Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig normális, hogy még...

Meddig normális, hogy még mindig ennyire fáj mamám halála?

Figyelt kérdés

Pár hete történt, hullámokban tör rám a fájdalom, de az utóbbi napokban szinte minden nap, és órákra nem ereszt. Álmaimban is mindig megjelenik, sokszor azt látom, hogy öngyilkos lesz, és nem tudok mit tenni érte. Mamám idősen, súlyosan leépülve (Alzhheimer) hunyt el, de mégis hirtelen történt, karácsonykor még itt volt velünk, beszélgettünk, és most februárban elment. Nekem közben az életem más területén is szétesett minden, véget ért egy két éves kapcsolatom (ami nem volt jó, de nagyon kötődtem), az egyetemen megrekedtem, most kellene befejeznem, de egy szót nem írtam a szakdogámhoz, és nem érzem, hogy menne, hogy kiszakadjak ebből a fekete örvényből. Megismertem azóta egy srácot, aki mellett mégis boldognak érzem magam, de úgy látszik, őt is csak tönkretenném, ha tényleg lenne valami köztünk, mert iszonyatosan érzéketlen és rideg lettem. Közönyösen nézem, hogy mindenem szétcsúszott, csak mamám és emiatt a srác miatt bőgök.

Bármilyen válasznak, megjegyzésnek nagyon örülnék.


22/L



2017. febr. 19. 12:42
 1/4 anonim válasza:
100%
Vegyél egy nagy levegőt és lépj tovább. Persze rossz amikor elvesztünk valakit, de nem szabad hogy a hiányuk megállítsa a mi életünket is. A srác pedig biztosan megérti hogy ez most nehéz neked ha elmondod neki, esetleg kérhetsz tőle egy kis időt.
2017. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyásznak folyamata van, és te az elején tartasz. Olvass el néhány cikket a gyász folyamatáról. Ha egy Alzheimeressel két hónappal a halála előtt még beszélgetni tudtál, akkor szerencsés vagy. Gyakori hogy sok hónapig, akár évekig feküsznek tehetetlenül, beszédképtelenül...
2017. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)


Azt a beszélgetést úgy kell elképzelni, hogy mikor kettesben voltunk kérdezgette, hogy ki vagyok, én nem lehetek az unokája, meg őszintén azt hitte, hogy a lánya vagyok, tényleg láttam a szemében a szeretetet, hogy te a lányom lennél... utána körülbelül három hétig volt az, hogy már alig tudott beszélni, nem értettük, kórházban ápolták, teljesen magatehetetlen volt, amikor fizikailag jobban volt, akkor pedig tört, zúzott, nekiment az ápolónőnek, kitépte az infúzióját. Nem érzem, hogy szerencsések lennénk. Azt tudom, hogy neki ezzel már jobb, mert ebből nem gyógyulhatott volna fel, és mikor tudatánál volt, mindig könnyes volt a szeme.

2017. febr. 20. 12:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ő el akart már menni. az alzheimer borzalmas betegség, sajnos ismerem én is.
2017. febr. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!