Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám megőrjít. Mi a megoldá...

A mamám megőrjít. Mi a megoldás? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Mindenhez negatívan áll, panaszkodik folyamatosan, mindenkiben és mindenben csak a rosszat látja. A nála tett látogatások után napokig rossz kedvem van. Kimerít teljesen, semmihez sincs kedvem. Folyamatosan hívogat és írogat facebookon(!), hogy menyjek el hozzá. Sütött ezt meg azt, vett nekem ruhát, "beteg" a kutyája, nézzem meg stb. Aztán ha ott vagyok, elmondja hogy én őt már nem is szeretem, csak magammal törődök, mi lesz így vele, belehal. Eddig az volt a baja h nagyon sovány voltam, most meg azt mondja, hogy kövér vagyok (169cm/59kg), csúnya a hajam, hogy nézek már ki ebben a ruhában... Értem én, hogy csak figyelmet akar, de egyszerűen nem tudok minden nap eljárni hozzá. Nem megy aztán se a tanulás, se otthon a házimunka. A párom azt javasolta, hogy ne mennyek el, mert nem bírja nézni amilyen állapotba kerülök a mama miatt. De azt meg nem tehetem meg vele. Beszélni próbáltam a fejével, a legnagyobb kedvességgel is, de egyik fülén be, a másikon ki.

2017. máj. 12. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

"De azt meg nem tehetem meg vele. Beszélni próbáltam a fejével, a legnagyobb kedvességgel is, de egyik fülén be, a másikon ki."

Akkor miért "panaszkodsz"? Nem értem. Ha ennyire leszív a mamád minek mész hozzá?

2017. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lassmich Ruhe ***** válasza:
2017. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Menj el hozzá, legyél kedves, lássa hogy nem ellene vahy, de ha elkezd panaszkodni, leszólogatni téged azzal a lendülettel fordulj ki az ajtón. Vannak ilyen emberek akiknek semmi se jó, nem szabad hagyni, hogy rossz kedvet okozzanak.
2017. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az egész családom kötelez arra, hogy bírjam ki, a család kedvéért. Mert "legalább még él"... mindig kedvesen, ha kell, ötször elmondom neki egymás után ha kérdez valamit. A sértéseket lenyelem, nem szólok semmit.

Félek ha nem mennék hozzá, a család többi tagja haragudna meg rám, amiért nem bírok ki ennyit a drága mama miatt.

Tavaly 2 hét kihagyással látogattam meg. A napi min ötszöri telefonhívás mellett azóta van ez az érzelmi zsarolás, sírás, ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné.

2017. máj. 12. 11:17
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Energiavámpír nagyi, azért baszogat amikor ott vagy, hogy ne menjél hozzá, mert akkor beleélheti magát az önsajnálatba, hogy a családja által le van szarva és lesz oka panaszkodni. Az is megoldás lehet, hogy vetésforgóba mentek, addig nem mész, amíg rajtad kívül mindenki más a családból nem ment el egyszer.
2017. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

"Félek ha nem mennék hozzá, a család többi tagja haragudna meg rám" - És akkor mi van? Haragudjanak csak, mondd meg nekik, hogy menjenek ők tűrni a nagyi gusztustalan viselkedését, ha ennyire akarják. Téged csak azért rángat dróton, mert hagyod neki. Egyetértek a harmadik válaszolóval, mondd meg neki, hogy nem bánhat így veled és fordulj ki az ajtón, ha elkezd sértegetni, akinek meg nem tetszik, az így járt, nem kell velük foglalkoznod. A napi 5 telefont sem kötelező felvenned.

Amíg magadra veszed a mártír szerepet, addig az is maradsz.

2017. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Mi is pont ezert latogatjuk a nagyit nagyon ritkan. O semmire sem kepes, csak varja a halalt elmondasa szerint csak nem akar jonni erte. Meghallgatjuk a panaszait de nekunk nincs olyan szerencsenk hogy susson. Ahogy betoltottuk a 10 evet es 13 at soha egy olcso csokit nem kaptunk de a nalunk kisrbb unokait 5-9evesek voltak, eloszeretettel ajsndekozta. Mindig minden karacsonyra vittunk neki ajandekot o meg mindig mondta h o sose tud adni. Aztan apukam mondja egyszer hogy adjon vagy 3 tolteleket abbol mit fozott, vigye el munkaba. Erre kezdett sapitozni h ha neki, a sajat fianak ad a vejenek is kell... felalltunk es eljottunk. Magyarul. Tiltsd le fb on s ritkabban latogasd
2017. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
A család többi tagjával nem csinálja ezeket csak veled? Én megmondanám a rokonoknak is ha akarják akkor tűrjék ők. Attól hogy valaki idős nem kell neki mindent elnézni. Nyilván ha valami betegség, időskori elbutulás miatt ilyen azon túl kell lépni és néha igenis tűrni, de ha jól értem ebben az esetben nem erről van szó, szimplán csak rosszindulatú.
2017. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. A harmadik válaszoló ötletét mindenképp kipróbálom.

Egész lényében ilyen, de engem kifejezetten kritizál. Irreális elvárásai vannak irántam lévén, hogy én vagyok az egyetlen lánygyermek a családban. Ő pedig mindig arról álmodozott, hogy lánya születik.

A menyeivel is szörnyen viselkedik, de ez már egy más történet.

2017. máj. 12. 12:30
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha nagyon idős, akkor lehet, hogy már valami mentális problémája van. Nagyon sok idős embert ismerek, akinek teljesen megváltozott a személyisége, viselkedése az időskori leépülés miatt.

Gondolj rá úgy, mint egy gyerekre, akinek elnézünk dolgokat. Ne vedd személyes sértésnek, amiket mondd. Hagy rád. Egyik füleden be, a másikon ki.

Megpróbálhatod elmondani neki, hogy mama nekem ez rosszul esik, ne mondj ilyeneket, inkább beszélgessünk valamiről, mesélj valamit a fiatalkorodról, stb.

2017. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!