Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a legjobb megoldás ebben a...

Mi a legjobb megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A férjem anyai nagymamája felkeresett engem a napokban.

Elmondta, hogy minden nap egyre gyengébb, betegeskedik, szüksége volna valakinek, aki gondoskodna róla.

Én elvállalnám őt, volna rá időm is (év végén megszűnik a munkahelyem).

A dolog szépséghibája annyi, hogy a férjem és a nagymamája néhány éve csúnyán összevesztek, férjem azt mondta nekem, eszembe ne jusson az, hogy elvállalom az öregasszonyt!

Anyósom külföldön él, ő azt mondta az anyjának, menjen öregotthonba, de a mama elutasitja e lehetőséget.

A férjem apai nagymamája azt mondta, "megérdemelné az öregasszony, hogy vénségére egyedül maradjon, még az ajtót se nyissa rá senki, annyi gonoszságot elkövetett az élete során".


Mi tévő legyek?



2016. okt. 3. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha veszekedések forrása lenne közötted és a férjed között, akkor nem vállalnám el. Leginkább azért mert a férjed részéről nagymama, tehát a férjed szempontjából kell megközelítened. Ha az öregotthon nem megoldás, akkor egy harmadik személyt fogadnék fel mellé, aki ugyanúgy mint t: gondoskodna róla. Természetesen fizetség ellenében.
2016. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Én személy szerint felnőtt nőként a saját döntésemet fogadnám el. Ha úgy döntenék, hogy segítek, akkor ezt közölném is mindenkivel. Ha tetszik nekik ha nem én nem fordítok hátat olyan embernek aki bajban van. Ha viszont úgy döntök, hogy nem segítek, akkor ezt meg a nagymamának mondanám meg.
2016. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés!

Ha szerető, jó viszony lenne egy tündér nagymamával, akkor másképp válaszolnék.

De így megkérdezem tőled, hogy megéri ez neked valamiért?

Pótol egy kieső fizetést?

Esetleg örökösödési szerződést kötnétek?

Mit ajánlott fel?

Nem tudom mi a munkád, érdemes e esetleg évekre kiesned a szakmából?

Ha mégis elvállalod, le tudod e nyomni a család torkán, akik a leírásod szerint utálják, ... talán nem alaptalanul, de erről nem írtál sokat.

El tudnád viselni a személyiségét, plusz később az öreg és aggkorral járó problémákat, például fürdetni, tisztába tenni?

Ugye tudod, hogy egyben bejárónő is lennél, mosni, főzni, takarítani kellene rá, sőt ha kertje is van, azt is neked kellene rendben tartani.

Fogod bírni?

Sok a kérdés, de ezeket magadnak is fel kell tenned a felelős döntéshez.

2016. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Miket csinált az "öreglány", hogy ennyire undorodtok tőle.
2016. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

El ne vállald!

Szüleim eltartási szerződést kötöttek a nagynénivel.

Első pár évben csak-csak, de már akkor se volt könnyű természete.

Az utolsó öt év maga volt a pokol. Szellemileg leépült, tele volt rosszindulattal, gyűlölettel. Pl. átkozta a két éves gyerekem, mert egészséges, ő meg nem.

Tíz évig gondozták összesen. Nem éri meg.


Te is így kalkulálj: lehet, hogy idős és beteg, de attól még lehet az is, hogy a következő tíz éved rámegy. Akkor is, ha ebből az utolsó háromban etetni és pelenkázni kell.

2016. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Való igaz, ha elvállalom a nagymamát, akkor (ha jól tudom) eljöhetek vele ápolásira, ami részben pótolja a havi fizetésem. (eladó voltam egyébként egy maszek boltban, ami az év végén bezár).

A férjem nagymamája azt is elmondta, ha meghal igyis-úgyis mi örököljük a házat (anyósom után), költözzünk majd bele.

Úgy érzem, alkalmas vagyok arra, hogy gondoskodjak róla, fürdetés, pelenkázás sem riaszt vissza.

Anyósom azt mondta, ha jót akarok magamnak meg ne bizzak az anyjában (!), olyan "sunyi, rafinált", hogy éjjel-nappal dolgoztatna engem, aztán a pénz meg a ház majd szépen eltűnik vhová.

Másrészt a férjem azt mondta, nincs az a pénz, hogy belemenjen a nagyanyja házába, számára az egy igazi "oroszlánbarlang"

Anyósom hozzátette, hogy ki ne találjam, hogy belemegyek abba a régi rozoga kunyhóba, maholnap összedől, felújitani sem lenne érdemes; másrészt a falu legvégén van (földút, a búzatábla szélén).

Az elmúlt években többször is betörtek, most is 3 nagy kutya van a háznál, hátha elijeszti a rablókat.

Anyósom azt mondta az anyjának, adja el a házat, az árából menjen be az öregotthonba, a maradékot tegye félre.

2016. okt. 3. 18:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az ápolási segéy 22800 forint, amig járóképes a néni, ha már pelenkázni kell, akkor 47000 forint. Én szeretett apukámmal végicsináltam több évet, de nincs az a pénz vagy ház, amiért idegennel végigcsinálnám, annyira nagyon nehéz.
2016. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Idegennel valóban nagyon nehéz. És akárhogy is nézed, ez a mama nem számít családtagodnak, ugyanolyan távoli mint egy nagyon kedves szomszéd. Jól elbeszélgetsz vele, azt hiszed, hogy nála szívélyesebb személy nincs is, de ha vele leszel összezárva akkor kismillió idegesítő szokása kerül majd elő. Egy saját nagymamánál ezt kompenzálja a sok kedves emlék és rokoni szeretet, de a párod nagymamájával maximum annyi közös emléked van, mint egy jószomszéddal... Én nem vállalnám el.
2016. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvállalod, akkor ennek egyetlen előnye van, hogy az ápolásival biztosított jogviszonyod lesz, munkaviszonynak számít.

Egyébként ha öregotthonba menne, ott le kellene adnia a nyugdíja egy részét, vagy az egészet.

Szóval, ha amellett döntesz, hogy vállalod, akkor szépen adja oda a nyugdíját neked, bár nem hiszem, hogy életed üzletét kötnéd vele, mert ebből kell fedezned a rezsijét, étkezését, orvosságait és még millió dolgot, ami az élet velejárója.

Nagyon őszinte leszek hozzád, én semmi pénzért nem vállalnám.

Az ilyesmit vagy szeretetből csinál az ember, vagy qrva sok pénzért, vagy sehogy.

2016. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy falusi asszony nyugdija általában nagyon szerény életnivóra elég... arra, hogy ebből kvázi fizetést adjon az ápolójának, arra nem elég. Az idősotthonokban általában havi 110 ezer körüli a havi dij ( az olcsókban), amennyiben nincs annyi nyugdija, hogy a nyugdij 80 százaléka ezt fedezné, akkor a hozzátartozónak alá kell irnia, hogy állja a különbözetet. Ezért a pénzért gyógyszert nem kap, azt külön fizetni kell.
2016. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!