Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kedves Anyukák! Anyaként...

Kedves Anyukák! Anyaként számomra evidens, hogy a saját szüleimhez megyek többet a gyerkőccel a férjem nélkül, és nem az ő szüleihez. Anyósoméknál ebből feszültség van, mert így kevesebbet látják az unokát. Ki, hogyan oldja ezt meg? Tanácsot kérek!

Figyelt kérdés
Viszont ha én is, a férjem is meg a gyerek is együtt vagyunk, akkor heti vagy két heti 1x megyünk anyósomékhoz is, de ez szemben áll a saját szüleimnél való heti 3 megjelenéssel.. amit még tudni kell, hogy párom sem indul el nélkülem a gyerekkel az én szüleimhez, de még a sajátjaihoz sem és a gyerek sem annyira szeret az anyósoméknál lenni (sír a kezében). Kezd a dolog elmérgesedni és kialakulni egy rossz meny-anyós viszony, pedig a gyerkőc születése előtt minden rendben volt.

#meny-anyós kapcsolat #nagyszülőkkel való kapcsolat #unoka-nagyszülő kapcsolat
2016. máj. 24. 10:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%

Nekem nem evidens ez. Mindig a férjemmel együtt megyünk vagy jönnek hozzánk a szüleink. Egyedül nem szoktam sem a saját szüleimhez, sem a férjem szüleihez menni. Igaz, hogy mindkét család 1,5 órányi útra van tőlünk. Anyósomék Bp másik végén laknak, anyuék vidéken, de ugyanannyit látják az unokát (kéthetente egy fél napra), mert hétvégékre általában van programunk, hétköznap meg ugye dolgoznak még ők is, meg a férjem is.


Miért nem lehet az, hogy együtt mennétek mindkét szülőpárhoz? A te szüleidhez is csak annyit mennétek. Heti 3 nagyon sok szerintem, nálunk jó a viszony, de jó dolog kicsit a saját életünket élni.

2016. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Hát, igaz ugyan, hogy anyósomék jóval közelebb laknak, mint anyámék, de én megyek hozzájuk egyedül a gyerekekkel. Anyósék nem akarnak titeket meglátogatni hetente egyszer?
2016. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem, miért mászkálsz folyamatosan a szüleidhez. Nincs saját otthonod, saját életed? Azzal nem foglalkoznék különösebben, hogy anyósék patikamérleggel számolgatják, kinél mennyit van az unoka, ha annyira látni akarják, hívd el gyakrabban őket, hadd szokjon hozzájuk a gyerek a saját, biztonságosnak érzett környezetében. Fontosak a családi kapcsolatok, de az is fontos, hogy képes légy leválni a köldökzsinórról, és elsősorban a saját otthonotokban nevelni a gyereket.
2016. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Apuka vagyok, de talán nem gond, ha én is válaszolok.

Többrétegű a probléma.

Ha jól értem, még pici csecsemőről beszélünk.

Heti háromszor viszed a te szüleidhez, heti egy-kétszer férjed szüleihez. Tehát hetente 4-5-ször megy vendégségbe a baba. Nem sok ez neki?

Szerintem untig elég heti egy délután a te szüleidnél, heti egy a férjed szüleinél.

A férjed miért nem indul el a saját szüleihez a babával nélküled? Még kizárólag szopik a baba? Szerintem 6-8 hónapos kortól már simán vihetné úgy, hogy 2-3 órára távol van tőled a baba, tehát másfél-két órát lenne a szüleinél a babával (gondolom egy településen laktok, azért találkoztok ennyiszer). Természetesen tisztába kell tudnia tenni. Ha anyósod kevesli a találkozásokat, és a baba már van ennyi idős, akkor anyósod rója föl a fiának, miért olyan pipogya, hogy nélküled nem tud kimozdulni a babával.

Az viszont hülyeség, hogy azért sír a baba anyósod kezében, mert nem szeret náluk lenni. Egy ekkora baba minden idegen kezében sír (vagy legalábbis sírhat). Ha sokat vannak együtt, hallja a hangját, érzi az illatát, látja őt, akkor majd ez alakulni fog. Gondolom apuka kezében nem sír. Először legyen sokat az ő kezében, aztán majd egyre többet a nagyszülőkében is. Szép fokozatosan megszokhatja őket.


De mondom, a gyakori találkozás sem kéne, hogy azt jelentse, hogy minden nap viszed valakihez a gyereket. Heti 1-1 alkalom (alkalmanként 2-3 óra) a nagyszülőknél ennyi idősen elég.

2016. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%

Miért evidens? Ugyan mikor kicsi voltam, akkor mi is az anyai nagyszüleimnél voltunk többet, és zömében anyukámmal, de ennek annyi volt az oka, hogy apám késői gyereke volt a szüleinek (volt már 5 idősebb testvére, amikor megszületett, és 1 már nem élő idősebb testvére, aki csecsemőként halt meg), így apám édesanyját már anyám sem ismerte, és már apám édesapja is idős ember volt, akit apám egyik nővére gondozott, 8 vagy 9 éves voltam, amikor apai nagyapám meghalt 83 évesen. Anyám meg pedagógusként nyaranta lecuccolt velem és öcsémmel a szüleihez falura a fővárosból, hogy jó levegőn legyünk, apámnak meg jobban be kellett osztania a szabadságát, mert ő meg más szakmát végzett, és ott meg nem úgy adták ki a szabadságokat, de hétvégente ő is ingázott.

De azért feltételezem, hogy mi is többet mentünk volna az apai nagyszülő(k)höz, ha pl. még mindketten sokáig és jó erőben, egészségben éltek volna.

2016. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem evidens...

Még normális családban sem.

Én "összevissza" családban nőttem fel, csak apai nagyszüleim voltak.

Anyámat elhagytam, így csak anyósék vannak. De vele nagyon jóban vagyok, bármikor rá merem bízni a 3 éves fiam, szeret náluk lenni, többször volt már ott nélkülünk (pedig messze laknak).


Férjem gyerekként többet volt az apai nagyszüleinél, mint az anyainál. Pedig ők laknak messzebb. Még mindannyian élnek szerencsére, jó a viszony mindenkivel. SZóval náluk sem volt evidens...



Szerintem itt te generálod a negatív feszültséget, nem anyósod.

Mennyi idős a kicsi? Azért néha otthon is szoktatok lenni??? Mert gondolom be is vásárolsz, ügyeket intézel stb...

2016. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az lenne evidens, hogy mindkét ági nagyszülők ugyanolyan arányban láthassák a gyereket, ha nincs nyomós ok rá, hogy miért (nagy távolságok, alkesz nagyszülők stb.). K
2016. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha közösen mentek anyósékhoz, te mész a férjed nélkül a szüleidhez, a férjed viszont nem megy nélküled a saját szüleihez, akkor anyóspajtiék miért rád haragszanak és nem a fiukra? Rendezzék le vele. Szerintem teljesen normális, hogy te a saját rokonaidhoz mész, ha van rá időd.

Nálunk más a helyzet, mert az én szüleim messze laknak. Oda csak együtt megyünk. Apósom látja legtöbbször az unokát, hozzá megyünk együtt is és úgy is, hogy csak a férjem megy a gyerekkel, de úgy nem, hogy csak én a gyerekkel. Anyósomhoz nem megy senki, őt nem érdekeljük.

2016. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Sok fiatal házaspár egy telken lekik a szülővel, többgenerácios házban. Akkor ott biztos, hogy az ottlako nagyszülők látják többet a gyereket. Náluk ilyesmiből nem volt gond soha. Nem kötelező ugyanennyi időt lenni minden nagyszülővel. Mellesleg ők is átjöhetnek, ha ennyire mellőzöttnek érzik magukat. Hívd át őket néha.
2016. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%

Heti 3-szor mész a szüleidhez? Te jó ég, az rengeteg... És egy alkalommal mennyi időt töltötök ott? Mikor vagytok otthon? Olyan, mintha ti nem is külön család lennétek.


Az én szüleimnél havi egy hétvégét tölt a gyerek, a másik nagyszülőknél szintúgy. Mi egy pár órát vagyunk vendégségben, a gyerek meg két éjszakát ott alszik. Pont elég, pont jó, mindenki elégedett. Tehát havi egy találkozás van, egyik hónapban az én anyáméknál, másikban a férjem szüleinél.

2016. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!