Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők! Titeket nem...

Nagyszülők! Titeket nem zavar, ha a gyerekeitek mindent megvesznek az unokáitoknak?

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiú nagymamája vagyok a lányom által. A lányomék elég tehetősek, ö is és a vejem is átlagon felül keresnek. A problémám az, hogy mindent megvesznek a kicsinek, így én nem tudok neki venni semmit. Karácsonyra vesznek neki elektromos autót, millió FP játékot, márkás ruhácskákat, sőt a lányom vett neki ilyen kis barna bakancsot, ami többe került mint az én legdrágább bőrcsizmám. Félreértés ne essék, nem sajnálom az unokámtól ezeket a dolgokat, de én is szeretnék neki venni dolgokat. Pénteken elhoztam a kicsit a bölcsiből, elvittem őt játékboltba, ahol nagyon tetszett neki egy hintaló és ilyen műanyag csúszda, amit szobában is lehet használni. Szóltam is a lányomnak, hogy tetszett a hintaló a kicsinek, erre tegnap megvették neki azt is karácsonyra. Nagyon felmérgedtem, meg is mondtam a lányomnak, ő meg volt lepődve. Elmondta, hogy ő nem szeretné, ha mi költségekbe vernénk magunkat az ő gyereke miatt. Filléres dolgokat sorol fel mindig, ha megkérdezem mit vegyünk neki. Titeket ez nem zavarna? Én is szeretnék szép ajándékokat venni.

2016. dec. 11. 21:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Pár dolog ami eszembe jutott:

1. Nem csak a drága ajándék lehet szép ajándék.

2. Olcsón is lehet személyre szóló ajándékot készíteni.

3. Szomorú, hogy még első-második karácsonya a gyereknek, de már arról szól az egész, hogy tudjátok egymást túllicitálni anyagilag.

4. Ilyen idős gyereknek nagyjából édes mindegy mit veszel.

2016. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
45%
Engem is kissé zavarna, de nem amiatt, hogy én nem tudnék venni, hanem az egyszerű pocsékolás, értelmetlenség miatt, hiszen ezek a holmik pillanatok alatt a kukában végzik. Viszont akkor légy te a szemfüles és ne a vásárolt ajándékra fokuszálj, hanem olyanra, amit csak te Tudsz csinálni (pl. sütemény, finom étel, kötött-horgolt valami), vagy közös hasznos időtöltés és élmény: játék, séta, a világ együtt-felfedezése, mese élőben (fejmese) és hasonlók.
2016. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a bajom, hogy feleslegesnek tartom, mert amúgy nagyon érdeklődő a kicsi, szeret játszani, érdeklik a játékok, a szülei is tudnak vele szerencsére eleget foglalkozni. A közös élmények természetesen megvannak/meglesznek. Én nem akarok senkit túllicitálni, csak épp nem 900 forintos dolgot szeretnék az unokámnak venni karácsonyra.
2016. dec. 11. 22:02
 4/36 anonim ***** válasza:
70%

Rettentő nagy hibát követnek el a lányodék. Nekem két gyerekem van és sajnos én is elkövettem ezt, hogy mindent megvettem, amire kinyitották a szájukat. Most ott tarunk, hogy az égvilágon semmit nem értékelnek, semmire nem vigyáznak, a drága játékok a sarokban meg a padláson és marhára tudnak unatkozni. Ez egy ördögi kör és később vért fognak izzadni, ha szeretnék megtanítani, hogyan becsüljön meg valamit, hogy vigyázzon a dolgaira.

Ebben a boltban pl. nagyon sok érdekes játék van kicsiknek is, lehet rendelni, tehát el sem kell menni, kihozzák házhoz. Nagyon sok bölcsi és ovi innen rendel, mert nagyon igényes és fejlesztő játékok vannak, itt nézz körül: [link] Ki tudod választani a korosztályt és akkor kiadja azokat a találatokat, amik 1-2 éveseknek valók, színes fajátékok, ezeket biztos, hogy fogja értékelni. A másik, amit imádnak a kicsik, a puha plüssök, nem tudsz melléfogni egy ölelnivaló nagy macival, vagy bármilyen kedves állattal. Nagyon szép mesekönyvek vannak, keménypapírosak, amit könnyen tudnak hajtogatni, szerintem ne csinálj ebből nagy gondot.

Mi is vettünk interaktív kutyát pl. 20 ezerért, mondanom sem kell, hogy 1 hétig se volt érdekes, azóta is a sarokban van... Teljesen felesleges pénzkidobás. Egy ilyen pici gyereknek bőven elég lenne a fa alá 1-2 játék, mert a bőség zavarában végül egyikkel sem fog játszani. Jó mód ide vagy oda, a gyerekek még olyan tiszták szerencsére ilyen téren, nem a mennyiség számít nekik. A kis unokád többre fogja értékelni, ha labdázol vele, vagy mesekönyvet nézegettek, mintha húszezrekért vásárolnál valami baromságot, amire utána rá se néz.

2016. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Azért mindent biztos nem vesznek meg, valamit csak találsz, ami még nincs neki. A mi lányunknak is sok játéka van, apósom szokta kérdezni, hogy mit vegyen, de valahogy én sem szívesen mondok konkrét dolgot. Nekem kellemetlen kérni tőle, ezért ő Karácsonyra az ajándéra szánt összegből babakötvényt szokott venni, szépen gyűlik a gyereknek. Tárgyi ajándéknak valami apróságot szokott hozni, a gyerek annak is ugyanúgy örül.
2016. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs sok játéka. Csak karácsonyra, szülinapra és névnapra kap játékot, az meg eddig nem volt még sok :) Évközben nem kap játékot, azzal játszik amit karácsonyra, szülinapra kapott. Imádja a játékokat, így tuti mindent használni fog. Nem is ez a gond. Hanem az, hogy számomra ez sértő. Mintha lenéznének. Pedig mi sem nélkülözünk, akkor ne nézzen már annyira le a lányom, hogy 900 forintos kis könyvecskét ajánlgasson nekem karácsonyi ajándékként. Egyébként a márkás ruhákat, cipőket én is feleslegesnek tartom, hiszen 2 perc alatt kinövi, ha nagyobbat vesz valaki, az meg ugye kényelmetlen. Úgy gondolom ilyen picinek elég lenne egy márkásabb szett alkalomra, de hétköznapra, bölcsibe csúszni-mászni, nyálatcsorgatni felesleges. :)
2016. dec. 11. 22:19
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem félreérted, ez nem lenézés, csak úgy vannak vele, hogy nem akarnak terhelni anyagilag. Mi is így vagyunk a rokonokkal, hogy csak jöjjenek el, nem kell semmi, vagy legfeljebb apróság. Gondold el, akkor hogy ki lennél akadva, ha mondanák, hogy vegyél neki 15 ezres téli csizmát, vagy 30 ezerért elektromos kismotort...
2016. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Ti ezt miért nem beszélitek meg felnőtt emberek módjára? A lányodnak annyit mondtál, hogy a gyereknek tetszett a hintaló. Ő meg megvette. Hát honnan tudta volna, hogy te akarod megvenni neki, ha nem mondtad? Nekem pl. mindig mondja anyám is, anyósom is, ha valamit kinézett, hogy ezt vagy azt ne vegyünk, mert ők már azt fognak venni. Vagy méginkább megkérdezik, hogy mi mit akarunk venni, és utána mondják, hogy ők mire gondoltak, hogy ne legyen ütközés. 9 év alatt még sose volt ebből probléma.
2016. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
69%

Vigye el az unokát a boltba, válasszon- ne mondják meg a szülőnek (nem is értem, miért kellett egyből jelenteni a hintalovat, vagy ha már mindenképp kikívánkozott, hozzá lehetett volna tenni, hogy ezt szeretné neki megvenni). Egy családban, főleg anya- lánya közt működnie kellene ennyire a kommunikációnak, hogy ezt meg tudják beszélni.


Játékot megunni az a gyerek szokott, akivel a szülő nem játszik. Akinek mindent megvesznek, de a szülő azt várná, hogy a gyerek majd a rakás játékával játszik, legyen el egyedül, hiszen annyi játéka van- hát, nem fog. Egy idő után, mert ő a szülőt is igényelné néha a játékhoz. Ezt most nem a kérdező esetére írom.

2016. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem írtam le, de mondtam a lányomnak, hogy azt szeretném megvenni. Ő azért vette meg, hogy mi ne költekezzünk. A csúszdáról még nem szóltam, mintha megéreztem volna, hogy ezt fogja csinálni. Egyébként 30 000 forintot szánnánk az ajándékra, pont mint múlt évben, de eddig van egy 900 forintos kiskönyvecskénk, meg két kis pulóver. Múlt évben nem volt ilyen gond, mert még pici volt, sok dolguk még nem volt, így tőlünk babahintát kapott, amit nost is imád, meg ruhákat, plusz apróságojat, mint rágóka. Meg gondolom az is hozzátartozott, hogy a lányom nem dolgozott, a baba 1 éves korától visszament dolgozni, így sokkal több dolgot meg tudnak maguknak venni. Úgy érzem már nem kellünk, nem kell az ajándékunk.
2016. dec. 11. 22:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!