Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 16 éves unokám, velem lakna,...

Szilágyi péterné kérdése:

16 éves unokám, velem lakna, apukával élt, , de áprilisban apuka Angliába ment dolgozni, igy a 3 gyerek, automatikusan, anyukához került, a legnagyobb nem jön ki a családdal Lehetek a gyámja? . üdv, egy tanácstalan nagyi

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehetne ön a gyámja, de csak 2 évig ugy siman is önnél tarthatja, hisz már mindjárt nagykorú. :)
2016. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem menjenek be a gyámügyre és ott elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak.

Egyébként lehet. Akadálya csak az anyuka lehet. Először vele kéne megbeszélni, hogy ő belegyezik-e. Ha igen, akkor nincs akadálya.

2016. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukával kell megbeszélni.
2016. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan nem kerülnek a gyerekek a másik szülőhöz. ... Apuka simán mint gondozó szülő megbizhatta volna a nagyszülőt az ideiglenes gyamsaggal. ... Ha az anyahoz kerültek, annak oka van.

Elvileg a 16. évet betöltő gyerek kérheti a lakóhely megváltoztatását. Gyamhivatal intézi. A nem jön Kia családdal Igen gyenge indok lesz hozzá.

2016. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
19%
Én is 16 éves vagyok a szüleim külföldön élnek ezért már 3 éve a nagymamámal lakom,nem csináltunk semmi papírmunkát és nem mentünk be sehova elintézni azt hogy nála lakhasak szóval szerintem maguknak sem kell semmi intézkedés.
2016. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Én azt javaslom, alaposan tessék megnézni, megtudakolni, miért is nem jön ki a 16 éves unoka a családdal. Már az is meglepő hogy 3 gyereket apukának itéltek. Aztán Apuka simán itthagyta őket és lelépett Angliába. Ön az apuka vagy az anyuka szülője? Nehéz tanácsot adni a tények ismerete nélkül. Jogi akadálya ugy gondolom, hogy nincsen. Másik városba kerülne ezzel a gyerek? Mert ha pl. ugyanabba az iskolába járhat tovább, akkor a kutyát nem érdekli a gyámhivatalnál, hogy hányszor alszik a nagymamánál.
2016. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

koliba menjen ne hozád így még harminc évesen is a te nyugdijadon fog élösködni

ne a kamasz mondja meg hol kényelmesebb neki

2016. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem kell gyámnak lenni, van átmeneti megoldás is: az apa, hogy bármilyen hivatalos ügyet könnyen tudjatok intézni, lemondhat a felügyeleti jogáról.


Ez azt jelenti, hogy a kiskorú ügyeinek intézésekor (útlevél pl.) aláírhatsz az apa helyett, aki tartósan külföldön tartózkodik.

2016. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez már nem működik, utolsó, hiszen az anyánal lettek elhelyezett a gyerekek. A kérdező közölhetne azt a lényeges okot, ami miatt a gyerekeket mégis az anyanal helyezték el, ugyanis olyan nincs, hogy "automatikusan az anyahoz került".
2016. júl. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!