Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghallottam, hogy a nagymamám...

Meghallottam, hogy a nagymamámnak nem én vagyok a kedvence és sokkal jobban szereti az unokatesóimat. Most hogy viselkedjek ez után?

Figyelt kérdés

Három unokatesóm van, náluk volt mindenki, csak én elmentem vásárolni. Hamar vissza jöttem, mert elfelejtetem a szatyrot, erre hallottam, hogy a teraszon mit beszélnek...

Hát azt, hogy mamámnak mindig is ők hárman lesznek a kedvencei, imádja őket, de psszt! És aztán kacarásztak...

Gyorsan el is mentem, mert úgy döntöttem, hogy majd inkább veszek egy rohadt szatyrot a sparban és aztán otthon úgy tettem, mintha nem hallottam volna semmit. Persze éreztem, hogy nem én vagyok a kedvenc, de azért ezt így kimondani szerintem nem szép, meg hát.... Na mindegy. Hogy kell az ilyet kezelni egyáltalán?



2016. szept. 15. 10:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves vagy?amugy öszintén biztos nem eshet jól neked,de honnan vagy olyan biztos hogy ők a kedvencek és te nem ?lehet csak az unókatesóid gondolják igy.
2016. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Megértettem, mert hát mindenkinek lehet kedvence, de ezt így ilyen nyíltan kimondani és aztán kacarászni az szerintem elég aljas dolog :D 25 vagyok, szóval nem ültem le a sarokba depizni, de azért nem esett jól, nah
2016. szept. 15. 10:07
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, nők kortól függetlenül hajlamosak arra, hogy mindig azokat a gyerekeket dicsérjék agyon, aki éppen a szemük előtt van, főleg a szüleiknek. Nagyanyám is mondta húgom gyerekére, hogy ilyen aranyos babát még nem látott, anyám húga is mondott hasonlót tesómnak (pedig neki is van unokája).
2016. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Szépen csendesen és TÁRGYILAGOSAN megmondod pár tőmondatban a nagyidnak, hogy "meghallottad, mit mondott és nagyon rosszul esett neked. Bizonyára megtalálja majd a módját, hogy megmagyarázza neked a történteket."


Ne számonkérés legyen, csak látszódjon, hogy tisztázni szeretnéd. Ha érzelmeket viszel bele, bele se kezdj.Nem kell a bő lére ereszteni, nem kell magyarázkodnod, hogy szatyor meg ilyenek, maradj a lényegnél, ne engedd, hogy elterelődjön a téma a lényegről.

Tudnia kell, hogy szemét dolgot művelt és ezt neki kell kimondania, öregen is tudni kell bocsánatot kérni.

2016. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

lehet csak azt mondta, amit hallani akartak, de ez akkor is szemétség volt.

Én meg tudatnám vele, hogy hallottam az egészet. legközelebb, ha kér tőled valamit, vagy beszéltek, mond meg, hogy van neked három nagy kedvenced, miért nem tőlük kéred?

2016. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Ismerős. Négy fiú unokatestvérem van, anyu öccsétől és húgától, akik az anyai nagyszüleimmel egy portán élnek. Az ő szüleiknek nem volt fontos, hogy ne gyerekként éljenek otthon és álljanak talpra. Mi lányok lettünk, ketten. Nem vagyunk velük mindig, ráadásul lányok is vagyunk. Következetesen semmibe voltunk véve, olyasmiket kaptunk, amiket a fiúk, a húgom olyan édességet, amire allergiás (!!!). Nem tudsz vele mit csinálni. Sajnos ők ilyenek. Én 26 vagyok, a húgom 20. Több, mint egy éve nem találkoztam velük. Nem vagyok rájuk kíváncsi, ők sem ránk. Nem mi vagyunk azok, akik "így jártak", hanem ők. A hülyére kényeztetett fiúk barátnői majd nem fognak nekik krumplit ásni pacsira, meg kapálni, szüretelni, takarítani, ha már nem bírnak. Mi csináltuk volna, ahogy az apai nagyszüleinknek is tesszük. Segíteni bezzeg hívnának. Mi meg nem megyünk.
2016. szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nemtom, lehet, hogy álomvilágban élek, de én mindig is úgy képzeltem el, ha lesznek gyerekeim, akkor mindet ugyanúgy fogom szeretni... Nem fogok kivételezni soha egyik javára sem... Pl tudom, hogy nekik mindig küld pénzt, amikor csak tud, nekem meg még virágot sem vett a diplomaosztómra de mindegy :D
2016. szept. 15. 10:20
 8/23 anonim ***** válasza:
4%
Hiszti királynő! :D ennél nagyobb bajkd ne legyen az életbe. Bezzeg ha te lennél az egyik kedvenc akkor nem lenne baj, mi? Le lehet pontozni nyugodtan. Engem apai nagyanyám a 23 évem alatt max 50szer látott, fél évesen még a nevemet se tudtam.. És mi van, nem eszünk egy hétig vagy mi?
2016. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, ha téged ez kissé vigasztal, leírom az én nagyszüleimet: a nagyanyám az apámat 6 éves koráig nem tudta nevelni (1956, albérletbe nem vihetett gyereket stb.), nehéz idők voltak. 6 évesen vette magához, így soha nem volt közöttük jó a kapcsolat.

Megszületett a tesóm, így nagyanyám lecsapott rá, ő volt a kedvenc, kiélte rajta azokat az elvesztegetett éveket, amiket apámmal nem tudott megtenni.

Pár év múlva megszülettem én, rólam tudomást sem vett. Sőt, nem is akarta, hogy megszülessek, mert akkor a kis unokájának kevesebb jut.

Tesóm volt a minden, ő kapta az ajándékokat, én meg játszhattam velük esetleg, nagyon durva volt nálunk a helyzet és anyámék nem mertek szólni, mert nagyanyám olyan hangos és erőszakos ember volt.

Amíg én az egész nyarat otthon töltöttem, tesómat elvitte szállodába, megvett neki mindent.

Szóval én úgy utáltam a nagyszüleimet, hogy el sem tudom neked mondani, annyi de annyi igazságtalanság ért tőlük, hogy egy életen át kísérteni fog.

2016. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcas... valószínűleg nem vagy tisztában a "hisztis" fogalmával. Mint mondtam senkinek nem szóltam róla és ugyanúgy viselkedtem velük ez után is... Ha én hisztizni akartam volna, az egészen máshogyan nézett volna ki :) Itt szépen csendben, névtelenül kérdeztem inkább meg. Zavar?
2016. szept. 15. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!