennem? (Bővebb...

Mégis mit kéne tennem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, előre is sajnálom :)

Elöljáróban annyit kell tudni, hogy körülbelül 4 éve én és az anyukám 100 km-re költöztünk a nagymamámtól, anyukám testvéreitől és a rokonainktól. Anyukámnak mint már említettem két testvére egy bátyja és egy nővére van. A bátyjának elég zűrös élete volt, nagyjából 3 éve eléggé össze verték, maradandó károsodást szenvedett, gégecsöve van beszélni nem tud, most mamámmal él. A nővére 5 évig nem is kereste mamámat, mióta a bátyjukkal megtörtént ez az eset azóta vannak jóban, így mamámnak nagyon hosszú ideig csak mi voltunk. A szüleim elváltak, apukám nem keres, a nagymamám segített nekünk mindenben és mi ezt viszonoztuk is úgy érzem. Viszont mióta anyukámnak új munkahelye van és nem tud annyit foglalkozni mamámék ügyeivel a mamám egyre inkább átpártolt anyukám nővérének oldalára, úgy tekint rá mint valami Istenségre, szent és sérthetetlen.

Nagyjából 2 hete volt egy hatalmas veszekedés a családunkban, anyukámnak rengeteg múltbeli sérelmet a fejéhez vágtak illetve azt is hozzá vágták, hogy mi nem teszünk semmit mamámért, de a nővére Ő mindent megtesz. (Példa: Mamám születésnapjára vitt egy csokor virágot. Mi összesen 200 km-ert utaztunk hozzá szintúgy a születésnapján, virágot és tortát vittünk neki de azt semmibe veszik). A legnagyobb vita most a ballagásom körül van, anyukám nővére kijelentette, hogy Ő nem hajlandó eljönni a ballagásomra, és ezt köszönjem meg anyukámnak. (teszem hozzá ezt egy facebook üzenetben írta meg anyukámnak, mert arra nem volt képes hogy a telefont felemelje). Nagymamám ma szintén kitalálta, hogy Ő sem jön, és ezt mind anyukám bátyjára fogja, mert hogy az utazás nem könnyű vele, és nem szívesen viszi emberek közé sem mert szégyenli... Én ezt eléggé zokon vettem, anyukám arra kért, hogy menjünk el hozzájuk a hétvégén, és legalább mamámat kérjük meg hogy jöjjön el. Én ezt nem tartom jó ötletnek, egyrészt mert tudom, hogy csak a veszekedés lenne belőle, másrészt meg mert mamám elég instabil idegileg (múltkor konyhakéssel a kezében ordibált) és félek hogy kárt tenne magában vagy akár másban. Illetve azt sem érzem helyénvalónak, hogy miután kijelentette, hogy nem jön miért nekem kéne még mennem, és könyörögnöm? Nagyon szeretném egyben tartani a családom, de félek lehetetlen, kérlek segítsetek mégis mit tegyek még ezek után? (Még egyszer sajnálom, hogy hosszú lett)



2016. ápr. 11. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell 200km-t utazni. Tedd be a meghívót egy borítékba, és írj mellé kézzel egy szép levelet, amiben meghívod a ballagásra, és utána egy ebédre hozzátok.

Persze ha anyukád is szívesen látja az édesanyját.

2016. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is így szeretném megoldani a dolgot, de anyukám szeretné vele letisztázni ezt az egész veszekedés témát (aminek én egyáltalán nem vagyok ellenére, mert jobb a békesség) illetve az egészségügyi állapota eléggé megromlott az utóbbi 3 évben (ahogy írtam idegileg is kész roncs) és ki tudja látjuk-e még, valamint anyukám azt mondta Ő így tudna megnyugodni hogyha leutaznánk, de én teljesen feleslegesnek látom mert tudom hogy csak a balhé lesz, de hajthatatlan...
2016. ápr. 11. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tegyél, ez a felnőttek dolga, ha ennyire ostobák, akkor mindegy te mit teszel. Sajnos láthatóan ostobák.
2016. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!