Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem köszöntötték fel a lányoma...

Nem köszöntötték fel a lányomat, lenne okom haragudni? Tobbi lent

Figyelt kérdés
A nagymamám, nagyapam, nagynenem, apam, nagybacsim (aki egyebkent a keresztapja a lanyomnak) nem koszontottek fel ot a nevnapjan. Igaz hogy a lanyom csak 8 honapos de a ferjem felol eleg sokan meglatogattak bennunket es meg ajandekokat is kapott a lanyom toluk. Azert is zavar ennyire engem ez mert engem a nagymamamek neveltek fel es ott laktam mindodaig meg nem szultem meg. Raadasul a mamamekkal lakik a legfiatalabb lanyuk aki le is jott az nap autoval (a mamamnak mindig ez a kifogasa hogy nem tud gyalogolni, egyebkent kb 2 km-re lakunk egymastol) es mas napokon is alig latogatnak meg bennunket, pedig a legfiatalabb lanyuk eleg surun jon autoval. A nagyapam eleg jol birja magat szokott sok helyre biciklizni o neha be is nez de most o sem jott el...En neha azert leszoktam vinni a lanyomat es hetvegente mindennap elmegyek hozzajuk megnezni hogy vannak, es oszinten szolva nekem ez rosszul esik. Meg csak fel sem hivtak. Ti haragudnatok ezert?

2017. máj. 18. 23:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nincs okod haragudni, egy ilyen pici baba még úgysem értene belőle semmit. Az, hogy most nem köszöntötték, még nem azt jelenti, hogy az elkövetkezendő években sem fogják. De ha ez neked fontos, akkor jövőre mondjuk, hívd meg őket. Kedves xy, ekkor és ekkor tartjuk a lányom névnapját, szívesen látunk titeket. Amúgy ezt megtehetted volna most is, sőt lehet, hogy még mindig nem késő.
2017. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
45%
Külföldön èlünk kb 9 ève nem is volt a nèvnapom megtartva, nem is hiànyzik, töl felesleges ünnep. Sőt, fogalmam sincs most, hogy itt ìrod, mikor van a fiùnk nèvnapja 😐
2017. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
89%
Nincs problémád, hát kreálsz magadnak egyet?
2017. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
60%
Bocs, de a családnak is csak egy a sok unoka meg rokongyerek közül.
2017. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%
Imádom az unokahugomat, de csak az unokahugom, és soha nem fogom annyira szeretni és sosem lesz olyan fontos, mint a sajátom. Igy értettem a "csak egy a sok közül"t.
2017. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, egy 8 hónapos gyerek nem tudja h névnapja van. Ezért haragudni?!Felesleges..illetve ez csak névnap


biztos nem haragudnék meg ilyenért

2017. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
19%

Akik szerint felesleges baromsag a nevnap azok fel sem koszontik pl. szuleiket nevnapkor? Mi mindig koszontjuk oket, virag, csoki es puszi. Van hogy sutit is sutok.

Persze egy 8 honapos nem fogja fel de azert egy kedves gesztus, nyilvan a megkeseredett ember szerint a gesztusok xart sem ernek pedig de csak ok fel sem fogjak egy-egy extra torodes mennyit szamit a szeretteiteknek ;)

Probaljatok ki es vigyetek anyukatoknak a nevnapjan egy kis csokor viragot! Ha meg ennyi ev alatt egyszer sem tettetek meg!

2017. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
97%

8 hónapos gyerek mit ért abból, hogy NÉVnapja van, egyáltalán, neve van? Mit ért a felköszöntésből?


Tehát neked lett volna ez presztizskérdés, amit nem kaptál meg. Ennyi.

2017. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
76%

#27

Senki anyukája nem 8 hónapos, tehát a helyzet nem ugyanaz, enyhén szólva. Édesanyád már felfogja az anyák napja jelentését.


Nem születésnapról, nem karácsonyról, nem pedig a névnap jelentőségét felfogó korú gyerekről van itt szó. Hogy pontosítsunk.


Ne süss sütit egy névnapra! Nem kell a női ingyenmunkát mindenbe belekeverni, gondoskodás és a házisütisokkaljobbmindennél' (nem igaz) álcájába bújtatni. Ha ünnep, akkor ne a te különmelód árán legyen az. Egyszer próbáld meg, hogy annyit melózol, mint a férjed és nem kétszer annyit!

2017. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Teljesen megértem a problémádat, és felháborodásomnak szeretnék én is hangot adni:

Rendkívül érthetetlen a számomra is, hogy a mintegy 8 hónapos gyermeked névnapját miért nem nyilvánították egyenesen nemzeti ünneppé, amikor is az ország vezetői vidám köszöntőket mondhatnának, miközben mélyen meghajolva -sok-sok ajándékkal- elvonulnak a nemzeti kiságyatok előtt.

Az is érthetetlen, hogy a gyerekszobátokat miért nem nyilvánították még nemzeti kegyhellyé, hiszen az illetékeseknek erre lett volna rá nyolc hónapja?! Itt pl. tizenhuszadik Pius pápa celebrálhatna minden Julcsa névnapkor miséket -azaz meséket- a gyereknek.

A pelus tartalmát is kiállíthatnák a parlamentbe a korona helyére, ahol a talpig díszben lévő kormányőrök vigyáznának rá, és minden órában lenne zenés őrségváltás a külföldi turisták legnagyobb örömére.

Gyanítható, hogy a pelenka különleges illat-összetétele a híresebb parfümgyárak (Gucci, Chanel és Giorgio Armani) képviselőit is megihletné, és sírva könyörögnek majd az egyedi receptért.

Természetesen a -gyerekszülésért járó- Nagy-Magyar-Anya érdemérem tiszti keresztje is megillet majd, és az ezzel együtt járó ingyenes recept a helyi gyógyszertárba, ahol korlátozott számban kiválthatnád a téged megillető bekattanást gátló tablettáidat...

2017. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!