Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondjak mamámnak, hogy...

Mit mondjak mamámnak, hogy megértse nem érek rá? 14l

Figyelt kérdés

Bizonyos okoknál fogva mamámmal lakok, ő már nyugdíjas.

Szabadidejében sütöget a családnak, ismerősöknek. Ezen kívül a hàzat takarítgatja, főz, olvas, facebookozik, vásárolgat.

Miutàn haza értem fél 3kor az iskolából ő még csak akkor kezd bele főzésbe, sütésbe, hàzimunkába.

Haza érek eszek, tornázom, tanulok, kicsit netezek és megcsinàlom az esti teendőimet majd alszok.

A dolgom ennyi lenne, ha mamám nem fogna be engem a dolgaira, holott tudja sokat kell tanulnom.

Minden napra kitalál valamit, és azzal magyarázza, hogy úgy sem tanulnék ezert inkább neki segítsek.

Ez engem nagyon zavar mert ő igaz hogy sokat dolgozott màr életében, de 7 órán keresztül ameddig nem vagyok otthon, nem tudom mivel tölti idejét ha a dolgába csak az érkezésemkir kezd/kezdünk bele.

Nagyon sértődékeny, hogyan hozzam tudtára hogy nekem nincs erre mindig időm max hétvégén?



2017. jan. 4. 19:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azért illene besegíteni a házi munkába. Ha otthon laksz , ha a mamadnal.
2017. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
Mi az, amiben megkér, hogy segítsen? Ha nem kér extra dolgokat, csak hogy az általános házimunkákban segíts kicsit, az nem nagy kérés. Kizártnak tartom, hogy 14 évesen ne legyen naponta mondjuk fél órányi szabadidőd ilyesmire is akár.
2017. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit egyoldalú ez a leírás. Elhiszem, hogy te úgy érzed, hogy neked annyi a dolgod, hogy hazaérsz, tornázol, netezel, tanulsz és alszol, de azért nem fogsz belehalni, ha csinálsz is valami házimunkát.

És ezt nem azért kell csinálnod, mert a nagyi fél napot a neten lógott, hanem azért, mert igenis meg kell tanulnod, hogy amikor majd egyszer önálló életet élsz, akkor is tudd, hogy készül egy rántotta, hogy kell bekapcsolni a mosógépet, vagy hogy a tiszta edény nem magától terem a szekrényben.


Elég körbenézni a fiatal felnőtt ismerőseim között. Akiknek ennyi volt a gyerekkora, hogy suli után picit tanul, sokat netezik, és semmi házimunka, azok felnőttként is így élnek. A lakásuk olyan, mint egy disznóól. Van, akit nem érdekel, de a többség bevallja, hogy nagyon nehéz beletanulni felnőttként, hogy igenis meg kell csinálni.

Akiknek már kamaszként el kellett kapni a porszívót, azok érdekes módon felnőttként is pedáns rendet tudnak tartani, napi fél óra alatt, aztán ők is ugyanúgy pihennek, mint akik nem csinálnak semmit. Megtanulták, mit hogy kell, és nem megy el sok idejük a takarításra, mikor egyszer-egyszer elkezdik eltakarítani a romokat.


Az eleve hibás szemlélet, hogy neki dolga lenne téged is ellátni, és rád is takarítani, meg főzni, és hogy a házimunkából nem kell kivenni a részed. Te nem ott laksz? Dehogynem.


Azért arra kíváncsi lennék, ha egyszer fognád a könyveid, és kivonulnál szem elé, a konyhába tanulni, ahol lát a nagyi, akkor mennyi időt töltenél aktív tanulással. Mert lehet, hogy nekem van különlegesen okos fiam, de ők pl. fél óra alatt le szokta rendezni a leckeírást, másik fél óra a tanulás, és akkor már nagyon odatette magát. Többnyire "nincs lecke, és semmiből nem írunk dogát" felkiáltás után betol egy szendvicset, és söpör el a haverokhoz. Ennek ellenére is jó jegyei vannak. Úgyhogy nekem valahogy olyan nehéz elhinni, hogy a lányoknak ennyire sokat kell tanulni, ugyanilyen idősen, hogy nem érnek rá mellette két krumplit meghámozni. :D

2017. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
62%

Elég hálátlannak tünsz.

Én nem vártam azt, hogy a mamám könyörögjön, hogy segitsek neki, mindig megkérdeztem, hogy segithetek e valamiben.

Nyilván nem töltöttem a teljes napot a köonyhában, de pl. a főzésben, mosogatásban mindig segitettem neki. Alap. Rosszul éreztem volna magam, ha csak úgy oda ülök az asztalhoz, hogy Na mi az ebéd??

Lehet, hogy társaságra vágyik és nem szeret egyedül tenni-venni.

Nem azt mondom, hogy most reggeltől estig robotolj a konyhában, de ha pl. megjössz a suliból akkor segithetnél neki- gyorsabban elkészül az ebéd..aztán més és csinálod a dolgod.

2017. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg inkább tanulnod kéne, a helyesírásod borzalmas.
2017. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
55%

15 eves vagyok, szintugy nagyimmal lakom. En besegitek a hazimunkaba, sot gyakorlatilag mar en fozom :D

Nekem sincs hozza mindig kedvem, de 10 ev mulva halasak leszunk erte ;)

2017. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
57%

Azért mert szeretné, hogy megtanuld a házimunkát.

Nekem 4 és 6 évesek a lányaim és segítenek otthon. pl a mosást kiszedik a kosárba a mosogépböl és beteszik a száríto gépbe. Vagy össze söpörnek..

A szobájukat vagy ahol rendetlenséget csináltak ök pakolják össze, de sokszor megkérem öket, hogy segítsenek hajtogatni. Ja és nem szoktak nyafogni, söt inkább ök jönnek sokszor oda, hogy segítenek pedig ök még csak kisgyerekek.

2017. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
65%
Kaja után 15 perc elmosogatni, és mindenki nyugodt.
2017. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
18%

"Azért mert szeretné, hogy megtanuld a házimunkát. "


Fiadat is befognád?

2017. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
70%

Akárhogy pontozod le a hozzászólásokat, nem vagy már kisbaba, hogy el kelljen látni, egyébként pedig a nagymamád nem vállalta, hogy a világra szül és felnevel, mégis az ő nyakába szakadt ez a teher, öreg korára.

A helyedben inkább rettentően hálás lennék érte, hogy van hol lakni, ad valaki enni, gondoskodik rólad, és nem kerültél állami gondozásba, ahol az lenne a legkisebb bajod, hogy befognak a házimunkába!


Egyébként meg pont jó helyen adod elő az agyadat, mert azért a legtöbb felnőtt ember azzal is tisztában van, hogy mennyit kell tanulni a suliban, és azzal is, hogy mennyi idő a házimunka.

Jajj, te szegény, nem érsz rá netezni! Majd mindjárt megsajnállak.

Ha neked naponta több órád elmegy a tanulásra ennyi idősen, akkor hanyagold a továbbtanulást, mert nem fog menni.

14.30 és 22.30 között hány órád is lenne otthon elvégezni a tanulnivalót? Egész pontosan nyolc.

Ebből nem jut időd enni, (20 perc), tornázni (max 90 perc), tanulni (legfeljebb 90 perc, de jó lesz az oda 30-nak is...), és elmosogatni (10 perc), felsöpörni (10 perc), és elpakolni pár ruhát (10 perc), esetleg segíteni főzni (30 perc). És még mindig maradt netezni nagyjából négy órád, ami neked nem elég.

2017. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!