Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Természetes, hogy a nagyszülő...

Természetes, hogy a nagyszülő (k) különbséget tesznek (különböző gyermeküktől származó) unokáik között? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Nálunk ez van ugyan, de az egyik kommentben ezt természetesnek írta vki.

Nálunk az elsőszülött, kissé "neveletlen", zűrös gyerkőc a kedvenc. Olyannyira vakok a nagyszülők, h szerintük ő a "legszelídebb, legbékésebb természetű". wtf???



2016. máj. 4. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer mondta a nagypapám, hogy így van, szerintem ha így is gondolja, nem kellett volna kimondania.


Én vagyok az "elsőszülött" unoka, tesóm a második, utána az unokatesóink. Családi asztalnál mondta nagypapám, hogy a húgom meg én vagyunk a kedvencei, mert nagyon sok időt töltött velünk. Ami igaz, anyukám egyedülálló volt, sokat dolgozott, nagypapám nyugdíjas, és állandóan csavarogtunk, imádtam.


De egyrészt, ez magában is tarthatta volna, másrészt pedig ő tehet arról, hogy a többi unokatesómmal ezt nem tudta átélni, mert egész életében Pesten élt, ahogy mindenki a családunkból, aztán úgy döntött, hogy leköltözik az isten háta mögé.

2016. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi! (nem én pontozok lefelé)
2016. máj. 4. 21:12
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért ez nagyon nagyon helyzetfüggő. Normális esetben egyáltalán nem kellene különbséget tenni egyik gyerek között sem. A szüleink a mi gyerekeinket épp ugyanúgy szeretik, mint a testvéreimét.


Ugyanakkor az én nagyszüleim a szomszédban éltek (ikerház). Az unokatesóim, tehát a másik 3 unokájuk pedig 300 km-rel odébb.

Őket is nagyon szeretik természetesen, ezt soha egy percig nem állítanám, hogy nem. Ha meglátogatják őket, akkor ők is megkapják a csokit, pénzt..ünnepekre ajándék stb. Nincs kivételezés.

Érzelmi szempontból viszont mégis csak velük nőttünk fel. Nekem ők a második szüleim. A mi részünkről sokkal nagyobb a kötődés a nagyszülők iránt, mint általában egy embernek a nagyszülője iránt. Úgy gondolom, hogy ez fordítva is megvan a részükről.. Sokkal szorosabb a nagyszülő-unoka viszony velünk, mint az unokatestvéreinkkel.

Én a mai napi hazajárok, 2-3 hetente. Mióta pedig megvannak a dédunokák, őket is viszik a tesóim 3-4 hetente. Tehát most sokat dédunokázhatnak is.

2016. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Az az érdekes, h mi sokkal Közelebb élünk a nagyszülőkhoz...bar az is igaz, h szinte ugyanannyit látják mindket részről az unokákat .
2016. máj. 4. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is igy van,vagyunk vagy 10 unokatesok es a nagyinak 2-3 a kedvence es ezt az egyik nyaron mikor itt volt elegge erzekelette,hogy en nem vagyok köztük
2016. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem természetes dolog ez akkor sem, ha a legtöbb nagyszülő ezt teszi. Milyen beteg ez már?! A gyerekek nem ólomkatonák meg Barbie babák, hanem érző emberi lények és ekképp is kell(ene) viselkedni velük. Nem is értem ezt egészséges lelkületű nagyszülők miért nem veszik tudomásul. Mindegyiküket szeretni kell, ez a természetes.
2016. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy nem egyformán szeretik őket, természetes, az érzéseknek nem lehet parancsolni, még Mohamed próféta sem tudta egyformán szeretni a feleségeit...

De látványosan megkülönböztetni őket extrém ok nélkül (pl. ha az unoka már felnőtt és mondjuk rablógyilkos, akkor érthető, hogy nem ajnározza), amikről hallunk itt-ott, az azért szomorú. Néha még a szülők is megteszik ezt a gyermekeikkel, látványosan igazságtalanul bánva velük. A formálódó kis lény önbecsülése és igazságérzete így eléggé sérülhet, úgy gondolom. Vagy ha nem, akkor is rosszul esik neki... Jó lenne, ha elvakultság nélkül látná az ember a gyerekeket, ajándékozásnál, ilyesmiknél pedig hasonlóan bánna velük. Aztán ha van kis kedvenc, akivel picit kedvesem, na bumm, az elkerülhetetlen, de az még szerintem a kicsiknek is belefér, csak durvább ne legyen.

2016. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

A választ már fentebb megkaptad.

Nálunk én vagyok a kedvenc. Úgy alakult, hogy nagymamám egészen kiskoromban több nyáron át kizárólag nevelt, plusz délutánonként foglalkozott velem, mert anyám egyáltalán nem ért rám. A testvéreimmel már alig találkozott.

Nyilvánvaló eredménye az lett, hogy kettőnk között szoros a kapcsolat, anyámmal pedig még véletlenül sincsen meg a normális kötődésem.

Ez maga persze, hogy természetes, senki nem szeret mindenkit egyformán, de valóban nem kellene látványosan kivételezni.

Nagyi, ha egyszerre vagyunk ott, ezt úgy szokta megoldani, hogy nekem jóval több pénzt ad, mint a többieknek, de azt külön-külön, hogy a srácok ne tudjanak róla, ne fájjon nekik.

Nem mintha egyébként bárki kérné tőle, de nem lehet visszautasítani :)

2016. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ez az unokától is függ. Mert ha az egyik unoka szeret a mama mellett ücsörögni, beszélgetni, vagy véletlenül beteges, többet kell ágyban lennie, többet kell törődni vele, az egészen más, mintha a másik unoka be van sózva, mindig csak ki akar menni, csavarogni, még este is keresni kell, hogy honnan hozzák haza.

Vagy vannak még olyan unokák is, akik úgy el vannak kényeztetve, hogy ha nem csinálhatják, amire éppen kedvük van, még neki is támadnak a mamának.

2016. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem egyáltalán nem természetes.

Sőt, szerintem undoritó és gonosz dolog.

Az unoka akkor is az unokája, ha a menye szülte vagy a lánya

2016. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!