Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mit tegyek, ha a...

Szerintetek mit tegyek, ha a nagyanyám egyszerűen megőrjít? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A nagyanyám már 2 éve lakik velünk. Nagyon nehéz vele együtt élni, mert gátlástalan, nem fürdik, állandóan sértő megjegyzéseket tesz a család összes tagjára és még olyanokat is kitalál, hogy lopunk tőle. Állandóan k*rvának nevez, mert szerinte úgy öltözöm. A macska is bent él velünk, őt állandóan bántja, ütögeti, köpködi, mert neki ez szórakoztató. Sokszor még a súlyomra is megjegyzéseket tesz, pedig ő aztán úgy néz ki, mint egy ház. Olyan hülyeségeket is kitalál, hogy ellopjuk a bugyiját, meg a kendőjét stb. Röviden szólva elviselhetetlen. Szerintetek mit tehetnék?

2016. nov. 13. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Te semmit nem tudsz tenni, de szólhatsz a szüleidnek, hogy beszéljenek a nagyival. Ezeket a dolgokat amiket leírtál a szüleid is látják, tapasztalják. Majd ők leállítják.
2016. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már rengetegszer szóltam nekik, velük is ugyanezt csinálja, de ők csak annyit mondanak, hogy már idős, és így kell elfogadni, ahogy van. De szerintem attól, hogy valaki idős, még nem kéne megkeseríteni a körülötte élő emberek életét...
2016. nov. 13. 21:16
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Pedig ez korral jár. Leépül szellemileg, és megváltozik a személyisége. Gondolom Alzheimeres lehet.

Lesz még olyan is, mikor fel se ismer már titeket, és ápolni kell.

Ezért vették oda a szüleid: ápolásra és felügyeletre szorul.

Hidd el, hogy nem direkt veled akarnak kicseszni, és nem a nagyi kérte, hogy beteg legyen. A szüleid jól mondják, így kell őt elfogadni. Sajnos ezen már nem lehet változtatni. :(

2016. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Igen ismerős helyzet. Sajna a szüleidnek igaza van. Vagy letojod mit magyaráz mint ahogy én teszem vagy beadjátok otthonba. Sajna az öregek már ilyenek persze van kivétel.
2016. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan veszitek, hogy Alzheimeres. Egész életében ilyen utálatos természete volt mondták. Erre még a házassága is ráment annak idején.
2016. nov. 13. 21:41
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy eddig is rossz volt a természete, de amit írsz az Alzheimer kórra utal. Orvosi segítség valamit javítana az állapotán.
2016. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Biztos, hogy beteg. En is lattam mar tobb idos embert igy leepulni. Az egyik ugyanigy mindenkit gyanusitgatott, hogy "nevetseges" dolgokat ellopott tole. Neked nem gyanus, hogy neki realis, hogy valakinek kell a bugyija?
2016. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű, hogy a nagymamád beteg. Meglopatásos téveszmének hivja a pszichiátriai lelet ezt a tünetet. sajnos saját családtagommal is van róla tapasztalatom, rémes egy helyzet, de nem tudsz mit tenni. A demencia nem gyógyitható. Sulyos személyiségváltozást is okozhat, korábban aranyos kedves nénikből elviselhetetlen fúriák lesznek, az agy leépülése következtében. Olvasgass a dolgokról kicsit a neten, google a barátod...
2016. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mint előbb is írtam a nagyanyám egész életében elviselhetetlen természetű volt.
2016. nov. 14. 19:13
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
8-as vagyok. Az elviselhetetlen természet egy dolog, bugyilopással vádolni az unokát pedig egy másik dolog. A paranoia komoly pszichés betegség, időseknél gyakran jelenik meg a demencia tüneteként. De ha Te mindent jobban tudsz, akkor miért tetted föl a kérdést? A macskát mindenesetre sürgősen el kéne valahogy távolitani a mamád környezetéből. A macska érdekében, mert szerencsétlen állat nem tud védekezni.
2016. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!