Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Teljesítsük-e az idős emberek...

Teljesítsük-e az idős emberek akaratát, ha a mi akaratunkkal ellentétes?

Figyelt kérdés

Nagymamám nem sokára 80 éves lesz. Eddig, amikor meglátogattuk a családot a szülőházamban aludtam a mostoha anyukámnál és annak párjánál (apukám halála után ők laktak ott egy pár évig, közben árultam a házat). A házat végül nekik adtam el, de azóta nem voltam még látogatóban. Ők azt mondják, hogy az egyik fő érv a vásárlásuk mellett az az volt, hogy én továbbra is "haza" mehessek hozzájuk (eredetileg úgy volt, hogy egy másik házat vesznek, ha én ezt eladom). Nagymamám viszont azt mondja, hogy ezután már nem illik ott aludnom, egyébként is ők külön család, úgyhogy mostmár mindig nála kell aludnom/lennem. Amikor ezt a többiek megtudták, akkor közölték, hogy az egész az én kedvemért lett így, ahogy van és odavárnak aludni a szülői házba.


Én már ettől az alapszituációtól elég ideges lettem. 1. Nem értem nagymamám álláspontját, hogy miért ne aludhatnék ott olyan embereknél, akikhez nem fűz vérszerinti rokoni szál. 2. Nem értem, hogy a mostoha anyukámék miért hoznak olyan helyzetbe, hogy nekem a nagymamámmal kelljen veszekednem ahhoz, hogy velük ne vesszek össze.


Noha engem senki nem kérdezett, én legszívesebben ugyanott aludnék, ahol eddig. Ott sokkal nagyobb a hely, mint a mamámnál, meg egyszerűen jobban szeretek ott aludni. Ami viszont zavar az egészben, hogy nagymamám akaratos és bármit kér, mindig azt érzem, hogy ha nem teljesítem, akkor lehet, hogy fél év múlva már nem fog élni és nekem lelkiismeret furdalásom lesz. Tehát: hogy ennyit nem tudtam megtenni a kedvéért, hogy aludjak nála 1 éjszakát mindenszentekkor?

Emiatt elég frusztrált vagyok, amikor ehhez hasonló családi konfliktusokat kell megoldani és elég sok időm megy el arra, hogy valami olyat találjak ki, ami mindenkinek jó. Az sem lehet, hogy állandóan csak az ő akaratát érvényesítem és "behódolok".


Ti hogyan kezelitek az ilyen jellegű problémákat?


2016. okt. 27. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Sosem lehet tudni, ki meddig él, bocs, ha morbid, de ha te mennél el előbb, akkor meg neki lehetne lelkiismeretfurdalasa. Aludj ott, ahol neked jo.
2016. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy kezelem,hogy azt csinálok,amit én akarok,ami nekem jó.Azzal nem lehet mellélőni.Aki megsértődik,így járt.Ő baja.
2016. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha jol ertem, te mar felnott vagy. A mostohaid is azok. Senkinek, meg a 80 eves nagyinak sincs joga megszabni egy felnott embernek, hogy hol aludjon, vagy hogy kit engedjen be az otthonaba. Lehet velemenye, meg is mondhatja, tanacsot is adhat, de azt, hogy ti megfogadjatok-e vagy sem, azt jogotok van eldonteni. Ez a nagy baj sok emberrel, hogy ahelyett, hogy azzal foglalkoznanak, hogy ok mit hogyan tesznek, azzal vannak elfoglalva, hogy masoknak mit kellene szerintuk tenni. Mondjuk most en is epp ezt csinalom :)
2016. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Semmi köze a nagymamának ahhoz, hogy neked milyen viszonyod van a mostoha anyukáddal, és hogy te mikor, hol szeretnél aludni.

Én biztos nem változtatnék a tervemen a kedvéért.

2016. okt. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Empátia!

Meg lehet érteni a nagyit is, ő így szocializálódott, hogy ezt mondja arrafelé az illem. Meg lehet érteni a mostohaanyádat, hogy szívesen vár, mert ez volt a házvásárláskor az egyezség.

Én téged, illetve a vergődésedet nem értem. Két pontban felsoroltad, egyik és a másik fél, miért butuska. De tégy hozzá egy harmadik pontot is:

3. Felnőtt ember vagy, eldöntheted, hogy hol aludj. De a TE dolgod az, hogy megbeszéld ezt a nagyival. Távolról sem kell veszekedni vele, meg kell érteni őt, de nyugodtan el kell neki mondani, hogy a mostohádéknál töltöd az éjszakát.

Felnőtt vagy, neked is fel kell vállalnod a döntéseid, ez ezzel jár.

2016. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

"Ti hogyan kezelitek az ilyen jellegű problémákat?"


ugy, hogy az ilyen jellegu nyavajgasoknak nem adok teret. egyszeruen kozlom hogy mit hogyan fogok csinalni es nem nyitok vitat rola.

A megsertodes egyszeruen csak egy befolyasolasi kiserlet. Ha tudjak rolad hogy nem lehet teged befolyasolni akkor megsertodni sem fognak. Nalam legalabbis mukodik.

2016. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem hiányzol a nagyinak.

Ha ott vagy, akkor ha a másik házban alszol, akkor is fordíts elég időt arra, hogy a nagyinál legyél.

Vagy ha több éjszakát alszol ott, akkor egyet tölts a nagyinál.

Vagy egyik alkalommal nagyinál aludj, másik alkalommal a másik házban.

Meg lehet oldani.

Az is lehet, hogy nagyidnak fura, hogy olyan helyen alszol, akik nem is rokonaid. Idősebbeknek ez lehet, hogy nem érthető.

2016. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha a mostohaanyukádék szeretettel várnak, én nem borítanám fel az eddig bevált rendszert. Nyilván ők is részesei voltak eddig az életednek, és nem válnak egy tollvonással idegenekké a számodra. Az idősebb emberek hajlamosak puffogni azon, ha nem az ő elképzeléseik szerint alakulnak a dolgok, de ezek már inkább csak abból fakadnak, hogy valahogy muszáj részt venniük a döntésekben, ellenkező esetben feleslegesnek érzik magukat. Ha a mamát látogatod, akkor vele is töltesz időt, de gondolom a mostohádékkal is kíváncsiak vagytok egymásra. Lehet a mamáé akár az egész nap is, de az estét töltsd ott, ahol te szeretnéd és neked kényelmes. A te életedet neked kell élned és meg kell hoznod a saját döntéseidet, nem lehet és nem is kell mindig másnak megfelelni.
2016. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, mindegyik nagyon hasznos volt!
2016. okt. 28. 00:53
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképp' ott aludj, ahol jobban érzed magad.

Ahol szívesen látnak, és emellett nem kényszer(ítenek).

Távoli rokonságomban én is ismerek egy ilyen nagyit, aki egyben dédi is, és akinek a kérése, óhaja, akarata szent - igazából nála fel sem merül, hogy másnak is lehet ötlete, javaslata, vágya, véleménye, stb.

Már kilencven x éves, és így élt egész életében.

(Ahogy hallottam, 50 éve kollégának is szipirtyó volt...).

8 általánosával türannoszként viselkedik a három diplomás lányával szemben, aki szeretetből/ félelemből teljesíti minden óhaját - már 60 éve.

Ha megpróbál az ember ilyen típusú rokonnal szót érteni, egyezkedni, érvelni, rögtön megsértődnek, ill. szánalmat, sajnálatot kelt maga iránt, a rokonságban meg bűntudatot - pusztán 'szeretetből' érezd rohadt szarul magad.

Tiszta manipuláció - még ha nem is mindenkinél tudatos.

2016. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!