Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak? Anyám felőli...

Mit csináljak? Anyám felőli nagyanyám apámnak ad igazat?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen elegem van, nem tudok mit kezdeni.

Van egy apám aki... inkább nem is írok semmit, mert a végén még megtalálja a kérdést, és nekem végem. Igen, ilyen ,,remek'' a természete. Katolikus létére üvöltőzik anyámmal, velem, rengetegszer megütött, Istent szidja. Sajnos én is örököltem egy keveset a természetéből, de odáig nem fajulok el, hogy Istent szidom, pedig csak gyerek vagyok, 14 éves.

Anyámnak az anyja anyám kiskorában elvált a férjétől. A fő ok: nem dolgozott. Ma leültem vele komolyan beszélgetni hátha jobb látásra bírom. Nagymamám elmesélte, hogy apám nem akart egyik este dolgozni, erre a nagybátyja megfenyegette hogy vasvillával tudjátok mit tesz, és be is hozta!!! Ekkor a nagyanyám férje véletlenúl ellökte nagyanyámat. Anyám szerint az apja bár járt kocsmába, soha nem bántotta, sőt kedves volt vele (legalábbis anyámmal, de nagyanyámmal is). Ahogy ránézek a képére, nekem sem az jött le, hogy egy utolsó ronda férj.Ez az anyám felőli nagyapám 38 évesen meg is halt betegségben.

Anyám nem egy ilyen rossz ember, csak vidám meg nem töri össze magát a munkában és emiatt nagyanyám kiközösített minket. Én semmit nem ártottam, ritkán nagy a szám, de az igazság miatt. Nagymamám úgy csinál, mintha az idegbajos apám lenne a besztfrendje, mi meg a lököttek anyámmal.

Amikor kicsit hangosabb kiáltottam mert mamám agyonszidta szegény halott férjét, anyám meg néha megvédte, elküldött minket a fenébe. 》Amikor megemlítem neki apám hogy beszél, azt mondja mindenki a maga dolgával törődjön, de azért mindenbe beleköti az orrát, ordibál velünk a semmi miatt, ha nem ezt rakom a terítékre.《

Nagymamám amúgy mások előtt olyan szerény, meg amúgy sem az a tipikus hárpia, de néha akkora szája van, hogy kiborító, és a vicc, hogy még ő beszél nekünk a szerénységről.

Van olyan érzésem, talán nagyanyám is bevallotta magának hogy nem apám mellett áll, de ez nem biztos. Szerintem ez a baj nagymamámmal még formálható rajta, nem akarom, hogy ez a probléma csessze el benne az embert... mit csináljak hogy javuljon a helyzet?



2016. jún. 12. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a retek bajod van?!

Háromszor olvastam el, de továbbra is értelmetlen a szöveg.

2016. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem világos a helyzet.

Szedd össze magadat és a mondanivalódat, és próbáld leírni értelmesebben, ne ilyen összevissza módon!

2016. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 5 mondatban összefoglalni, mire is szeretnél pontosan választ! Csak a lényeget vasvilla meg minden egyéb körítés nélkül.
2016. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Emberek, ti nem tudtok olvasni? Mi az hogy mi a retek bajod van?! Nem tanítottak meg a tiszteletre?! Mèg akkor is szomorú az ember, ha idegenek biztatják, de az is csak egy volt fogalom!!!

Lehet hogy nem a világ legérthetőbb leírása, de ti meg béna fogyatékosok vagytok, ha ezt nem tudja a nyomorék agyatok megérteni!!!

Első válaszoló!!! Fogd vissza magad!!! Nem volt odaírva hogy pont te válaszolj! Normális ember aki még nem is érti a szöveget akkor is nég ha nem is ír egy litániát, amiben azt foglalja össze ne legyen szomorú, fel a fejjel, legalább nem cseszegeti a másikat! Ki a franc szólt hozzád, ki imádkozott azért, hogy OK NÉLKÜL bánts, te szerencsétlen fogyatékos?!

2016. jún. 13. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, kiborult a hercegnő! Valóban zagyva, érthetetlen amiket írsz. Te tudod, mi a helyzet, fel vagy dúlva, de próbálj meg 8-10 mondatban felvilágosítani bennünket, "nyomorék, agyatlan" olvasókat. Vagy töröltesd a kérdésedet.
2016. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha már öten írjuk, hogy érthetetlenül fogalmazol, talán nem mi vagyunk ostobák.
2016. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tanítottak meg a tiszteletre?!"


Hát ebből a kirohanásból nagyszerűen látszik, hogy téged viszont kiskorodtól tisztességre neveltek.

A "retek" szó bolha a te elefántnyi - és értelmetlen - mocskolódásodhoz képest.

Ennyi erővel igazán elmondhattad volna értelmesen, hogy mi a problémád.

Akkor esetleg még segíteni is tudtunk volna, nem gondolod?

2016. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, jó, alapvetően jó szövegértőnek tartom magam, de ez egy kicsit katyvasz.

Szóval van az apukád, aki nem a legjobb ember a világon. Van az édesanyád anyukája, aki jónak állítja be az apádat, amikor pedig ellenkeztél vele, az édesanyád letoromfolt, hogy butaságot beszélsz. Én ezt goboztam belőle ki.

Nézd, apáddal nem tudsz semmit sem csinálni, mert egy ilyen ember nem fog sosem megváltozni. Anyukádnak kellene ez ellen tennie, elválnia, ha kell stb. Vele tudnál beszélni erről. Emellett az első, amit tehetsz, hogy nem leszel olyan, mint ő soha. Vagy beszélgess sokat nagyanyáddal, hogyha ő még hajlik erre. Bár kétlem, ennyi idő után.

Próbáld mondjuk fenntartani minnél tovább az állóháborút, hogy ne mindig rajtad csattanjon az ostor.

Egyébként, a válaszaidra kitérve: az álszent katolicizmus nem áll jól egy 14 éves gyereknek. "Nem tanítottak meg a tiszteletre?!" De, a legtöbbünket megtanítottak rá. Én is tisztelek bárkit, aki kiérdemli. Te nem tartozol ezek közé jelenleg.

A stíluson lehetne egy kicsit finomítani, hogyha normális válaszokat szeretnél kapni.

20L

2016. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
otthon is cseszegetnek, itt is provokáltok ti sz#rosok es meg en vagyok a gecfej??!
2016. jún. 23. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!