Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen nagyival?

Figyelt kérdés

Édesanyám szüleiről van szó és nem tudom mi tévő lehetnék. Nagyim tisztaságmániás, rendmániás, folyton negatív és beteges. Nagypapámmal nincsen különösebb gond. Jófej, lehet vele poénkodni is. Nagyim annyira tisztaságmániás, hogy miután kitisztítja/tatja a kocsiját papírt tesz a lábaink alá (!), hogy ne legyen koszos a kocsi. Takarítónő jar hozzájuk és mindennek megvan a helye, semmit sem lehet elmozdítani. Folyton mindenben csak a negatívat, rosszat keresi és ezáltal bevonzza (egy részben beképzelt) betegségeket is amiben persze megint csak a negatívat találja meg. A betegségekre és gondjaira pedig -befolyásolható idősként- megvesz ilyen speciális gyógyvuccokat amik nagyon ritkán segítenek neki pl.: Legújabb szerzeménye egy lágylézer 190.000Ft volt. Hónap végén pedig panaszkodik, hogy alig tudták kifizetni a kicsi tisztíttatását. Alig mozdul ki a házból, csak vásárolni és erre az volt a válasza, hogy olyan sok munkája van a kerttel miközben kertész is jár hozzájuk... És azt hiábyolja hogy lásson minket legalább hetente. Persze ő nem akar kimozdulni mert miért ne..

Mit lehet ilyen nagyival csinálni? Én nagyon szívesen elbeszélgetek vele a pozitív hozzáállásról meg a heppjeiről de szerintem csak megsértődne.



2016. ápr. 20. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem csak szeret panaszkodni... Az ember néha annyit költ amennyije van. ...gyakran. Igen... Égeti a pénz a zsebét. ^_^


Porszívózd ki a kocsit és töröld le a műszerfalat ilyen eldobható izékkel és nyúld le a pénzt, és készíttes ebédet! ^_^ Utána picsogjatok és sápítozz, hogy jajj mennyi volt a kütyü! ^_^ Tuti erre vágyik! :-) Az én mamám is nagyzol és unatkozik! :D "Ne vedd le a cipődet. Nem látod milyen kosz van?!" :D Gondolom ott is van robotporszívó! :-) A tvshop nagyon rámenős! Én rájukszóltam, hogy töröljék az adataim a 2. hívás után. Ebből élnek. Arról beszélhetsz vele, hogy félted. Arról, hogy nem szeretnéd, ha mások kihasználnák, mert vér vagy a véréből! Az is egy játék, ha ezeket kiszúrja! Jó-jó... Azért megnézzük máshol is. ;)

2016. ápr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

A helyes jó szándékú leányokból miért válnak hárpiák és boszorkányok?

A párkapcsolatokban és a házasságokban is kialakulnak a szerepek. Amíg a nők a pénzt osszák be,igazgatják a folyó ügyeket beleértve a háztartás minden baját,valamint felügyelik a területük működését.A napi gondok mellett sok esetben idegen emberekkel harcolnak ha becsapják a közértben vagy a szolgáltatók akarnak kicsalni összeget tőle.Az évek alatt megszerzett tapasztalat nagyon sok emberben keserűségként jelenik meg és ki az aki még egyszer találkozni akarna a rosszal.A tanulás, az emlékezet intő példa és előre láttatja a végeredményt!

Sajnos én sem látok sok jót abban ami körülvesz,talán én is negatív leszek a szemedben?

Ha elfogadod akkor kísérd végig a napját úgy,hogy vele együtt munkát végzel és eközben beszélgetsz vele. Kívülről látva a dolgokat igen felszínes,ám amikor benne vagy az adja,hogy mennyi rásegítő feladatot kell elvégezned ahhoz,hogy a tevékenységednek eredménye legyen.

2016. ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
18%
Nyugi az én mamám is ilyen. ő nálunk is észreveszi ha az ágy nincs beágyazva és panaszkodik.....Próbáld úgy felvenni az egész helyzetet, hogy ő több időt megélt és idősebb több tapasztalata. Próbáld te pozitívan nézni az egész helyzetet. Menj el hozzá időnként segíts a takarításban, beszéljetek olyan dolgokról ami mindkettőtöket érdekel.
2016. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Ami azt illeti, irigylendő nagyszüleid vannak, jó nyugdijjal, hogy takaritónőre, kertészre és méregdrága ketyerékre is futja nekik...azt hiszem erre mondják, hogy jódolgában nem tudja, hogy mit csinál...
2016. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig meg kell tenned!
2021. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!